Kuchyně

Chcete, aby vaše kuchyň nevyšla z módy? Vyhněte se těmto 6 trendům

Od   | 

Celková změna vzhledu kuchyně je velkou investicí a je potřeba k ní přistupovat důsledně už od začátku. Jednotlivé kroky a rozhodnutí totiž určují, jak si na tom bude vaše kuchyně stát za pár let: Bude vám vyhovovat a líbit se, nebo byste ji kompletně celou nejraději předělali?

Jednou ze stálic posledních let je kombinace matné černé se dřevem. Líbí? Zdroj: Trachea

I když kuchyň nejčastěji nevyužíváme k odpočinku nebo volnočasovým aktivitám, stále v ní trávíme spoustu času. Proto bychom měli především dbát na to, ať se v ní cítíme dobře. Pokud už při výběru existuje nějaká pochybnost, vždy je dobré se jí zabývat.  Kromě toho vycházejte při výběru nové kuchyně z dispozic místnosti. Prostor využijte co nejracionálněji a nenechte se unést pouze designem. Design totiž dokáže být také velmi zrádný. A v čem? Na to se podíváme v následujících šesti bodech.

Práci v kuchyni usnadní baterie se senzorem

 

1. Nezvolíte správné spotřebiče

Kuchyňské spotřebiče jsou nákladnou investicí. A to je naprosto v pořádku. Při jejich výběru byste totiž vždy měli dbát především na kvalitu. Nebudete je tak muset měnit za několik let a kuchyně si zachová váš vysněný vzhled. Kromě kvality ale myslete také na design. Výstřední barvy mohou vypadat na fotografiích hezky, ale realita pak může působit prvoplánově. Dbejte proto na kvalitu, praktičnost a jednoduchý vzhled. Není třeba ladit spotřebiče v extravagantních barvách.

Vybírejte mezi TOP spotřebiči, které se aktuálně nabízejí na trhu. Zdroj: Fagor

 

 

2. Příliš se soustředíte na barevné trendy

Krásné barevné trendy a dokonalé fotografie designových kuchyňských sestav dokáží nejednoho člověka utvrdit v tom, že zrovna takto by jeho vysněná kuchyň měla vypadat. Nejprve ale promyslete, zda se vámi zvolený barevný koncept hodí do domácnosti a zda jsou jednotlivé barvy a materiály dostatečně nadčasové. Opatrní buďte také v případě neutrálního evergreenu, kterým je bílá kuchyň. I když působí čistě a harmonicky, po čase vás může její barevná neutralita omrzet. Pozor dávejte také na barevné trendy. Mnohé barevné kombinace jsou často  hitem pro určité období a poté mohou působit zastarale. Jde z nich pak zkrátka snadno vyčíst, v jaké době byla kuchyň realizována.

Vhodné jsou i barevné stěrky. Zdroj: Němec luxusní povrchy

3. Podlehnete moderním obkladům a vzorům

Hitem určité sezóny nejsou jen barvy, ale také vzory. Díky nim se pak ale dá velmi snadno vystopovat, z jakého období kuchyně pochází. Vyhněte se proto příliš barevným a vzorovaným obkladům. I když dnes vypadají skvěle, za pár let prozradí, jak je kuchyně stará. Případně se smiřte s tím, že až vás obklad nebude bavit, zkrátka ho vyměníte. 

Zvolíte-li výrazný dekor, buďte připraveni na jeho výměnu. Zdroj: JAP FUTURE

4. Vsadíte na lesk

Lesklá kuchyňská dvířka si získala místo v nejedné domácnosti. Lidé si tento trend zamilovali, protože lesklé plochy dokáží rozzářit a prosvětlit místnost. Dnes už ale vysoký lesk rozhodně není jedničkou v trendech. Stále ho samozřejmě můžete do kuchyně použít a vytvořit s jeho pomocí skvělý efekt. Vždy ale mějte na paměti, že jeho údržba je náročná. I z toho důvodu se do popředí dostaly takové materiály jako jasan, dub, beton nebo kámen. I zde ale pamatujte, že čím výraznější kresbu dřevo má nebo čím méně je materiál tradiční,  může se celkem rychle okoukat.

Lesklé povrchy ano, ale jen v menších plochách. Zdroj: Trachea

 

Jaká světla nad jídelní stůl?

 

Snažíte se docílit příliš luxusního vzhledu

Když do kuchyně investujete, je jasné, že chcete, aby to bylo vidět. Nikdy byste ale kvalitu kuchyně neměli utopit v blyštivém pozlátku. Zapomeňte na křišťálové lustry, třpytivé úchytky skříněk a přílišný glamour vzhled. Raději vsaďte na kvalitní spotřebiče, mramorovou pracovní desku nebo pevné a masivní dřevo, které odráží odolnost i kvalitu.

Punc luxusu vneste raději barvou. Vhodná je například zlatá. Zdroj: Crosby Studios

Trendy jsou dveře bez zárubní. Víme, kam pro ně!

 

Vytvoříte příliš industriální vzhled

Industriální kuchyně byly svého času hodně oblíbené. Jejich vzhled ale prošel mnohými změnami, a to, co bylo trendy dříve, se už dnes zkrátka nenosí. Pokud se vám industriál líbí, vyhněte se jeho extrémní verzi, jako jsou přiznané trubky, obnažené žárovky, příliš tmavých barev a surových materiálů. Stačí kombinovat dřevo a kov s patinou, případně sáhnout po nerezové oceli.

Zdroj info: Livingetc, Homes and Gardens, Kapitoly o bydlení

Fotogalerie:

 

Se SPACE TOWEREM budete mít v kuchyni pořádek

 

 


You must be logged in to post a comment Login