Návštěvy bytů

Byt v duchu hygge je plný romantické atmosféry a vintage kousků

Od   | 

Někdo růžovou barvu miluje, jiný zastává názor, že se jedná o barvu, která by měla být použita maximálně v ryze ženském interiéru. Ať patříte k milovníkům této barvy či nikoliv, jistě nám dáte za pravdu, když řekneme, že tento byt s vintage prvky je krásný právě i díky vkusnému začlenění růžové barvy do interiéru.

Jak poznáte kvalitu LED?

Byt je plný vintage kousků, ale přesto působí velmi moderně

Interiér tohoto bytu určeného pro mladou rodinu je zařízený v duchu dánského hygge stylu. Ten se vyznačuje tím, že se majitelé obklopí vším, co jim přináší radost a co je jim příjemné. O útulnou a pohodovou atmosféru se zde starají nejen textilie, ale také mnoho dřevěných doplňků a vintage prvků. V obývacím pokoji hraje hlavní roli kontrastní kombinace šedé stěny s oprýskaným efektem spolu s bílou výmalbou a černým konferenčním stolkem atypického designu. Působení prostoru zjemňuje růžové křeslo – mimo to, s růžovou barvou se můžeme setkat v celém interiéru, avšak díky chytře zvolenému množství nepůsobí nijak rušivě.

Se světle růžovou barvou se v tomto interiéru setkáte na mnoha místech. Zdroj: Shir Shtaigma

Se stejným odstínem světle růžové jako na křesle se můžeme setkat také ve výklenku s okrouhlým zrcadlem, kde nechybí ani jednoduchý věšák (jedná se o prostor nacházející se u vchodu do bytu). Ten je doplněn kontrastem v podobě zelené pokojové rostliny, jichž je v celém bytě víc. O dostatek světla v celém prostoru se starají velká okna doplněná o textilní roletu. S textiliemi v obývacím pokoji se mimo jiné setkáme i v podobě přehozu, koberce či dekorativních polštářků.

Umělé, nebo přírodní tkaniny?

Tmavý nábytek ve světlém prostoru jako dokonalá volba

Ačkoliv se říká, že zelená barva patří téměř kamkoliv do bytu, s výjimkou kuchyně, je zde toto velké tabu porušeno. Zelená zde byla použita v elegantním lahvově zeleném odstínu – a to na kuchyňských skříňkách, kde je doplněna o stylové úchytky, bílou pracovní desku, ale také moderní spotřebiče. Kvůli dvěma oknům, které v kuchyni jsou, majitelé bytu upustili od horních skříněk, ty najdeme pouze na jedné stěně. Díky tomu, že je celý prostor velmi světlý, si majitelé mohli dopřát tmavý nábytek.

Kuchyňská linka v lahvově zelené barvě byla správnou volbou. Zdroj: Shir Shtaigma

O příjemnou atmosféru se zde starají drobnosti

Tak jako je tomu u hygge bydlení zvykem, i zde se najde spousta drobností, které jako celek fungují naprosto dokonale. Zrovna v kuchyni jde o sadu designových prkének, kořenky, obrazy, ale i rostlinku. Všechny tyto maličkosti dodávají prostoru na pohodové a uklidňující atmosféře. Netradiční vzhled má také keramický dřez, který je opatřen plastickými proužky.

Byt je plný vintage kousků

Když se podíváme do jídelní části bytu, můžeme si všimnout masivního, ale přesto velmi jednoduchého jídelního stolu. Ten je doplněn židlemi v přírodním designu. I zde se můžeme setkat s růžovou barvou, a to ve formě dvou jemných svítidel tohoto odstínu. V celém prostoru vyniká také vintage sekretář zdobený rostlinami, kde majitelé uchovávají svůj sváteční porcelán.

Celý interiér je plný přirozeného denního světla. Zdroj: Shir Shtaigma

Pracovní kout je černý, ale přesto plný světla

Nejen v kuchyni, ale i v obývacím pokoji majitelé bytu vsadili na tmavé barvy. Pracovní kout je vyveden v černé, jeho součástí je také dostatečné množství úložných prostor, kterých jinak v bytě příliš mnoho není. Na policích jsou umístěné drobnosti. S pracovním koutem ladí reflektorové svítidlo. Na polopříčce šedé barvy je umístěná televize s protilehlou sedací soupravou, které jsou však od hlavního obytného prostoru důmyslně odděleny. Majitelé tak mohou ve svém koutku sledovat televizi, při posezení se svými přáteli v hlavní části obývacího pokoje však nebudou nijak rušeni.

Televize s posezením je od hlavního obývacího prostoru oddělena polopříčkou. Zdroj: Shir Shtaigma

Ložnice je jednoduchá, ale také velmi útulná

Jedním z nejhezčích prvků v ložnici je dřevěná podlaha v kombinaci s vintage komodou, jež má výrazné úchytky. Ve stejném stylu zde byly umístěny také dva noční stolky. Aby prostor nepůsobil tmavě, byla zde zvolena bílá výmalba spolu s jednoduchou postelí se světlými lůžkovinami. Jako dekorace zde slouží zejména rostliny, ale právě i zmíněné textilie.

Ložnice je minimalistická, ale přesto velmi útulná. Zdroj: Shir Shtaigma

Dětský pokoj poroste s dětmi

V dětském pokoji žijí malé dívky, které zatím více než úložné prostory potřebují spíše pohodlnou postel a dostatek místa ke hře. Aby se s vyšším věkem dívek nemusel nábytek neustále měnit za nový, je pokojíček zařízen velmi jednoduše, poroste spolu s dětmi. V budoucnosti jistě malé parádnice ocení velké zrcadlo, ale také jednoduchou dřevěnou podlahu s kobercem jako dělaným k jejich současným hrám.

Nábytek byl zvolen tak, aby se dal použít i v době, až budou obě slečny starší. Zdroj: Shir Shtaigma

Při vstupu do koupelny naši pozornost přiláká vintage skříňka, která byla citlivě zrestaurovaná. Byla k ní přidána nová deska s keramickým umyvadlem, nechybí ani atypická baterie. Romantickou atmosféru podtrhuje kulaté zrcadlo, ale také parketový vzor na podlaze. Stejně jako ve zbytku bytu, i zde se najdou pokojové rostliny.  

Vintage skříňka dělá z koupelny prostor nabitý romantickou atmosférou. Zdroj: Shir Shtaigma

Fotogalerie:

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login