Návštěvy bytů

Povedených 70 metrů čtverečních s výhledem na Pražský hrad

Od   | 

„Domov máme na Vysočině. Do Prahy jezdím jen pracovně. Časem se ukázalo praktické mít tu byt,“ vysvětluje majitel příjemného apartmánu, jehož velkou předností jsou výhledy z okna. „Zejména neopakovatelné panorama Pražského hradu mě stále nabíjí ,“ přiznává pohledný muž.

Okn vidí majitel na Pražský hrad.

Ze sedací soupravy je vidět na Pražský hrad.

Byt se nachází v jedné z půvabných uliček Malé Strany v jednom z původních domů, což nahrává silné atmosféře prostoru. A právě ji se podařilo při zařizování architektkám ze Studia Gens maximálně podpořit a využít. „Byt musel projít celkovou rekonstrukcí, takže jsme vzaly v úvahu majitelův životní styl, potřeby a přání a navrhly co nejjednodušší řešení s maximálním efektem,“ konstatuje architektka Olga Frydecká. Hned za nevelkým vstupem se nachází polyfunkční prostor, v jehož jedné části je rohové sezení s výhledem na starou pražskou zástavbu, druhá část patří kuchyni s nevelkým jídelním stolkem. „Část kuchyně je zabudovaná do niky, kterou jsme navrhly přímo k tomuto účelu,“ vysvětluje architektka a odsouvá posuvná dvířka, za nimiž je úložný prostor. „Řešení je praktické a opticky nijak neruší celkový vzhled,“ dodává. V části místnosti vybylo místo ještě na pracovní stolek, který se podařilo umístit tak, aby majitel viděl z okna přímo na město.

Berevnost bytu se nese v zemitých tónech.

Posuvné dveře vedou do ložnice.

Onyxová stěna

Hned za posuvnými dveřmi se nachází ložnice, na kterou navazuje koupelna se sprchovým koutem „walk in“ a umyvadlem. Prostoru dominuje onyxová stěna. „Abstraktní kresba na onyxové desce vytváří v ložnici umělecký prvek. Zvláště ve večerních hodinách, kdy se svítí v koupelně, je kresba maximálně podmanivá,“ doplňuje architektka Šárka Špačková. Odstínu onyxu je přizpůsobeno barevné ladění bytu. Podlahu zdobí dřevěné kazetové parkety, nábytek je vyrobený na míru z dubového dřeva. Dveře včetně zárubní, okna i ostění jsou rovněž ze dřeva, tentokrát bíle lakovaného, a k nim jsou ve stejném stylu navrženy kryty radiátorů. V ložnici jsou navíc doplněny o úložné prvky schované pod okenním parapetem. Jemné zemité tóny jsou umocněny zelenými doplňky. „Chtěly jsme, aby tu majitel našel po náročném dni klidné prostředí, a to se v kombinaci s celkovou atmosférou povedlo,“ konstatuje Šárka Špačková.

Onyxová stěna zdobí ložnici i koupelnu.

Stěnu mezi ložnicí a koupelnou zdobí deska z onyxu.

Fotogalerie:

Foto: Iveta Kopicová, Kontakt: Studio Gens

 

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login