Návštěvy bytů

Vzdušných 78m2: Nic navíc, a přesto tu je dostatek nábytku i úložných prostor

Od   | 

Japonský minimalismus, přírodní materiály a otevřený vzdušný prostor. Přesně tak by se dal charakterizovat byt zalitý slunečním světlem, který je ideálním bydlením pro jednoho člověka, který má rád pohodlí, ale netouží po hromadění věcí.

Tento byt s rozlohou 78 m2 zahrnoval poměrně složité výpočty, protože plocha bytu není tak velká, když vezmeme v úvahu představy a přání majitele. Nechtěl, aby byl zatížen zbytečnými zásuvkami a lapači prachu. Přesto nabízí místo s úložným prostorem, prádelnu se sušičkou a veškeré potřebné vybavení pro pohodlný život. Ve velkém je zastoupené dřevo a další udržitelné materiály. Je to místo, kam se každý den člověk rád vrací. 

Vestavěná dřevěná skříň vyrobená na zakázku poskytuje dostatek úložných prostor pro veškeré oblečení. Zdroj: Rina Lovko Studio

Vzdušný a světlý prostor, málo nábytku a věcí. Ve zkratce by se tak dal charakterizovat tento byt. Majitel chtěl co nejméně věcí, které by zaplavovaly jeho bydlení a zbytečně přidělávaly práci. Pro někoho je to takto možná trochu strohé, ale při prohlídce celého konceptu brzy poznáte, že takový minimalistický styl má něco do sebe. Všudypřítomná vůně dřeva, světlé stěny a beton mají šmrnc.

V plně vybavené kuchyni s vestavěnými spotřebiči je radost trávit čas. Zdroj: Rina Lovko Studio

Kuchyňský kout propojený s obývacím prostorem je jednoduchý a menší. Pro jednoho člověka ale naprosto dostačující. Elegantní řešení kuchyňských skříněk bez úchytů je současný oblíbený trend. Poměrně strohý až sanitární styl doplňuje kuchyňský pult z masivního dřeva a dvě kovové stoličky. Chytře rozmístěná bodová světla poskytují vhodné osvětlení pro práci v kuchyni. Obývacímu prostoru dominuje velká čalouněná sedací souprava. Světlo do místnosti proudí velkým oknem. Jako dekorace je zde použita zelená rostlina, která přitahuje pohledy okolních lidí. 

 

Hledáte chladničku? Víme, která je trendy

 

V ložnici je použitý nábytek na míru, aby došlo k plnému využití prostoru. Velké dřevěné lůžko, noční stolky i prosklená šatní skříň v jednom dekoru tvoří vyváženou a příjemnou místnost určenou pro odpočinek. Jelikož majitel hodně pracuje, chce odpočívat v klidu a pohodě. V ložnici proto není žádná elektronika a žádné přehnané dekorace či výrazné barvy. Jedinou ozdobou je památka z cest vystavená na parapetu u okna. Dekorativně vypadají i dřevěné žaluzie, které lze využít jako částečné zatemnění okna.

Pohodlná postel umožňuje přístup z obou stran a je chytře oddělná prosklenou šatnou. Zdroj: Rina Lovko Studio

Nejvýraznějším prvkem v bytě je stěna v koupelně. Zde se mohli architekti vyřádit a na zeď hned vedle vany umístit výraznou černomodrou malbu s abstraktními trojúhelníkovými vzory. Zbytek místnosti je, jak jinak, minimalistický. Volně stojící vanu doplňuje stojan opřený o zeď určený k uložení hygienických potřeb. I zde zajišťuje světlo velké okno, což není v koupelně úplně obvyklé. 

Uklidňující modrá za použití abstraktních zdrojů. Zdroj: Rina Lovko Studio

Umyvadlo v koupelně nesmí chybět. Dekorativní funkci zde plní modrý vypínač, který je doplněním modré stěny. Černá závěsná svítidla jsou praktická a zároveň elegantní a zajímavá na pohled. Šedý strop se do světlé místnosti perfektně hodí. Mozaiková podlaha lahodí oku. Zajímavé je velké zrcadlo, které odráží další místnosti a zrcadlo na druhém konci chodby. Celá koupelna byla tvořena s cílem, aby plnila svůj účel, bylo v ní příjemně a zároveň se lehce udržovala. 

Zdroj: Rina Lovko Studio

Fotogalerie:

 

Gril, který si sám změří výšku steaku. Bude přesně podle vašich představ!

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login