Návštěvy bytů

Byt v přírodních tónech a materiálech: Díky nim se podařilo vnést domů pocit klidu a pohody

Od   | 

Majitelé tohoto prosvětleného bytu s krásným výhledem do okolí nebyli spokojeni s tím, v jakém stavu se původní prostor nacházel. I proto se rozhodli pustit spolu s architekty do kompletní rekonstrukce, jejímž cílem bylo vytvořit útulný prostor, kam se budou moct po své práci rádi vracet a odpočívat. A povedlo se jim to skvěle, ostatně přesvědčte se sami.

Dřevo, mramor a bílá barva vládnou tomuto bytu

Pokud hledáte materiály, které by se opakovaly v celém interiéru, je to jednoznačně kombinace dřeva s mramorem. Jde o příjemnou kombinaci, která prostor zútulňuje, aniž by jej opticky zmenšovala. Většina pokojů v bytě je vymalovaná bílou barvou, která dokáže rozjasnit i sebemenší prostor. Nemluvě o tom že jde o barvu, kterou lze kombinovat s jakoukoliv další. I proto vás bílá výmalba jen tak neomrzí. Najde se však také část s šedou výmalbou nebo mramorovým či dřevěným obkladem. Podlahy tvoří dlažba – pokud se bojíte jejího využití v celém interiéru kvůli chladu, můžeme vás ujistit, že v kombinaci s podlahovým topením se jedná o skvělou volbu.

O zajímavé dekorace není v tomto bytě nouze. Zdroj: BC Arquitetos

Majitelé bytu tráví nejvíce času v otevřeném prostoru, který tvoří kombinace obývacího pokoje s jídelním koutem, kde bylo také místo k vytvoření baru ve formě výklenku. Dále můžete v bytu najít také prostornou kuchyň, ložnici majitelů a elegantně zařízenou koupelnu.

Obývací pokoj byl spojen s jídelním koutem

Po vstupu do obývacího pokoje spojeného s jídelnou vás jistě zaujme jídelní stůl, který byl vyroben na míru. Tvoří jej mramorová deska v kombinaci s dřevěnými nohami – tato elegantní kombinace se opakuje v prostoru celého bytu. Vše je doplněno o designové jídelní židle z materiálu, který se opakuje také na skříňce pod televizí v obýváku. Hned vedle jídelního stolu bylo místo na úložné prostory ve formě skříní, v nichž byl vytvořen výklenek sloužící jako bar. O optické zvětšení prostoru se stará zrcadlo. Zapomenout nemůžeme ani na designové osvětlení zavěšené nad stolem.

V kurzu jsou římské rolety i plisé. Jak na ně?

Obývací pokoj zútulňuje nejen koberec, ale také dekorace

Dlažba v obývacím pokoji byla doplněna o světlý koberec v odstínech hnědé a šedé barvy. Na něm stojí dlouhý a úzký konferenční stolek vyrobený ze dřeva. Stejného materiálu bylo použito také u skříňky pod televizí, která se táhne přes jednu celou stěnu. Vznikl tak prostor k umístění nejrůznějších dekorací, k nimž mají majitelé svůj vztah. Televize byla zavěšena na stěnu a doplněna o dva obrazy. Zatímco jednu stěnu tvoří mramorový obklad, druhou dřevěný obklad s dekorem dřeva.

Kuchyň byla zařízena čistě, jednoduše a moderně

Na rozdíl od zbytku bytu, který působí velmi útulně a je plný přírodních prvků, je prostorná kuchyň místem, kde si své najde také moderní kuchař, který potřebuje k vaření všechny nezbytné vychytávky současné doby. Kromě dostatečně velkých pracovních ploch je zde také dvojitý dřez, vestavná pečicí i mikrovlnná trouba. Nechybí však ani stylová varná deska, nad níž byla umístěna netradiční digestoř. Zatímco spodní skříňky byly zařízeny v šedé barvy s odlesky do modra, ty horní splývají se svojí bílou barvou se stěnou. Aby se zachoval moderní ráz kuchyně, byla zde zvolena bezúchytková varianta otevírání dveří u skříněk.

Skříňky s bezúchytkovým způsobem otevírání se postaraly o modernější vzhled kuchyně. Zdroj: BC Arquitetos

Modrá barva vytvořila v ložnici zajímavý kontrast. Zdroj: BC Arquitetos

K ložnici přiléhá vlastní koupelna

Posledním místem, kam se s vámi dnes podíváme, je ložnice spojená s koupelnou. Na rozdíl od zbytku bytu zde na stěnách vládne šedá výmalba, která je doplněna o dřevěný obklad za postelí. Postel šedé barvy s mohutným čalouněným čelem je oživena modrou barvou ve formě lůžkovin. Jednoduše zařízená koupelna je místem, kde mohou bez problému fungovat dvě osoby najednou. Jednu ze stěn zabírá mramorové dvojité umyvadlo, pod nímž byla zavěšena skříňka, do níž lze schovat všechnu kosmetiku, která nemusí být vidět.

Koupelna byla uzpůsobena pro fungování dvou osob najednou. Zdroj: BC Arquitetos

 

Fotogalerie:

Hledáte originální světla, která okoření váš domov?


You must be logged in to post a comment Login