Inspirace

Jak bydlet v souladu se svým znamením? Beran potřebuje dostatek prostoru, Lev zase luxus

Od   | 

Znamení zvěrokruhu prozradí hodně o naší osobnosti a může ovlivnit i to, jak bydlíme. Jste člověk chaotický, organizovaný, nebo elegantní? Milujete modernu, nebo dáváte přednost retru? Jak máte bydlet, abyste žili v souladu se svým znamením?

Vodnář nerad uklízí

Svobodomyslní Vodnáři neradi uklízí, a když mohou, odloží povinnosti raději na další den. Chtějí funkčnost, pohodlí a volnost. Rádi kombinují průsvitný plast, sklo a kov. Vyhovuje jim styl art deco. V barvách dávají přednost tlumeným škálám žluté, šedé nebo hnědé, ale zvládnou i orientální vzory.

Nesmí u nich chybět originální vychytávky, elektronika a nejnovější high-tech. Protože neradi ukazují své soukromí, dávají přednost vestavěným skříním, šatnám a různorodým úložným prostorám.

Voodnářům vyhovuje dekorativní styl Art Deco, který se rozšířil především ve 20. a 30. letech minulého století. V současnosti některé jeho prvky přejímají designéři a zdatně je kombinují s trendy posledních let. Zdroj: Bonaldo

Jako ryba ve vodě

Ryby chtějí mít interiér opravdu neobyčejný. Mají rády duchovno, spirituální předměty a často se řídí feng-shui uměním. Jejich vkus je otevřený jakékoliv kráse, fantazii a výstřednostem. Milují věci z přírody a obvykle se vyhýbají všemu plastovému a umělému. Cítí se dobře v různorodých barvách, mezi hromadou měkkých polštářů a s přehozy přes postel či pohovku. Lidé ve znamení Ryb volí barvy světlejší i výraznější. Musí spolu ale ladit.

O vše kolem sebe s láskou pečují, obklopují se různorodými věcmi, čemuž odpovídá i větší počet nábytku, aby si mohli vystavit všechny nasbírané poklady.

Znamení Ryb ocení hodně pohodlných polštářků. Zdroj: Pinterest

Dostatek prostoru pro Berana

Beran je velmi silné ohnivé znamení, které kypí energií, rychle se pro ledacos nadchne, nechce na nic čekat a v mnoha ohledech připomíná dítě. Není se čemu divit, že má často v domácnosti spoustu zbytečností. Přitom doma netráví moc času a nevěnuje interiéru přílišnou pozornost. Nejlépe se cítí ve vzdušných a prostorných místnostech, které nejsou zastavěny věcmi.

Ocení více oken, žaluzie místo závěsů a teplé barvy. Potřebují dostatečné osvětlení a mají rádi krb nebo minimálně spoustu svíček. Berani dávají přednost přírodním materiálům a nepotřebují příliš zdobený nábytek.

Lidé ve znamení Berana vyhledávají nejrůznější svítidla. Zdroj: Eglo

Býk se rád obklopuje luxusem

Býci mají výborné organizační schopnosti, je pro ně důležité materiální bohatství a luxus, ale myslí i na přírodu a přírodní materiály. Zároveň jsou ale velmi pracovití a milují domácí pohodu. Nepotřebují ke svému životu spoustu moderních technologií, jen v kuchyni vyžadují funkčnost a kvalitu, zejména u elektrických spotřebičů. 

Rádi pěstují rostliny a jejich dobrý vkus se naplno ukazuje při výběru obkladů, dlažeb, keramiky nebo porcelánu. Velice důležitá je pro ně tedy správně zařízená koupelna a kuchyně. Ta musí opravdu odpovídat všem představám a nevadí jim připlatit si za splnění svého snu.

Znamení Býka preferuje luxus. A tak relaxační křeslo s podnožkou rozhodně ocení. Zdroj: Natuzzi Italia

Blíženci se řídí svým srdcem

Jsou trošku chaotičtí, ale veselí a milí. Cítí se velmi propojení se svým domovem, má pro ně hluboký význam a snadno se na něj fixují. Ještě lépe je jim v místě, kde na ně čeká někdo blízký. V domově Blíženců nikdy nechybí zásoba knih a časopisů. Příliš jim nesejde na detailu, protože jejich povaha je velice kreativní. Obvykle se zařizují tak, aby veškeré vybavení šlo snadno udržovat. Dávají přednost velkým a otevřeným prostorám. Nebojí se barev, různých veselých tónů a kombinace stylů. Milují proutí.

Blíženci mají rádi barvy a různé styly, obklopeni jsou stále knihami i časopisy. Zdroj: Casamoderna

Konzervativní Rak

Raci hodně dají na rodinné tradice, pocity nebo nálady. Hodí se k nim rustikální styl, starožitnosti, vitríny a skleníky. Nesnáší příliš dobře změny, nejsou nároční a zakládají si na dodržování tradic. Nezáleží jim příliš na posledních módních trendech. Řídí se svými pocity. Příliš neřeší nepořádek.

Rádi zdobí byt obrazy, ruční prací. Na podlaze u nich najdete převážně dlažbu. Zakládají si na kuchyni, kde můžete nalézt spoustu exotických prvků.

Znamení Raka je konzervativní, a tak preferují rustikální styl a zakládají si na kuchyni. Zdroj: Nobilia

Lev je král

Lev jako pravý král zvířat miluje luxus. Na první pohled možná vypadá jeho domov obyčejně, ale rozhodně byste v něm našli mnoho položek, které patří k dražším a luxusnějším značkám. Zakládá si hlavně na posteli, pohovce či elektronice.

Lvům nevadí kýče, zlaté prvky a zrcadla. Rádi si domů vozí nejrůznější dekorace nebo upomínkové předměty, ale nesmí působit lacině. Sport je jejich kamarád, proto u nich nechybí například kolo či lyže.

Chce se obklopovat kvalitou, protože není nic zvláštního na tom, když má doma ručně tkané koberce, luxusní potahové látky, kůži, masivní nábytek a další. Vyřádí se na dětských pokojích, které bývají veselé, barevné a velmi dobře zařízené.

Lev potřebuje královskou postel. Zdroj: Hastens

Praktická Panna

Panny nesnáší chaos, nepořádek a potřebují mít ve všem systém. Milují sladěný interiér a čistotu. Není tak žádným překvapením, že v jejich skříních najdete oblečení v komíncích, regály plné knih a do detailu propracovanou pracovnu. Nepotrpí si příliš na dekorace a vystačí si celkově s málem. Rádi využití nábytek ještě po prarodičích nebo dají šanci rozbitým věcem, které renovují. Pro ně je důležitá hlavně snadná údržba.

Znamení Panna preferuje jednoduchost a pořádek. Zdroj: VOA Arquitetura

Váhy patří k umělecky založenému znamení

Kdo se narodil ve znamení Vah, nerad se obvykle rozhoduje a raději přenechá iniciativu na někom jiném. Miluje přírodu a chce si jí kousek přenést i domů. Stejně tak klid a pohodu. Váhy milují vyváženost, proto potřebují logicky uspořádaný interiér, rovnováhu a harmonii.

Zajímají se o nové trendy, nebojí se experimentů. Velkou pozornost věnují obývacímu pokoji a koupelně. V obýváku rozhodně nesmí chybět velká sedačka, bar, originální světlo nebo zrcadlo. Ze stylu mají v oblibě rustikální, provensálský, funkcionalistický nebo orientální.

Znamení Vah potřebuje ke kvalitnímu životu prostornou sedací soupravu. Zdroj: Home Style

Štír chce pořádek

Štíři nejsou příliš přelétaví, alespoň co se interiérů týká, takže když si ho jednou nějak zařídí, nemění ho. Rádi se obklopují literaturou, luxusem a uměním. Jejich domov musí být intimním místem, protože obecně mají rádi erotiku a sex. Nesnáší chaos. Používají různorodé barvy a celkový efekt bude vždy docela intenzivní. Rádi provokují. Líbí se jim sklo, plasty, kovy a klidně zkusí i beton.

Věci kolem nich musí být hlavně funkční, někdy až futuristické. Nakombinují věci, které by k sobě nikdo jiný nedal. Klidně se u nich na návštěvě můžete setkat s vanou v ložnici, starožitnou skříňkou vedle supermoderní sedací soupravy apod. Nebojí se temných odstínů barev.

Štíři si klidně dopřejí vanu v ložnici. Zdroj: Pinterest

Střelci mají rádi otevřený prostor

Střelci jsou v jádru kočovníci, a tak nesnáší příliš mnoho nábytku a hromadu nejrůznější prkotin. Dávají přednost vzdušným místnostem, které musí být zároveň i čisté. Když už si něco pořídí, je to velké. Koupí hodně prostornou postel, ještě větší skříň.

Pozornost věnují pracovnímu místu, kde nesmí chybět moderní technické vymoženosti. Svůj domov hodně přizpůsobují sportovním zájmům a domácím mazlíčkům. Protože jsou milovníci cestování, jejich knihovna doslova přetéká nejrůznějšími zeměpisnými knihami, encyklopediemi a atlasy.

Střelci chtějí velkou postel. Zdroj: Poltrona Frau

Kozoroh miluje umění

Pravý Kozoroh má dobrý vkus, dává přednost literatuře, kvalitě a hezkým věcem. Nejsou tak pohodlní jako Býci, ale rádi odpočívají. V jejich domovech můžete najít dražší kousky nábytku, nebo naopak spíše cokoliv, co je praktické a zároveň ekonomické. Dobře si rozmyslí, než koupí cokoliv nového. Často je to nábytek na míru, aby přesně odpovídal představám.

Interiér Kozorohů bývá přehledný. Barvy volí v nejrůznějších kombinacích tmavší zelené, modré, hnědé a cihlově červené. Mají rádi masivní nábytek, tradiční styl a robustnější kusy. Dávají přednost kvalitě a nejsou pro ně tak důležité moderní trendy až na elektronické spotřebiče.

Kozoroh dává přednost zemitým tónům a kvalitním materiálům, zdroj: Donate

Fotogalerie:

 

 

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login