Návštěvy bytů

Byt, kde kouzlí dřevo a příroda za okny

Od   | 

Ideální bydlení pro mladý pár, který miluje přírodu a přírodní materiály. Nevelký byt dispozice 3+kk v malém bytovém domě pozvedá do zcela jiných výšin zachovalé trámoví, nádherné zrenovované původní parkety, velkorysá terasa a dokonalý výhled do zeleně. Díky velkým francouzským oknům je byt zalitý světlem a šikmé stěny, které se jindy stávají nechtěnou přítěží, zde fungují jako magnet na oči a dotvářejí příjemný, moderní design celého interiéru. 

Byt se sestává z velkého obývacího prostoru, propojeného s kuchyňským koutem, jehož největší devizou je průhled na terasu a do širokého okolí; kuchyňského koutu, samostatné prostorné ložnice a ještě prostoru, který kombinuje pracovnu, šatnu a místnost pro přespání hostů. Obývací prostor je centrem celého bytu. Kombinace šedé, bílé a tmavšího tónu přirozeného dřeva se povedla na jedničku. Pro někoho diskutabilní ozdobné štuky působí překvapivě harmonicky a ladí s moderním vyzněním interiéru navzdory obecně panujícímu přesvědčení, že ozdobné prvky v moderním interiéru své místo nemají. Nábytkovou stěnu zde naprosto funkčním a jednoduchým způsobem nahrazuje odlehčený systém polic. Klenotem interiéru, prozrazujícím zálibu majitelů v knihách, je zajímavým způsobem řešená, výrazná černá knihovna, jakoby “levitující” u stropu. 

Dost světla a rostlin 

Šikmé linie parket a zkosené zdi vnášejí do obývacího prostoru dynamiku. Pohodlná sedačka s čalouněním svou barvou odkazuje k celkovému přírodními vzezření bytu a přispívá k relaxování těla a mysli. Průchod na terasu je řešen velkým francouzským oknem, díky kterému máme i v interiéru po celý rok pocit, že jsme součástí okolní krajiny. Nezbytné stínění bylo vyřešeno vnitřní shrnovací roletou. Ve vybavení obýváku najdeme vše potřebné, ovšem při zachování jednoduchosti, vzdušnosti a volného prostoru, který byt opticky zvětšuje. Důležitým prvkem prostoru jsou rostliny v interiéru i exteriéru, obzvláště muškáty na terase svým netypickým uložením při skle zkrášlují venkovní prostory stejně, jako vnitřek. 

Kuchyň propojená a oddělená zároveň

Obývací prostor je propojený s kuchyní, která je velice šikovně zakomponována do prostoru. Částečně oddělená a částečně spojená jako princezna Koloběžka splňuje naráz požadavek, aby nebyl kuchař oddělen od stolující společnosti a zároveň aby výhled z  relaxační části pokoje zbytečně nerušil pohled na běžné elektrické spotřebiče jako trouba nebo lednice. Zelená stěna výborně ladí s potahem pohovky. Pro rychlé snídaně v pracovním dni, kdy se obyvatelé možná ani nesetkají u stolu ve stejný čas, poslouží barové židličky v těsné blízkosti kuchyně, což šetří drahocenný čas. Pro tříchodový nedělní oběd s přáteli je zde samozřejmě ale i klasický velký stůl.

Kuchyň kromě atypické, uklidňující černo-hnědo-zelené barevnosti vyniká designovým hlavním svítidlem, jež doplňují jednoduchá reflektorová svítidla bodová. Na přípravu jídla je tak skutečně dostatečně vidět. Jak již bylo zmíněno výše, ostrůvek slouží zároveň jako odkládací a pracovní plocha i jako malý bar.

Výhled do zeleně

Jednoduchá ložnice vsadila místo zelené, dominující obývacímu prostoru, na nebeskou tmavou modř. V kontrastu s tmavě medově hnědými trámy její odstín krásně vyniká. Dvě francouzská okna s průhledným zábradlím nabízí příjemný výhled, zejména do parčíku se vzrostlými stromy. Zároveň z této strany nehrozí žádné narušení soukromí nechtěnými pohledy, obyvatelé tedy nemusí s prvním večerním šerem zatahovat rolety a mohou si uklidňující pohled vychnutnat déle.

Malý, ale důležitý prostor představuje v tomto bytě pracovna – šatna – pokoj pro hosty. Dispozice, kdy je sezení umístěno proti skříni, sice není ideální, ale v prvé řadě zde šlo o praktičnost, kdy bylo potřeba přidat do bytu výše zmíněné technické zázemí a ponechat ložnici co nejjednodušeji zařízenou, bez skříně a především bez počítače, a vše se tedy muselo poskládat na malý prostor. Rozkládací gauč byl tak samozřejmou volbou.

Byt disponuje samostatnou toaletou a dále koupelnou, kde je rovněž klozet, což je praktické a pohodlné řešení. I v obou hygienických místnostech dominují přírodní barvy; v případě samostatné toalety je to motiv dřevěných parket, netradičně použitých jako obložení, a obkladu s  designem kamene; vše doplňuje kontrastující bílá sanita  a černá baterie se splachovacím tlačítkem. 

Koupelna s toaletou se nese ve znamení oblouků. Oblé je umyvadlo, zrcadlo i luxusní oválná vana. Dojem luxusu podtrhují i baterie v měděném odstínu. V koupeně najdeme vysokou skříň s dvířky v ladícím přírodním odstínu šedo-béžové, která zaručuje dostatek úložných prostor na ručníky, hygienické i úklidové potřeby.

Fotogalerie:

Zdroj: Inarch IT

 

 

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login