Návštěvy bytů

Černobílé 2+kk pro mladý pár: Promyšlený do posledního detailu

Od   | 

Majitelé tohoto bytu se sem přistěhovali jako první, a celé zařízení bytu se tak ocitlo v jejich režii spolu se šikovnými architekty a designery. Ty totiž tento 2+kk byt ladili do příjemné bílo-černé kombinace, díky které vzniklo jednoduché a praktické bydlení, které se zkrátka po pár letech neokouká. 

V předsíni si ihned všímáme stylově pojatého sezení. Zdroj: Studio Projekt

Již u vstupu se nám otevírá pohled do celého bytu, který působí vzdušně a elegantně. Vstupní hala je poměrně velká, a proto sem mohli majitelé zvolit skříň se zrcadlovými posuvnými dveřmi. Vedle skříně je sedátko, jeho polstrování plynule přechází na celou stěnu, a to až ke stropu. To vše podtrhuje bílá velkoformátová dlažba a zapuštěné LED světelné pásky ve stropě. 

 

Jak správně osvětlit obývací pokoj?

 

Ze vstupní haly rovnou vcházíme do otevřeného polyfunkčním prostoru, kde najdeme nejen kuchyňskou linku, ale i jídelní kout, obývací pokoj a malou pracovnu. Prostor sjednocuje bílá dlažba, který plynule přechází do kuchyně a vytváří tak pocit větší místnosti. 

Polyfunkční prostor je příjemně prosvětlený. Zdroj: Studio Projekt

Kuchyně je situována do jedné roviny, ale prostor rozšiřuje kuchyňský ostrůvek, na který navazuje panelový úložný systém s vestavěnými spotřebiči. Z druhé strany, tedy z obývacího pokoje je na panelu připevněna televize. Kuchyňská linka se skládá z horních a dolních skříněk a disponuje varným a mycím centrem. Korpus i dvířka linky byly zvoleny v bílé barvě, doplňuje je černá pracovní deska, kterou rozbíjí mramorové obložení mezi skříňkami. Ostrůvek slouží nejen jako další úložný prostor a pracovní plocha, ale také opticky odděluje kuchyni od jídelního koutku a obývacího pokoje. 

Na ostrůvek navazují panelové systémy s vestavěnými spotřebiči. Zdroj: Studio Projekt

Z druhé strany kuchyňského ostrůvku najdeme jídelní stůl, pro který už jinde v bytě nezbylo volné místo. Výhodou takto situovaného stolu je, že lze pokrmy podávat přímo z kuchyně. Dřevěný stůl z masivu pojme klidně i pět strávníků a doplňují ho černobílé židle na dřevěné konstrukci. A protože jsou majitelé opravdu puntičkáři, zavěsili nad jídelní stůl originální osvětlení, připomínající talíře v černé, bílé a mentolové barvě. 

 

Krásná i elegantní: Pablo Natuzzi Italia

 

Obývací pokoj není příliš velký, ale pro běžný život páru bez potomků bohatě postačí. V obývacím pokoji najdeme pohodlnou pohovku v béžové barvě, která příjemně kontrastuje s tmavě šedou tapetou. Tu si majitelé mohli dovolit, a to díky prostornému oknu, díky kterému do místnosti dopadá dostatek denního světla. Část obývacího pokoje byla vyhrazena pro malou pracovnu se stolkem a úložným prostorem. Prostor příjemně doplňuje stylové osvětlení, které se nad obývacím pokojem přímo vznáší. 

V koutě obývacího pokoje byla vytvořena malá pracovna. Zdroj: Studio Projekt

Ani ložnice co se týče velikosti není příliš velkorysá, ale postačí. Vestavěná skříň na míru má zrcadlové dveře, které prostor příjemně opticky zvětšují. Velmi elegantní prvek představuje tapeta za postelí znázorňující obrys hor. Samotná manželská postel je zajímavá především díky semišovému záhlaví, které zastává čelo postele. K té náleží dřevěné noční stolky a ani tady nechybí okno, které do prostoru vpouští dostatek denního světla. 

Ložnici příjemně doplňuje tapeta s obrysem hor. Zdroj: Studio Projekt

Ve stejném rázu se nese i koupelna, ve které se opět střídá černá a bílá barva. Velkoformátová bílá dlažba přechází i na stěny, kromě sprchového koutu, který je oddělen drobnou, černobílou mozaikou. Prostor podtrhuje stylový černý radiátor i koš na prádlo. A aby koupelna nebyla zbytečně zmenšena, jako osvětlení sem bylo zvoleno několik LED bodových světel. 

I koupelna se nese v černobílé kombinaci. Zdroj: Studio Projekt

Zdroj: Studio Projekt

Fotogalerie:

 

Kam pro záclony a závěsy?

 

 


You must be logged in to post a comment Login