Návštěvy bytů

Čtyřčlenná rodina si v bytě užívá neomezených možností

Od   | 

Praktická řešení, která šetří místem, i variabilní designový nábytek vytváří z tohoto bytu mladé rodině hravé a moderní bydlení. Navštivte s námi tento osobitý prostor a nechte se inspirovat jeho nápaditostí.

Mezi nejvíce všestranné prvky bytu, které sem moskevské interiérové studio zakomponovalo, patří unikátní sedací souprava v obývacím pokoji. Možnosti jejího využití jsou doslova nekonečné. Skládá se z několika samostatných dílů, takže se dají „smrsknout“ do jednoho uceleného boxu nebo volně rozestavět podle aktuální potřeby.

Po rozložení tak má rodina k dispozici čtyři křesla, dva taburety a nechybí tu ani malý konferenční stolek. Není proto problém pozvat na návštěvu rodinu nebo přátele a klidně je tu i nechat přenocovat. Kostra celé sedačky je vyrobena z kvalitního masivu, který zároveň barevně ladí s podlahou nebo parapetem a knihovnou u balkonových dveří.

Součástí obývacího pokoje je i jídelní kout, který poutá pozornost návštěvníků stolem zavěšeným z jedné strany na řetězu, z druhé strany připevněným na potrubí od radiátorů. Černé skořepinové židle a stropní osvětlení, zabudované do přiznaného betonového trámu, vyzdvihují spolu s velkou popisovací stěnou industriální styl celého prostoru.

Kuchyňská linka v černobílém provedení se sice svou velikostí řadí mezi ty skromnější, ale našli byste v ní všechno, co je k běžnému užití potřeba. Navíc svým umístěním nijak nenarušuje život v obývacím pokoji, přesto je stále po ruce.

Ložnice rodičů je oázou klidu a pohodlí, designeři však nezapomněli ani na funkčnost. Přiznané cihly, které kontrastují s bílými stěnami, a přírodní materiály vytváří v pokoji velmi příjemnou atmosféru. Mohutná dřevěná konstrukce, která tvoří základ manželské postele, poskytuje spoustu úložného prostoru, kterého není nikdy nazbyt.

Dětský pokoj, navržený pro dva školáky, je synonymem hravosti a nápaditého řešení. Uprostřed místnosti se až ke stropu tyčí dřevěný box, který sourozencům slouží jako tělocvična i herní koutek. Zároveň prakticky odděluje místnost na dvě poloviny, tak, aby měly obě děti dostatek klidu a soukromí na školní povinnosti i spánek.

Veškeré kontury lemují příjemné a neutrální odstíny, ale veselé barvy by neměly v dětském pokoji chybět, proto tyto odstíny návrháři doplnili žlutou uvnitř hracího boxu. Nezapomněli ani na bezpečnost dětí a tam, kde to bylo potřeba, vyplnili prázdné prostory sítěmi, které jsou současně módním, designovým prvkem.

O nápaditost a funkčnost není nouze ani v části určené pro spaní. Loftová postel pod sebou nabízí jednak prostor navíc, dřevěné boxy, které tvoří originální schůdky, zase úložný prostor pro hry, školní potřeby a další věci, které není potřeba mít neustále na očích. Zkrátka uklizený pokoj – sen nejednoho rodiče!

Zdroj: Ruetemple Studio

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login