Návštěvy bytů

Promyšlené 3+kk: Nejen nábytek na míru, ale i řada detailů dělá tento byt výjimečným

Od   | 

Moderní nadčasový byt umístěný v atypickém bytovém domě s úchvatným výhledem vás překvapí svým stylovým uspořádáním i perfektně vyváženým vzhledem. Jedná se o kompletně designově vyvážený interiér s důrazem na funkčnost a praktičnost. 

Hlavní prostor zdobí stěna z dřevěných kvádrů. Zdroj: Taller David Dana

V celém bytě můžete vidět především jednoduchý nábytek s měkkými strukturami a bez použití příliš mnoha detailů. Cílem bylo vytvořit střízlivý a harmonický prostor ideální pro jakoukoliv aktivitu. Nechybí zastoupení dřevěných prvků, velká okna zajišťující dostatek denního světla a především příjemná terasa umožňující venkovní odpočinek a posezení s rodinou nebo přáteli.

Hlavní obývací část tvoří velká místnost, kde je chytře umístěný kuchyňský kout, jídelna i obývák. Povšimnout si můžete chytrého oddělení jídelní části od té obývací. Na každé straně je použit jiný dekor na stěně. Vedle bílého jídelního stolu je plastická stěna z dřevěných desek. Nechybí okno, ze kterého je příjemný výhled. Stůl poskytuje spoustu místa pro pohodlné stolování velké rodiny i případné návštěvy. Obývací část je oddělena malou skříňkou sloužící jako knihovna a k optickému rozdělení slouží taktéž modře natřená stěna vedle sedací soupravy.

Kuchyně je navržená pro pohodlné vaření. Zdroj: Taller David Dana

Majitelé bytu mají rádi různé dekorace a ozdoby. Proto zvolili designově zajímavé závěsné osvětlení a různé obrazy na stěnách. Domácí pohodu dotváří přehozy, tácy a dekorační vázy. Také některé kousky nábytku jsou samy o sobě dost výrazné. Například židle u jídelního stolu rozhodně zaujmou svým netradičním a nadčasovým vzhledem. Není zde příliš mnoho živých květin. Majitelé nejsou až takoví nadšenci do přírodnin, nemají tolik času na pravidelnou péči, kterou rostliny potřebují.

Pohodlná i elegantní – Pablo od Natuzzi Italia

 

Můžete si povšimnout, že designéři se zde přiklonili k míchání různých tónů a barev. Není použita jen bílá. Kombinace barev jako je černá, šedá, modrá vytváří spolu s dřevěnými prvky dokonale sladěný prostor. V ložnici je proto umístěna postel s černým čelem a nočními stolky, které jsou její součástí. Dřevěné police jsou umístěny na černých tyčích. Slouží k uložení dekorací, knížek nebo čehokoliv, co je potřeba někam postavit. Je na nich umístěna také televize. Místo lampiček jsou zde závěsné retro žárovky, které vypadají báječně. Z ložnice je prosklenými dveřmi krásný výhled ven a dá se jimi vyjít ven. Velkým prostorem oplývá taktéž dětský pokoj. V tomto případě jde už o odrostlejší děti, které nepotřebují hračky, ale dávají přednost vlastní televizi. Pokoj je vybaven dvěma prostornými lůžky a stěnou s ukládacím prostorem.

I v ložnici si dopřáli majitelé velká okna. Zdroj: Taller David Dana

Byt není až tak velký, proto je koupelna a toaleta menších rozměrů. Každý pokoj má ale svou. Je vybavena sladěným nábytkem z kvalitního masivního dřeva. Nechybí samozřejmě sprchový kout, úložné prostory pro mycí potřeby a ručníky nebo velké zrcadlo. Koupelna je světlá místnost. I přes nevelké rozměry bytu je jeho rozložení velmi důmyslné, aby si majitelé užili co největší dostupný prostor.

Zdroj: Taller David Dana

Fotogalerie:

 

Kam pro nadčasová svítidla?

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login