Návštěvy bytů

Byt s rozlohou 50 m2 s pokojem pro hosty. Sen? Vůbec ne, realita

Od   | 

Malé byty jsou pro samotného člověka nebo mladý pár ideálním bydlením. S trochou přemýšlení a vhodné organizace mohou ale klidně poskytovat tolik prostoru, jako kdyby byly mnohem větší. Dnešní byteček má jen 50 m2 a přesto je v něm pokoj pro hosty s vlastní koupelnou.

Byt s rozlohou 50 metrů čtverečních mladé a samostatně žijící ženě naprosto vyhovuje po všech stránkách. Dokonce v něm i přes jeho velikost najdeme kromě obývacího pokoje spojeného s kuchyní, dvě ložnice s vlastní koupelnou. Jedná se o architektonicky velmi povedenou proměnu s využitím severských a skandinávských prvků. Nechybí tak světlé barvy, zajímavé textury a promyšlené detaily.

Kuchyň a obývací prostor opticky vymezuje textilní koberec. Zdroj: O VOA Arquitetura

Moderní kuchyň s promyšleným stolováním

V kuchyni dozajista zaujme velmi dobře upravený jídelní stůl, který je zavěšený na šňůrách, tudíž se při větším počtu hostů nestane, že by se bouchali o nohy stolu. Židle přímo lákají k posezení a spadají do současných moderních trendů. Jejich hlavní předností je snadná udržovatelnost, protože mladá žena samozřejmě nechce trávit úklidem až příliš času.

V kuchyni nechybí dostatek úložných prostor i dostačující pracovní plocha. Zdroj: O VOA Arquitetura

Kuchyňská linka je jednoduchá ve světlé barvě v kombinaci s teplým odstínem dřeva. I přes svou velikost nabízí dostatečné úložné prostory. Je promyšlená tak, aby dokonale zapadala do malého prostoru. Architekti využili každý kout a neplýtvali místem. Právě proto má jídelní stůl ještě další využití, slouží jako pracovní a odkládací plocha. Jakmile je dovařeno, stůl se uklidí a jde se jíst. Stůl má v bytě celkově významné místo. Hosté odsud mohou sledovat pokojové rostliny, kterým majitelka věnovala velkou pozornost, fotografie a suvenýry z cest. Kuchyňské skříňky navržené až ke stropu poskytují tolik potřebný úložný prostor. Závěsná svítidla se svými jemnými tóny perfektně hodí do tohoto jednoduchého interiéru.

Romanticky růžová pohovka skvěle pasuje k bílým stěnám

S jídelnou a kuchyní je spojený obývací prostor, kterému vévodí pastelově růžová sedačka. Velká okna s průchodem na terasu zajišťují dostatek venkovního světla. Od jídelní části je obývák oddělený snadno udržovatelným kobercem. Na stěnách nechybí několik polic s rostlinami a různými dekoracemi, které vhodně doplňují celý vzhled bytu.

Růžová sedačka, rostliny a různorodé dekorace dokreslují atmosféru bytu. Zdroj: O VOA Arquitetura

Pokojové rostliny tvoří velmi důležitou součást celého interiéru a můžete zde vidět květiny v různorodých podobách. Láska k nim je viditelná i na grafikách. Barvy majitelka volila ryze ženské. Hlavní roli hraje šedá, bílá, pastelově růžová, béžová a k nim skvěle padnoucí dřevo. Může se to zdát až moc světlé, ale když přijdete do bytu, nemáte pocit žádné přeplácanosti. Naopak. Vše je velmi dobře sladěné a příjemné.

Malá, ale dostačující ložnice

Ložnice je prozatím přizpůsobena jedné osobě, tedy i lůžko je menší a doplněné masivními nočními stolky. Po straně je umístěna lavice vhodná k posezení nebo ukládání věcí. Ani zde nemůže chybět bílá barva, která se prolíná celým bytem. Vkusně ji doplňuje šedozelená a dřevěné prvky.

Ložnice je navržená pro jednoho Zdroj: O VOA Arquitetura

Terasa láká k posezení

K bytu náleží ještě terasa, kterou majitelka vybavila sice skromně, ale bohatě to stačí. K jednoduchému sedátku se dají kdykoliv přidat židle z kuchyně a hned vznikne posezení pro více osob. Ani zde nechybí větší množství nejrůznějších rostlin. Koníček majitelky je tedy více než jasný.

Terasa poskytuje dostatek soukromí a zajímavý výhled. Zdroj: O VOA Arquitetura.

Fotogalerie:

Zdroj: O VOA Arquitetura

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login