Návštěvy bytů

Byt, ve kterém se nikdo nedusí: Barvičky i romantické detaily tu vytvářejí nebývalou atmosféru

Od   | 

Zajímavě členěný byt může být inspirací, jak získat několik samostatných zón a nepřijít přitom o vzdušnost, světlo a optický dojem prostoru. K členění jsou použity polopříčky, policové stěny a nebo například skleněná stěna s průchodem, oddělující soukromou obytnou zónu od společenských prostor – kuchyně, jídelny, televizní místnosti.

Televizní sezení je jedním ze dvou sezení v bytě, druhé má rodina za skleněnou stěnou v soukromí. Zde rodina sedává nejen u televize, ale i s rodinou a přáteli. Televizní stěna má v sobě dva široké průchody bez dveří, opticky tedy funguje spíše jako polopříčka a nezdůrazňuje poměrně malé rozměry tohoto prostoru. Zaujme nás nábytek, který vzájemně na první pohled neladí, ale na druhý tvoří harmonický celek. Pohovka je světle šedá a tvarově jednoduchá, což vyvažuje výrazný a tvarově velmi zajímavý konferenční stolek, s třemi plochami ve tvaru leknínových listů. Odlehčeně působí křesla, která přitom však nabízí plnohodnotné posezení.

Televizní kout slouží i jako sezení pro návštěvy, „soukromé“ sezení má rodina za skleněnou příčkou. Zdroj: Semerene Architecture

Suvenýry a perfektní osvětlení

Výrazným prvkem bytu je policová stěna, do které majitelé rozmístili dekorativní suvenýry z cest. Ty jsou i nasvíceny reflektorovými svítidly, takže zvláště večer vzniká podmanivá atmosféra dalekých krajů. Zvláštní efekt přináší i zajímavým způsobem lomený strop. Domácí atmosféru a útulnost zajišťuje kusový krémový koberec i záclony a závěsy, které dosahují až k podlaze. Důležitou součástí interiéru jsou pokojové rostliny.

Konferenční stolek má tvar několika leknínových listů. Zdroj: Semerene Architecture

Smysl majitelů pro krásu a dekoraci se projevuje i v kuchyni příjemně mentolové barvy. Najdeme zde již ne zcela typický retro skříňový díl s prosklenou částí, kde vyniknou hezké sklenice i další dekorativní nádobí. Zajímavé je v celém interiéru prolínání vzorů. Všimněme si například odvážné a netradiční kuchyňské dlažby, jejíž pokládka ovšem nekončí otrocky s hranou kuchyně, ale „přečnívá“ v úzkém pásu do obytného prostoru a vyplňuje část pod policí se suvenýry. Dekor podlahy se opakuje na malém barovém pultíku, který dělí prostory kuchyně a jídelny. Na zdech najdeme naznačenou strukturu cihel.

V celém bytě se prolínají nejrůznější vzory. Zdroj: Semerene Architecture

Kuchyně na míru

Kuchyně je vyrobena na míru a velmi dobře tak vyplňuje prostor včetně netradičního stropního lomení. Další položku do sbírky vzorů a struktur přináší hravá okenní roleta, která sice možná není proti slunečním paprskům tolik účinná, ale rozhodně velmi dekorativní. Praktická a krásná je silná pracovní deska s dekorem mramoru. Hravost celého interiéru je podtržena doplňky i například kontrastními černými madly kuchyňských skříněk.

Kuchyně na míru má krásnou mintovou barvu. Zdroj: Semerene Architecture

Napadlo by vás umístit do řady vedle sebe nad stůl tři odlišná svítidla, byť jsou zjevně jedním uměleckým celkem? Možná ne, rozhodně je to ale řešení, které zaujme a přitáhne pohled na delší dobu, při kterém oceníme vtipné barevné i tvarové přechody. Jídelní stůl je naproti tomu klasický a jednoduchý, s pohodlnými židlemi. Atmosféru jídelny doplňují umělecké grafiky na zdi v převážně černobílé barvě. I od stolu mohou návštěvy obdivovat sbírku cestovatelských suvenýrů a dekorativních předmětů v polici.

Jídelní stůl má příjemnou světlou barvu. Zdroj: Semerene Architecture

Koupelně dominuje kontrast oblých tvarů zrcadla i vzoru na kachličkách, který je identický, jako v kuchyni na podlaze a na barovém pultu, a hranatého umyvadla. Důraz je kladen na jednoduchost, snadnou údržbu, modernost a vynikající osvětlení, které je v místnosti bez vlastního okna nutností. Ani zde majitelé nerezignovali na elegantní dekoraci v podobě stylové vázy s květinami.

V koupelně nás zaujme obloukový tvar zrcadla i příjemný vzor na kachličkách. Zdroj: Semerene Architecture

Fotogalerie:

 

 

You must be logged in to post a comment Login