Návštěvy bytů

Byt vyměnili za bungalov, televizi za pohled do hořícího krbu a překrásnou scenérii za okny

Od   | 

Manželé už nechtěli bydlet v bytě, a tak se rozhodli, že se usadí a postaví dům. Díky dostatečně velkému pozemku si mohli dovolit bungalov, ve kterém je nebudou omezovat žádné schody. Interiér je zařízený v decentním stylu, v němž sice nechybí moderní technologie, ty však zastiňují výhledy z oken a čítárna plná zajímavých knih. 

Vstupní chodba vede do prostorné obývací části domu spojené s kuchyní

Při vstupu do domku se ocitneme v prostorné hale s denním světlem, která rovnou vede do kuchyně spojené s jídelnou a obývacím pokojem. Kuchyně ve tvaru písmene “L” disponuje hlavní částí, kde jsou spodní skříňky doplněné velkoryse pojatými spížními skříněmi, jejichž součástí je i americká lednice a vestavěné spotřebiče. Celá sestava se nese ve světle šedém odstínu, jež doplňuje mléčné sklo kryjící malbu na stěně. Nechybí několik polic a samozřejmě nerez odsavač par.

Šedou kuchyňskou linku doplňují nerez spotřebiče

Na kuchyň navazuje ostrůvek, který rozšiřuje pracovní i úložný prostor a zároveň  slouží pro rychlé občerstvení. Směrem do obytného prostoru je totiž barový pult, vysoké židle samosebou nechybí. Mezi kuchyní a obývákem stojí elegantní jídelní stůl, jeho ladná podnož i mramorová deska vytvářejí půvabný a nepřehlédnutelný prvek v jednoduchém interiéru. Doplňuje ho několik jídelních křesel s barevně shodným podnožím, kožené čalounění je v nadčasovém, světle hnědém provedení.

 

Krb i výhledy z oken 

Obývacímu pokoji dominuje prostorný krb vložený mezi dvě velkorysá okna. Takové řešení poutá na sebe pozornost, a tak si jen málokdo všimne nevelkého televizoru, který tu majitelé ponechali jen proto, aby byli spojeni se světem. Přednost dali prostornému sezení s výrazným červeným sofa doplněným pohodlnými křesly a chaise longue firmy Vitra. Úložný prostor zaujímá v místnosti jen nevelká komoda a šifoner, umně schovaný v nice.

Obývacímu pokoji dominuje krb, který vytvoří kouzelné chvíle nejen v zimě

Čítárna nesměla chybět

Majitelé jsou milovníci knih, a proto si v domě vytvořili malý salonek, který slouží zároveň jako knihovna, čítárna a pracovna. Ani tady nechybí krb zvýrazněný bílým zdivem, místnosti pak dominují mohutná kožená křesla a historizující stolek. Samozřejmostí je velká knihovna z dřevěného masivu a bytelný stůl se židlemi. K útulnosti přispívá příjemný koberec a dlouhé těžké závěsy splývající až k dřevěné podlaze.

Salonek v domě lze využít jako společenskou místnost nebo čítárnu.

Součástí polyfunkčního prostoru je i malý pracovní kout, pro který majitelé našli místo v rohu místnosti. Od vchodových dveří ale není vidět, protože se skrývá za stěnou, která zároveň tvoří opěrnou stěnu pro sezení. U stolu se majitelům pracuje skvěle, protože je umístěn pod rohovým oknem, kterým mohou pozorovat okolní zeleň.

V polyfunkčním prostoru zbylo místo také pro pracovnu. Schovaná je v rohu, díky stěně není vidět přímo od vchodových dveří

Koupelna je oáza soukromí, přestože má velká okna

Šperkem domku je elegantní koupelna. Díky oválné vaně v prostoru si mohou majitelé dopřát příjemné chvíle po dlouhém, náročném dni. Luxusní vanu doplňuje nerezová baterie a stylový stolek, který skvěle poslouží například pro odložení sklenky vína. A protože je vana umístěna v blízkosti velkorysých oken, byla jedna tabule doplněna mléčným sklem, díky které mají majitelé během koupele soukromí. K zútulnění místnosti přispívají dlouhé bílé voály a lustr plný skleněných ozdob.

Dominantním prvkem koupelny je vana v prostoru.

Prostorná koupena dovolila k jedné ze stěn postavit přes celou šířku nábytkový díl, do které majitelé ukládají hygienické potřeby a ručníky. V části vybylo místo i na toaletku. Ta vznikla na přání majitelky, stejně jako zrcadlo přes celou stěnu, které velkou místnost ještě opticky zvětšuje a prosvětluje.

Kosmetický pult vznikl na majitelčino přání

Fotogalerie:

Zdroj: Hugh Jefferson Randolph Architects

 

Pobavte se s námi na lovu…

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login