Návštěvy bytů

Byt, který připomíná staré časy: Žije v něm však mladá excentrická žena

Od   | 

Byt v centru historického města si majitelka vybrala záměrně, aby podpořila své estetické cítění. To se promítlo nejen do celkového řešení dispozice, ale zejména do zařízení. Málokdo by hádal, že v tomto bytě žije mladá grafička, která svůj talent promítla do každého, i sebemenšího detailu.

Mozaikovou dlažbu vhodně doplňuje zelený kusový koberec. Zdroj: Yevheniia Dubrovska

Velmi výrazným rysem bytu jsou vysoké stropy, které mají úctyhodné čtyři metry. Díky tomu mohli architekti použít vysoké dveře s klasickými prolisy. Byt je plný různých barev. Nejvýraznější je asi koupelna s růžovými dlaždicemi a modrým stropem. Většina nábytku patří do stylu vintage. Cílem celého projektu bylo vytvořit interiér, který nepůsobí sterilním a nudným dojmem.

VÝBĚR DVEŘÍ MŮŽE VÝRAZNĚ OVLIVNIT INTERIÉR

 

Také jídelní židle skvěle ladí se stolem po babičce. Zdroj: Yevheniia Dubrovska

I když je byt poměrně maličký, díky vysokým stropům nepůsobí stísněně. Hned po příchodu na vás dýchne příjemná domácí atmosféra. V malé předsíni, která je propojená s kuchyní, jsou umístěné vysoké vestavěné skříně s mnoha úložnými prostory. Netradiční mozaiková podlaha má líbivý černošedý až béžový vzor. Na předsíň navazuje kuchyně s masivním jídelním stolem, který je po majitelčině babičce. Jelikož na něm stáří bylo vidět, nechala ho majitelka repasovat a k němu pak vybrala nejen stylové židle, ale i celou sestavu doplnila retro policovými systémy. 

 

Kam pro stylová svítidla?

 

Kuchyňský kout poskytuje spoustu úložných prostor, a to i s ohledem na absenci závěsných dvířek. Stěna za kuchyňskou linkou je celá pokryta obkladem, výsledný dojem není vůbec špatný a nepůsobí nikterak studeně. Celek doplňuje ikonická lednice a další skříňky. Nenechte se však zmást. I když vypadají staře, většina z nich je nová a vyrobená podle skic různých návrhářů. 

Na první pohled nesourodé kusy nábytku dělají příjemný obytný prostor. Zdroj: Yevheniia Dubrovska

Většina nábytku, jako je křeslo, jídelní židle nebo psací stůl pochází od prodejců z celé Evropy. Možná proto jsou jednotlivé druhy nábytku tak rozdílné, ale jako celek působí synchronně. Nad sedačkou visí obrazy, které má majitelka zvlášť v oblibě. Dva skleněné noční stolky působí elegantně a dokonale zapadají do koncepce této místnosti. Stojací lampa vedle sedací soupravy je také velmi dekorativní a v místnosti už žádné další ozdoby nejsou potřeba. Z obývací části lze pohodlně přejít na malý balkon a užívat si chvíle klidu venku. 

I pracovní stůl odpovídá celkovému ladění interiéru. Zdroj: Yevheniia Dubrovska

Šikovná grafička potřebuje mít svůj pracovní prostor. Bez něj by to určitě nešlo. Opět zvolila pracovní stůl ve stylu vintage, který je nový a v prvotřídní kvalitě. Majitelka chtěla raději méně nábytku, zato však sázela na kvalitu. Stůl umístila k oknu, to aby při práci mohla pozorovat okolí. Velká zelená květina slouží jako příjemný doplněk, který dodává místu příjemnější atmosféru a potřebný klid. Pracovní kout není samostatný, ale je součástí ložnice. 

 

Jak vylepšit už okoukané polštářky, záclony i závěsy?

 

Ložnice je poměrně prostorná místnost i přes to, že od ní byla oddělena šatna. Ta poskytuje mladé ženě spoustu místa k uložení všech věcí. Majitelka potřebuje mít ve věcech dokonalý řád a pořádek. Prostorné dvoulůžko je vyrobeno z masivního dřeva a část za ní taktéž. Jelikož jde o klidovou místnost, kde by se mělo především odpočívat, nenajdete zde žádnou zbytečnou elektroniku ani nic, co rozptyluje a odvádí pozornost. 

Ložnice je prostorná a vzdušná. Zdroj: Yevheniia Dubrovska

Koupelna je nejvýraznější místností v bytě. Růžové obklady jsou použité po celém obvodu místnosti, jen strop je natřený modrou barvou. Součástí je výrazné umyvadlo a nechybí ani vana, na které majitelka trvala, protože si ráda dopřává příjemné koupele. Je tu i další vestavěná skříň sloužící k uložení ručníků a různých hygienických potřeb. Cílem rekonstrukce tohoto bytu bylo zanechat v lidech, kteří ženu navštíví, pocit, že jsou v dokonalém domově, ze kterého se jim nechce odcházet a že i v historickém centru velkého města lze najít prostor k relaxaci.

Růžová koupelna s tvarovaným umyvadlem vypadá jako místo pro princeznu. Zdroj: Yevheniia Dubrovska

Zdroj: Yevheniia Dubrovska

Fotogalerie:

 

Hledáte krásnou i pohodlnou sedací soupravu?

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login