Návštěvy bytů

Byt s otevřenou dispozicí: ráj pro společenský pár

Od   | 

Majitelé tohoto krásného, světlého a otevřeného bytu si přáli prostor vymezit jen a pouze nábytkem. Záměrem bylo vytvořit variabilní a flexibilní prostor, který by mohl být v budoucnu snadno obměněn. Například tím, že se rodina rozroste a přemístěním nábytku vznikne další ložnice.

Rekonstrukce bytu byla vedena snahou vytvořit neformální prostředí, které podporuje komunikaci, spojuje obyvatele namísto toho, aby byl každý z nich večer “zalezlý” ve svém prostoru, podněcuje setkávání s rodinou a příteli. Hned u vchodu tedy najdete barové posezení, které umožňuje návštěvu rovnou usadit, aniž by musela nahlížet do jiných, soukromějších částí bytu. Po levé straně pak má návštěvník kuchyni, aby k přípravě lahodného pohoštění nebylo daleko.

Mezi kuchyni a obytnou část je situováno barové posezení. Zdroj: 24 7 Arquitetura

Mix jemnosti a neotesanosti

Hlavním prostorem bytu je pochopitelně obývací část; propojená s jídelní částí a právě už zmíněným barem, spojujícím prostor šikovně opticky s kuchyní. Obývací prostor je velmi podařenou směsí náročných krásných materiálů, jako je dřevěný masiv a kůže, a “neotesaného” designu s holým stropem nebo přiznanými polystyrenovými obklady. Výsledkem je mladistvý, harmonický celek. Velikou devízou bytu je krásný výhled do klidné, zelené části města.

Velkou devízou bytu je krásný výhled na zalesněný kopec. Zdroj: 24 7 Arquitetura

Veškeré osvětlení využívá LED zdrojů  pro snížení spotřeby energie a vyšší trvanlivost. Použití stejného dřeva ve všech interiérech navozuje jedinečnou ladnou harmonii v celém bytě. Hlavní okna z obývacího pokoje a ložnice jsou orientována na východ, takže je třeba použít roletu a fólii na sklo, která pohlcuje UV záření a snižuje teplo v bytě. Díky šikovnému řešení není v bytě potřeba klimatizace.

Televizi majitelé sledují ze širokoúhlé televizní obrazovky, usazeni na pohodlné čalouněné světle šedé sedací soupravě, která je opět pro pár naddimenzovaná a počítá s usazením početnější společnosti. Pokojové rostliny a drobné dekorace dodávají interiéru na příjemné domáckosti.

Pere se v kuchyni

V kuchyni je k nalezení mimo jiné i pračka, která se nevešla na běžné místo v koupelně či prádelně, ale majitelům toto uspořádání nikterak nevadí. Kuchyň je jinak zařízená jednoduše, v kontrastu tmavého obkladu imitujícího mramor a světlého dřeva. Majitelé si zakládají na zelené bylinkové vertikální stěně, která zaujme všechny návštěvníky a vnáší do kuchyně trochu přírody.

Díky absenci dveří je kuchyně opticky alespoň propojená s navazujícími místnostmi. Zdroj: 24 7 Arquitetura

Jednou z dominant celého interiéru jsou designová zavěšená svítidla, která připomínají jednoduché pouliční lampy. Sekundují jim naznačené přiznané rozvody elektřiny, a celek tak působí příjemně industriálním, nedbalým dojmem. Zajímavým prvkem obývacího prostoru  je bílá dvojitá police, která celou místnost obkružuje a skýtá prostor pro suvenýry či záliby majitelů. Úložný prostor najdeme například ve vysokých skříních.

Křiklavě červený bar zlepší náladu

Nedbalý a mladistvý šmrnc bytu dodává spoustu neotřelých detailů. Napadlo by vás například umělecká díla a reprodukce všech období a stylů namíchat a umístit tak, aby se rámy obrazy dotýkaly? Asi ne, ale výsledkem je naprosto unikátní dekorační prvek, který nás nenechá na pochybách o umělecké duši obyvatel. Umělecké, bohémské zákoutí skvěle doplňuje křiklavě červený bar v tvaru a provedení, které známe ponejvíce u nočních stolků z nemocnic, ale díky svěžímu červenému nátěru, lákavému obsahu a vtipnému umístění zde tento chmurný dojem rozhodně nevzniká; naopak.

Strop je ponechán v původním betonovém vzhledu. Zdroj: 24 7 Arquitetura

Ložnici vcelku nepřekvapivě vévodí také umělecké dílo. Jinak je jednoduchá, s velkou šatní skříní a jednoduchými masivními bílými nočními stolky ve formě poliček. Kromě nočních světýlek pak už majitelé v této místnosti nepotřebují nic dalšího. Obklad za postelí je ze stejného dřeva, které se opakuje ve zbytku bytu, a je tak spolu se stropem výrazným jednotícím prvkem.

Do niky v ložnici byla začleněna prostorná šatní skříň. Zdroj: 24 7 Arquitetura

Fotogalerie:

Zdroj: 24 7 Arquitetura

 

Na návštěvě v půvabné kuchyni

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login