Architektura a design

Chcete spálit co nejvíce kalorií, a přitom nezatěžovat cvičením nadměrně své tělo? Pak začněte plavat, nejlépe v protiproudu

Od   | 

Plavání udržuje tepovou frekvenci v aerobní zóně, která je ideální pro spalování tuků. Za hodinu se zbavíte více než 700 kilokalorií, což je například u žen se sedavým zaměstnáním hned polovina jejich doporučeného denního příjmu, u mužů pak jde o třetinu. Jako prostředek pro snížení hmotnosti a tvarování těla je proto plavání naprosto ideální.

Plavání má řadu výhod. Prokazatelně zlepšuje nejen tělesnou koordinaci a flexibilitu našich svalů a šlach, proto je často doporučováno jako terapie po různých úrazech a zraněních, ale také účinně odstraňuje stres a zlepšuje spánek. Významně pak díky plavání můžeme regulovat tělesnou váhu. Pro to, abyste díky plavání zhubli, však musíte dodržet několik zásad:

  • plavat minimálně 30 minut vkuse, alespoň 3x týdně,
  • plavat v co nejteplejší vodě, 27 – 28 stupňů ideálně (v chladnější vodě obranných mechanizmus těla začne tuky naopak ukládat),
  • při plavání buďte zpevnění, abyste dosáhli maximálního účinku formování těla
  • a pravidelně dýchejte.

Poslední dvě zásady ovlivníte sami. Ty první vám pak umožní takzvaná termální swim spa. V ní můžete za nízkých nákladů udržovat příjemnou teplotu během všech ročních období. Uplavat minimálně kilometr či dva, které se doporučují jako ideální délka pro spálení potřeného množství kalorií, tak můžete kdykoli po celý rok. Krom toho díky vodnímu protiproudu v mnohem vyšší zátěži, což znamená, že toho při plavání spálíte více než v klasickém bazénu.

A to není vše, co vám swim spa může nabídnout. „Naše termální swim spa disponují mnoha dalšími komponenty, které dokáží velmi efektivně zpříjemnit její užívání. Od velmi jednoduše ovladatelného termokrytu, který přispívá k udržení teploty vody v nastaveném stupni za velmi nízkých nákladů a izoluje swim spa natolik, že se z ní voda ani nevypařuje čili nemusíte ji neustále dopouštět, tak jako je tomu u klasických bazénů. Po vychytávky typu protiproudu, jehož trysky si můžete vybrat i v elegantním nerezovém provedení, zabudovaných stopek, kdy si můžete pohodlně měřit svůj uplavaný čas, po madla k účinnějšímu cvičení,“ doplňuje některé z výhod Kateřina Kadlecová, majitelka české rodinné společnosti USSPA, která se výrobou vířivek a swim spa zabývá již téměř 25 let.

Produktový tip:

Termální Swim Spa XL s protiproudem od české rodinné společnosti USSPA

 

Swim spa XL, kterou lze umístit do interiéru i exteriéru, od společnosti USSPA má krásný, nadčasový design a je promyšlená do posledního detailu. Nechybí v ní pozvolný vstup do vody ani rafinovaně umístěné trysky pro základní hydroterapii. Samozřejmostí je regulovaný protiproud, protiskluzová podlaha a madla pro cvičení ve vodě. Novinkou jsou pak první zabudované stopky iNtimer, které neopominou ani sekundu vašeho sportovního výkonu, nebo možnost barevného posvícení ovladačů či zobrazování aktuální venkovní teploty. Více informací najdete na internetových stránkách www.ussspa.cz. Swim spa, ale i vířivky, si můžete také prohlédnout a vyzkoušet na některém ze showroomů, které najdete v Praze, Brně, Ostravě a Dolní Dobrouči.

 

Fotogalerie:

 

 

VÍCE TAKÉ ZDE

 


You must be logged in to post a comment Login