Rady a tipy

Čím natřít betonovou podlahu v garáži

Od   | 

Betonové podlahy, které jsou využívány zejména v garážích, po čase ztrácí na vzhledu i funkci. Dříve, nebo později je potřeba povrch spravit a natřít. Jedině tak bude podlaha nejen pěkná, ale i praktická na úklid.

Na beton se používají speciální barvy, které ho oživí. Zdroj: Canstockphoto

Čím beton natřít?

Nejjednodušším způsobem, jak betonové podlaze v garáži vdechnout nový život, je natřít ji přímo barvou určenou pro betonový povrch. Na trhu najdete opravdu nepřeberný výběr barev a velkým plusem bude, pokud zvolíte polyuretanovou barvu, která odolá nepříjemným chemikáliím či olejům a zároveň poslouží jako protiskluzový povrch. Betonové barvy jsou odolné nejen do zahradních kůlen, ale i do garáží, kde je mnohem větší zátěž.

Betonovou podlahu je důležité před aplikací nátěru důkladně omést od všech nečistot, ideálně ji i vyluxujte. Nátěr nanášejte vždy na dostatečně suché a vyzrálé povrchy. Zdroj: Primalex

 

Který plynový kotel vybrat a proč?

 

Aplikace betonového nátěru

V první řadě je potřeba beton očistit a zajistit, aby byl suchý. Před aplikací na něm nesmí být žádné nečistoty, prach, nebo pyl. Zároveň je potřeba vzít v potaz vlhkost betonu, protože jeho vlhkost před aplikací nesmí přesáhnout 5 – 8%. Pro samotný nátěr si k ruce vezměte váleček, nebo běžný štětec a nátěr nanášejte rovnoměrně po celém povrchu. Odborníci na beton doporučují nanášet dvě vrstvy, přičemž ta první musí být maximálně suchá. Schnutí ale závisí na aktuálním počasí, teplotě a vlhkosti, nicméně nátěr většinou zaschne do druhého dne. 

Zdroj info: Rady pro chytrého stavebníky, Tipy pro dokonalou podlahu, Kapitoly o stavebnictví

Vhodné je povrch opatřit dvěma nátěry. Zdroj: Pixabay

Fotogalerie:

 

Jaké jsou možnosti venkovního stínění?

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login