Návštěvy bytů

Byt spisovatele, kterému vévodí proměnlivá stěna

Od   | 

Majitel krásného 120 metrového bytu rychle přistoupil při rekonstrukci na neotřelý návrh studia, že uprostřed bytu architekti umístí proměnlivou a dynamickou stěnu, která umožní různé konfigurace prostoru, což dokonale odpovídalo klientově povaze i povolání spisovatele. 

 

Nápad se vyvíjel a měnil v čase i během realizace, ale jeho podstata zůstala stejná. Železná struktura s laminátovými panely a vrstveným sklem může být buď otevřená, když chce spisovatel při práci nebýt odtržen od ostatních obyvatel bytu, a nebo zavřená, když je potřeba se v pracovně soustředit pouze na rozepsané dílo.

Živoucí stěna vprostřed místnosti 

Ve středu a po stranách jsou umístěny posuvné prvky, zatímco kolmo ke stěnám v průsečíku se stropem vzniká kovová konstrukce, zakončená sférickými metakrylátovými světly, které osvětlují stůl v obývacím pokoji. Na zadní straně se stejná kovová konstrukce stává nosnou konstrukcí stolu, který vznikl ze starých dveří, k nimž se váží zajímavé příběhy.

Čelní stěna obývacího pokoje je poskládána z běžné obývací stěny ze 70. let, která byla rozebrána, jinak uspořádána a opět seskládána. 

Knihovna v minimalistickém kontrastu 

Knihovna, která vede podél hlavní stěny obývacího pokoje, je úmyslně minimalistická, aby neodváděla pozornost od dominanty bytu. Tenké poličky z bílého kovu takřka “zmizí”, když jsou naplněny knihami. 

Vpravo od vchodu, za posuvnými dveřmi ze železa a skla, najdeme kuchyň. Na rozdíl od obývacího pokoje je podlaha betonová. Celá kuchyň je vybavena nábytkem na míru.

Kuchyň vznikla na míru 

Na zakázku vzniklo i vybavení koupelny a další drobný nábytek, jako konferenční stolek či skříňky pod poličkami. V koupelně si můžete všimnout citu pro detail a doplňky. Dynamičnost prostoru dodávají šikmé, ostré, moderně působící linie v kontrastu s oblým umyvadlem. 

Fotogalerie:

Zdroj: Studio Doppio

 

Kde najdete skvělé zařízení do předsíně?

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login