Návštěvy bytů

Zamilujte si chatu s venkovským interiérem: Modernizací pokojů získala nejen na kráse, ale především na pohodlí

Od   | 

Milujete venkov a typické venkovské domy plné domácího tepla? Pak vás dnešní návštěva chytne za srdce. Představujeme vám dům, který je zasazen do idylické alpské krajiny s nádherným výhledem na hory. Existuje krásnější pohled?

Dřevěná stavba skvěle zapadá do malebného horského prostředí. Zdroj: Tina Rugelj

Pro architekty byla radost pracovat na tomto domě, který si zvenku uchoval vzhled dřevěné chaty. Možná by vás na první pohled nenapadlo, jak krásně, moderně a útulně může vypadat uvnitř. Ale už detailnější vnější pohled lecčemu napovídá. Všimněte si nových oken v lehkém tmavém dřevě nebo střechy, která imituje siluetu vrcholků hor, což má samozřejmě i svůj praktický účel. Na horách hodně sněží, tímto řešením však sníh sklouzává ze střechy, nedrží se na ní a neúměrně ji nezatěžuje.

V typicky venkovském stavení je nově moderní kuchyně, která vybízí k pohodlnému vaření. Zdroj: Tina Rugelj

V interiéru nebylo cílem předělat duši domu, proto zde ve velkém zůstalo zastoupeno dřevo. Šlo především o lepší funkčnost, úpravu dispozic a celkové uzpůsobení domu k trvalému bydlení. Změnil se půdorys, který byl upraven na tři ložnice se dvěma koupelnami a hernou, která může sloužit i jako pokoj pro hosty. Dřevěná konstrukce, obložení stěn sádrokartonovými deskami, zateplení a bílá výmalba zůstala tak, jak byla. Příjemně prostor zvětšuje, tak není důvod to měnit.

 

Zamilujte si svítidla z přírodních materiálu, stejně jako my!

 

Architekti využili každý možný prostor pro realizaci. V kuchyni umístili kuchyňský ostrůvek s varným centrem, který přinesl více pracovní plochy a umožňuje přístup do kuchyně ze všech stran. V boku kuchyně je umístěna jídelní část, která je částečně oddělená zdí, a nabízí tudíž dostatek soukromí ke stolování, ale zároveň stálou interakci s ostatními. Za povšimnutí stojí původní zrekonstruovaná pec, která v zimě krásně topí. Protipožární průhledná dvířka tam původně nebyla. Jsou přidaná, aby mohl člověk sledovat plameny a užívat si příjemný pocit. S kuchyňským koutem je propojený obývací prostor se šedou rohovou sedačkou a dlouhou zdobenou skříňkou určenou k uložení nezbytných věcí. Takové provedení má ještě jednu praktickou stránku. Dá se na ní pohodlně odpočívat a číst knížku s výhledem ven.

Dřevěný strop a obložení stěn patří do venkovského interiéru. Zdroj: Tina Rugelj

Z kuchyně můžete po dřevěných schodech zamířit do podkroví. Zde se nachází ložnice. Nad prostornou postelí s praktickým osvětleným výklenkem je velké střešní okno jako stvořené pro večerní pozorování hvězd. Komoda a vestavná skříň má stejný dekor jako skříně v dalších místnostech. Vše musí být sladěné do posledního detailu. Nechybí velké kulaté zrcadlo a květiny. Nejúchvatnější je ale dozajista balkon a především výhled z něj. Vídat každý den po probuzení panorama hor je krásný zážitek.

Stejně jako ložnice i dětský pokoj poskytuje úchvatné výhledy. Aby byly ještě lepší, stojí zde praktický dalekohled. Pokojík je zařízený v minimalistickém stylu. Jelikož je k dispozici ještě herna, není nutné, aby zde byla hromada hraček. Důraz byl kladen především na úložné prostory, kdy se využil každý kout. Vestavěná skříň zabere minimum prostoru a přitom pojme všechno oblečení.

Také koupelna nijak nevybočuje z konceptu domu. Opět vidíte dřevěné skříňky se stejným dekorem jako má ta v obývacím pokoji. Skříňka pod umyvadlem je vyrobená z masivního dřeva a poskytuje nezbytný prostor pro koupelnové potřeby i ručníky. Součástí koupelny je samozřejmě prostorný sprchový kout. Barevné schéma působí příjemně a něžně díky použitým světlým barvám.

Koupelna nabízí veškerý komfort a zároveň nevybočuje z konceptu celého domu. Zdroj: Tina Rugelj

Zdroj: Tina Rugelj

Fotogalerie:

 

Dýhované dveře vnesou do interiéru blízkost přírody

 

 


You must be logged in to post a comment Login