Návštěvy bytů

Byt s dokonalou barevnou harmonií a jemnými detaily: Domov, kam se chodí odpočívat

Od   | 

Prostornost je ten hlavní dojem, kterým na vás tento byt zapůsobí. Za velkými okny se rozprostírá nádherná zahrada a v bytě je všechno, co si jen lze přát, ale zároveň působí vzdušně, volně a harmonicky. 

Největší výhodou bytu jsou velká okna do zeleně. Zdroj: Felipe Hess

Jedním z nejdůležitějších principů v tomto interiéru je naprostá harmonie barev. Najdeme zde mnoho vzájemně ladících a doplňujících se odstínů hnědé, béžové, pískové, vše vychází z barev země, kamene, dřeva. I materiály tomu odpovídají. Křeslo je vyrobeno z proutí a ozdobeno kožešinou, důležitou roli hraje dřevo a přírodniny v podobě např. usušených dekorací z květin. Sklo a kov jsou zde zastoupeny spíše okrajově. Velmi hojně jsou zastoupeny textilie v tlumených, přírodních barvách, jako světle krémové závěsy, čalounění pohovky, na kterém jen tak nějaká skvrnka vidět nebude, kusový koberec. V ložnici majitelů naopak nalezneme prosté bílé povlečení bez výstřelků. Aby nepůsobil celek nudně, najdeme zde vtipné či barevné detaily: Kruhové okénko jako z lodní kajuty, sytě žluté svítidlo nad stolem, barevné grafiky a dekorace. 

Tip na skvělé osvětlení

Jídelní stůl pojme až 8 strávníků 

Nábytek je volen promyšleně, tak, aby zabral co nejméně místa, ale zároveň dobře posloužil i většímu množství lidí. K atypickému jídelnímu stolu s deskou ve tvaru mnohoúhelníku se může posadit až 8 lidí, aniž by si překáželi a strkali se lokty o místo – to je jasně vymezeno rovnou ploškou. Díky tomu, že stůl stojí na jedné centrální noze, jde asi o prostorově nejúspornější řešení, jaké si pro takový počet stolovníků lze představit. Minimálně pět nebo šest osob se bez problémů usadí také do televizního koutku. 

Najdeme zde zajímavé detaily, jako kovové svítidlo nad stolem či okrouhlé okénko Zdroj: Felipe Hess

Kuchyň nemá vlastní okno 

Kuchyň je pojata jednoduše, neokázale a účelně, s důrazem na dostatek úložných prostor. Malá místnost se dá oddělit posuvnými dveřmi, což je velká výhoda v případě, že nechcete ukazovat návštěvě třeba nedokonalý úklid po přípravě pohoštění. Zřejmou nevýhodou je jistá stísněnost a absence vlastního okna, tedy je kuchyň poněkud tmavší. Světlý nábytek by v tomto případě zřejmě pomohl nevelký prostor opticky prosvětlit a projasnit. Ložnice je zařízena jednoduše až minimalisticky, pouze postelí a nočním světlem. Rovněž pracovní kout neoplývá zbytečnostmi. Proveden je prakticky tak, aby se pod ním dalo dokonale uklidit. Náznak luxusu najdeme v koupelně, v podobě atypických hranatých umyvadel, doplněných pro kontrast oblou, výraznou vodovodní baterií. Atypický a zajímavý je i hnědozlatý vzorek na obkladech, který se opakuje na snížených okenních parapetech, které mohou sloužit pro odkládání věcí, květiny a dekorace stejně, jako pro příležitostné usednutí. 

 

Kuchyně je zařízena s důrazem na úložné prostory. Zdroj: Felipe Hess

 

Fotogalerie:

Nejčastější chyby při věšení záclon a závěsů

 

 


You must be logged in to post a comment Login