Doplňky do bytu

Design, co zvedne náladu

Od   | 

Našli jsme několik kusů nábytku, svítidel a bytových doplňků, které nás zaujaly nejen svým tvarem, ale pobavil nás i jejich “druhý plán”.

Návrháři se při práci bavili a zjevně je vidět, že chtěli pobavit i nás – koncové uživatele.  S potěšením musíme uznat, že se jim to podařilo, a vám – čtenářům – můžeme jen doporučit, abyste se tu a tam obklopili podobnými předměty. Kdykoliv se totiž na něco podobného podíváte, určitě vám to zvedne náladu.

 

Stojací věšák Match (design Studio Baag) je zkonstruovaný ze 6 bukových tyčí, jejichž horí část je natřená na černo a připodobňuje sirku. Rozměr  50 x 50 x 170 cm, Moog.

Stojací věšák Match (design Studio Baag) je zkonstruovaný ze 6 bukových tyčí, jejichž horní část je natřená na černo a připomíná sirku. Rozměr 50 x 50 x 170 cm, Moog.

 

Kolikrát se vám stalo, že jste byli tak rozčilení, že jste chtěli tlouct čímkoliv o cokoliv. I to se nejedenkrát stalo Marcantonio Raimondi Malerbovi a navrhl věšák ve tvaru kladiva. Jmenuje se Bastaaa a tak jako běžné kladivo i toto má topůrko dřevěné a násadu kovovou. Rozměr 26 x 10 x 4 cm, Mogg.

Kolikrát se vám stalo, že jste byli tak rozčilení, že jste chtěli tlouct čímkoliv o cokoliv. I to se nejedenkrát stalo Marcantonio Raimondi Malerbovi, a tak navrhl věšák ve tvaru kladiva. Jmenuje se Bastaaa . Stejně jako běžné kladivo má i toto “kladivo”topůrko dřevěné a násadu kovovou. Rozměr 26 x 10 x 4 cm, Mogg.

 

Křeslo ušák s kolečkovou podnoží a mechanizmem, který dovoluje opěrku dát do polohy v leže. Područky lze srovnat s výškou sedáku. Brühl.

Křeslo-ušák s kolečkovou podnoží a mechanizmem, který umožňuje dát opěrku do polohy vleže. Područky lze srovnat s výškou sedáku. Brühl.

 

Bylo nebylo světlo... je název stojací lampy, která je součástí ocelového lanka. To je nutné přichytit k zemi i ke stropu. List papíru pak uchytíme jako stínítko.Magini Design Studio, Mogg.

Bylo nebylo světlo… je název stojací lampy, která je součástí ocelového lanka. To je nutné přichytit k zemi i ke stropu. List papíru pak uchytíme jako stínítko.Magini Design Studio, Mogg.

 

Nebaví vás opěrka zad? Tak židli otočte, přehoďte přední nohy a máte jinou. Nápad pochází z dílny Ctrlzak a jmenuje se Reverse. Dřevo, rozměr 43 x 40 x 84 cm, Mogg.

Nebaví vás opěrka zad? Tak židli otočte, přehoďte přední nohy a máte jinou. Nápad pochází z dílny Ctrlzak a jmenuje se Reverse. Dřevo, rozměr 43 x 40 x 84 cm, Mogg.

 

Deep space je název kolekce zahrnující sedací soupravy a křesla. U této je součástí zavírací úložný prvek. Brühl.

Deep space je název kolekce zahrnující sedací soupravy a křesla. U této je součástí zavírací úložný prvek. Brühl.

 

T-chair je všeříkající název pro židli designérky Annebeth Philips. Zádová opěrka napodobující tričko je zábavným prvkem a v kombinaci s barvami a dekory se tento prvek stává nepostradatelným v mnoha domácnostech. Rozměr 39 x 38 x 97 cm, Mogg.

T-chair je všeříkající název pro židli designérky Annebeth Philips. Zádová opěrka napodobující tričko je zábavným prvkem a v kombinaci s barvami a dekory se tato židle stala nepostradatelnou v mnoha domácnostech. Rozměr 39 x 38 x 97 cm, Mogg.

 

Stojací lampa na jejímž těle jsou přichyceny ještě tři malé stolky. Flos. Prodává Uni light.

Stojací lampa, na jejímž těle jsou přichyceny ještě tři malé stolky. Flos. Prodává Hagos.

 

Držák podpatků, tak se jmenuje nástěnný botník firmy One Copehagen.

Držák podpatků, tak se jmenuje nástěnný botník firmy One Copehagen.

 

Tam, kde jsou velké výškové rozdíly doporučujeme toto uspořádání. Desku vám truhlář vyrobí na zakázku a vy do ní vložíte už jen umyvadlo. Toto je ocelové smaltované a je od firmy Kaldewei.

V rodinách, kde jsou různě velcí členové domácnosti ,doporučujeme takovéto uspořádání. Desku vám truhlář vyrobí na zakázku a vy do ní vložíte už jen umyvadlo. Toto je ocelové, smaltované a je od firmy Kaldewei.

 

Křeslo s polohovatelnou opěrkou zad. Ideální pro odpolední siestu. Brühl.

Křeslo s polohovatelnou opěrkou zad. Ideální pro odpolední siestu. Brühl.

 

K čemu všemu se může hodit kanystr? V tomto případě ho tvůrci přeměnili na malý bar nebo koupelnovou skříňku. Jmenuje se Danish Fuel a je od firmy One Copenhagen.

K čemu všemu se může hodit kanystr? V tomto případě ho tvůrci přeměnili na malý bar nebo koupelnovou skříňku. Jmenuje se Danish Fuel a je od firmy One Copenhagen.

 

Vana Twinline s dvířky, které zároveň slouží jako sprchová zástěna. Artweger.

Pohodlný nástup i výstup z vany zajistí dvířka, jejichž těsnost drží mimo jiné i tlak vody. Výška pak zajišťuje, že voda při sprchování necáká ven. Vana Twinline, Artweger.

 

Variabilní sedací souprava, jejíž části je možné poskládat podle potřeb. Brühl.

Variabilní sedací souprava, jejíž části je možné poskládat podle potřeb. Brühl.

 

Připravila: Lenka Zahradníková, Foto: archiv

Komentáře

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *