Návštěvy bytů

Bydlí jen na 28 metrech čtverečních a klidně pořádají večírky!

Od   | 

Bydlíte v 2+kk na 45m2 a zdá se vám to malé? Inspirujte se ještě menším bytem, který je přesto násobně prostornější. Pro vytvoření útulného domova totiž nepotřebujete větší byt. Prozradíme vám, jak se dá i jen pár metrů čtverečních přetvořit na all-inclusive bydlení. Bez omezení, se vším všudy, i s večeřemi pro přátele.

První dojem, který na vás tento byt udělá, je jeho velikost v tom nejlepším slova smyslu. Ačkoliv se jedná o velmi malý byt, opticky působí velmi vzdušným dojmem s dostatkem prostoru. To všechno díky vysokým stropům sahajícím do výšky téměř tří metrů a dobře uzpůsobenému nábytku, ze kterého se jedna místnost může hravě během pár vteřin proměnit v nějakou docela jinou.

Součástí obýváku je stěna tvořená úložným prostorem. Bílá barva nábytku dodává prostoru eleganci, jednoduchost a působí čistým dojmem. Pohodlná sedačka v tmavě šedém provedení je příjemným kontrastním prvkem sestavy. Samotná sedačka není prvoplánově rozkládací, jak by leckdo očekával, nicméně hraje důležitou roli v naší ukryté ložnici.

Ve výklenku za sedačkou se totiž ukrývá rozkládací postel, takže při jejím rozložení vznikne z gauče velká manželská postel. Polohovací konferenční stolek uprostřed obývacího pokoje není překážkou. Byl zvolený v patřičné velikosti tak, že ho postel po jejím rozložení krásně schová.

Přeměna obývacího pokoje v ložnici je na světě. Rafinované řešení, nemyslíte? Polštáře a povlečení navrhli designeři z materiálu přátelského k životnímu prostředí a v jemných barvách, které dokonale zapadají do interiéru bytu.

Jak jsme již zmínili, obývací stěnu tvoří úložný prostor. V něm se skrývá dokonale promyšlená šatní skříň. Je vybavena systémem, kdy se za pomocí stažení šatní tyče dostanou šaty zhruba do úrovně naší výšky, čímž je usnadněný přístup k nim. Další chytré řešení, které šetří nejen centimetry, ale i záda majitelů.

Protější stěnu obývacího pokoje tvoří jednoduchá linie skříněk ve stejném provedení jako skříně na stěně u pohovky. Slouží taktéž jako úložný prostor a zároveň jako televizní stolek. Skříňky jsou mělčí, čímž šetří prostor pro možnost pohodlného průchodu mezi nimi a konferenčním stolkem. Konferenční stolek dokáže plnit rovněž funkci klasického stolu díky rozkládacímu systému. Ukotvení na pojízdných nohách přispívá k jeho pohodlné manipulaci.

Mělké skříňky mají rovněž úlohu dekorativní. Mohou sloužit jako malá knihovna, umělecký koutek nebo prostor pro jiné praktické věci denního užití. Lampička je stylovým doplňkem, který zároveň plní funkci bluetooth reproduktoru.

Jídelní kout se na první pohled jeví jako velmi malý a skromný, ale opak je pravdou. Je to jeden z dalších kusů nábytku, který je uzpůsobený do malých bytů.

Po rozložení na první pohled nenápadného stolku vznikne velká jídelní tabule, která pohostí čtyři lidi. Skládací židle, které jsou umístěné v úložném prostoru vstupní haly, nabízí dostatek míst k sezení.

Kuchyňská linka je na poměry velikosti bytu v relativně standardních rozměrech a je navržena tak, aby poskytovala dostatečnou pracovní plochu. Tu zvětšuje i sklokeramická deska se dvěma plotýnkami, které postačují pro běžné vaření v malé domácnosti. Můžeme vidět elektrické spotřebiče v nerez provedení, jako je vestavná mikrovlnná trouba, volně stojící pečící trouba, lednice a dokonce se vešla i myčka nádobí.

Zádveří bytu působí velmi prostorným dojmem, čemuž napomáhá i zrcadlo u stěny, které chodbu ještě více opticky zvětšuje a dělá ji světlejší. V zádveří je rovněž dostatek místa na boty a nemůžeme přehlédnout stylový odkládací stolek v přírodním designu. Mohl by zde být umístěn i nástěnný výklopný botník.

Díky vysokým stropům zbylo v chodbě také místo pro další úložný prostor nejen pro sezónně potřebné věci. Tento prostor se nachází nad stropem koupelny a WC, o jehož výšku byly tyto místnosti sníženy. Není to ničemu na škodu, při pobytu v koupelně vysoké stropy neoceníte, zato další místo na ukládání věcí se hodí jako velmi chytré a účelné řešení.

Koupelna s WC je jednoduše a účelně zařízena, nábytek je zvolený ve stejném stylu jako kuchyňská linka a obývací pokoj. Je myšleno i na drobné detaily, které v celku ohromí: závěs u sprchového koutu je perfektně sladěn se vzorem ložního povlečení. Celá místnost je na první pohled prostorná, komfortně se do ní vejdou dvě osoby najednou.

Text: Izabela Hánová

Související články:

Jak se bydlí ve skleníku

Atraktivní bydlení na pouhých 30 m2

Byt s vanou v kuchyni. Proč ne?

Opomíjené riziko spojené s koupí nemovitosti. Jak se mu vyhnout?

Malý byt aneb jak zařídit garsonku

Komentáře

1 Komentář

  1. Pingback: Třicátníkům stačí ke štěstí jen 30 metrů čtverečních - HomeInCube

You must be logged in to post a comment Login