Návštěvy bytů

Chata ve znamení dřeva: Dokonalé místo pro odpočinek

Od   | 

Na chatu dnes už nejezdíme jenom dřít. Trendem moderní doby je, aby byla co nejvíce bezúdržbová, a my si sem mohli jezdit především odpočinout od shonu běžných dní. Je proto praktické, když jsou povrchy dobře omyvatelné, interiér jednoduše, ale přesto prakticky zařízený. Následující chata to splňuje do puntíku. Nachází se na horách a majitelé si do ní jezdí odpočinout od ruchu “dole”.

Po rozsáhlé rekonstrukci byly propojeny tradiční malé místnůstky, důsledkem čehož vznikl veliký, multifunkční prostor. Nachází se zde kuchyně s jednoduchým stolem a obývacím koutem. Dvě ložnice oddělené posuvnými dveřmi volně navazují. Celý interiér je vyveden v modřínovém dřevě, které má krásný, teplý tón. Jednotvárnost rozbíjí kombinace s šedou a obklady s dekorem ve stylu retro.

Retro obklady dodávají šmrnc

Ložnice je ukrytá za posuvnými dveřmi

Velice zajímavě je řešeno bodové osvětlení, které dodává interiéru na náladovosti. I za postelí nalezneme netradičně obklady s retro motivem,  který na chalupu velice dobře sedí. Majitelé si pohráli i s detaily, jako je ladicí povlečení v ložnici. Je možné si vybrat, zdali bude prostor ponechaný jako otevřený, nebo zvolit soukromí za posuvnými dveřmi.

Nábytek je v celé chatě vyroben na míru prostoru

Prostor získal po rekonstrukci zajímavé členění

Velmi chytře je řešeno nové členění prostoru, který, ač není velký, je díky skříním a sloupům nejednotvárný a vytváří nejrůznější zóny – pro spánek, odpočinek, vaření i společenskou zábavu. Palanda “vrostlá” do příčky šetří místo a sama o sobě je zajímavým designovým prvkem.

K dispozici jsou v chatě dvě ložnice

Obývací kout kombinuje dvě zdánlivě nespojitelné věci, moderně širokoúhlou televizní obrazovku a hned vedle rohový krb na dřevo. Jeho atypické linie z něj však činí krále obývacího prostoru a s jednoduchým stylem zbytku interiéru si vzájemně vůbec nepřekáží. Kožená sedačka vypadá zároveň jednoduše a luxusně, a vydrží svým majitelům při správné údržbě sloužit po velmi dlouhou dobu, což je přesně to, což si od svých víkendových a dovolenkových příbytků přejeme.

šedá umocňuje krásu dřeva

Nevelká kuchyně se vším potřebným

Kuchyně je sice nevelká, řešená pouze v jedné rovině, ale pro nenáročné vaření v odpočinkovém sídle nabízí vše potřebné, včetně dostatku úložného prostoru. Modřínové dřevo, které vládne i zde, dokonale doplňuje pracovní deska v kontrastní šedé barvě a opět již jinde v interiéru použité obklady. I zde jsou pro osvětlení prostoru použita bodová světla ve výrazné černé liště. Dostatečné světlo přidávají skryté LED pásky.

Kuchyně je propojená s obývákem na nezvykle malém prostoru

Jednotný styl chaty nijak neporušuje ani koupelna, vycházející opět z černobílých retro obkladů. Zajímavým prvkem je hranaté umyvadlo a výrazné hranaté svítidlo, ladící s celým interiérem, kde oblé hrany nemají své místo. Výrazný černý otopný žebřík není jen praktický, ale sám o sobě je výrazným designovým prvkem.

Výrazné obklady se prolínají celým bytem. Nechybí ani v koupelně

 

Fotogalerie:

Zdroj: Filippo Bombace

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login