Návštěvy bytů

Bydlení, které se jen tak nevidí

Od   | 

Odvaha a kreativita. To vás napadne hned, jakmile vstoupíte do bytu designérky Pavly Kirschner. Výrazné tapety, plyš na nábytku, každá židle jiná, přiznané kabely a mnoho dalších větších i menších detailů… Více méně vše jde proti vlně navrhování soudobých architektů. Přesto se tu člověk cítí příjemně a vůbec mu to nevadí. Také se tu nenudí. Je stále na co koukat, co obdivovat…

Bílá a odstíny šedé v interiéru, doplněné barevným kobercem, je sázka na jistotu.

Bílá a odstíny šedé v interiéru, doplněné barevným kobercem, je sázka na jistotu.

Co vás vedlo k tomu, že kombinujete různé styly?

Napadají mě různé myšlenky. Nějak se mi rodí v hlavě a já je pak aplikuji do života. Ráda kombinuji. Miluji eklekticky styl. Inspiraci nacházim například v pařížských bytech, v zahraničních časopisech, na cestách, zkrátka všude kolem sebe.

Co od bydlení očekáváte?

Někomu slouží byt k přespání a taky se tak k němu chová. Pro mě je bydlení důležité. Domov je má duše. Ráda se sem vracím. To, jak bydlím, je pro mě důležité.

Využitím střídmých barev a různých struktur textilií lze vytvořit útulný interiér.

Využitím střídmých barev a různých struktur textilií lze vytvořit útulný interiér.

Jak prvky a barvy v interiéru ladíte?

Navrhuji intuitivně. Někdy mě osloví kus nábytku a já jemu přizpůsobím ostatní zařízení. Většinou to však do sebe zapadá. Pracuji tak i doma. Stane se mi, že se najednou zvednu a jdu natřít dveře. Mám zkrátka nápad.

Odkud máte nábytek?

Nemám ráda stereotyp českých domácností. Chci bydlet jinak. Velmi často hledám na zahraničních e-shopech, to platí zejména pro tapety, osvětlení… Mám ráda nábytek ze Snelu. Hodně věcí si také vyrábím sama, nebo je podle mého návrhu vyrobí truhlář či čalouník.

V interiéru s nábytkem v kombinaci bílá a černá jsou použity dekorace stejného ladění a přesto interiér oživují.

V interiéru s nábytkem v kombinaci bílá a černá jsou použity dekorace stejného ladění a přesto interiér oživují.

Jak přistupujete k zařizování pro vaše klienty?

Vyslechnu je a snažím se je vést. Je to jejich domov. Nic jim nenutím. Je potřeba, aby se mým nápadem nadchli. Někdo se rád nechá vést, někdo více zasahuje. Ač jsem eklektik, navrhuji všechny styly. Přeci jen je mé bydlení trochu nevšední a ne každý může být jeho příznivcem.

Nedávno jste se přestěhovala. Je váš nový byt podobný?

Každý se vyvíjí a já přirozeně také. Můj byt je hlavně větší, což jsem samozřejmě zúročila, a snad ještě víc odvážný než tento. Je víc barevný a nápaditý. Se zařizováním nekončím, změny provádím stále. Stačí se pro něco nadchnout a už jedu… z tohoto bytu jsem si ponechala pracovní stůl, knihovnu, milované křeslo od Dieslu a pár maličkostí. Ponechala jsem podobu kuchyně, která je z bývalé ikeácké knihovny. Ráda vás v něm příště uvítám.

 

Velké prostory v bytě mohou být zajímavě pojednány odvážnými dekoracemi.

Velké prostory v bytě mohou být zajímavě pojednány odvážnými dekoracemi.

Designérka Pavla Kirschner, vystudovala ekonomii, ale už od mládí ji to táhlo k umění. V roce 2006 se rozhodla živit se návrhy interiérů. Nábytek ovšem i sama navrhuje, vyrábí, předělává… Interiéry z jejich rukou jsou neotřelé a mluví o její velké invenci.

Designérka Pavla Kirschner, vystudovala ekonomii, ale už od mládí ji to táhlo k umění. V roce 2006 se rozhodla živit se návrhy interiérů. Nábytek ovšem i sama navrhuje, vyrábí, předělává… Interiéry z jejich rukou jsou neotřelé a mluví o její velké invenci.

Fotogalerie:

Foto: Iveta Kopicová, Kontakt: Pavla Kirschner

 


You must be logged in to post a comment Login