Návštěvy bytů

Bungalov mezi stromy: Jednoduchý, krásný i pohodlný

Od   | 

Dům, který působí jako zcela moderní, má už ve skutečnosti něco za sebou a proběhla jeho kompletní rekonstrukce, ve které přibylo jedno rodinné křídlo. Minimalistický design dokonale zapadá do okolní krajiny. Krásná příroda v bezprostředním okolí už je jen třešničkou na dortu v podobě tohoto pěkného bydlení. 

Zahradu obohacují vzrostlé stromy. Zdroj: Gláma•Kím

Co nás na tomto domě zaujme na první pohled, je míra otevřenosti do zahrady. Všechny obytné místnosti v domě kromě ložnic jsou orientovány právě do zahrady a místo jedné stěny jsou kompletně prosklené. Z každé z nich je také možné přímo na zahradu vyjít. Tato skutečnost přidává domu na ceně a není zde nouze o přirozené denní světlo. Velkorysá je také terasa s vlastním podlahovým nasvícením, která v letních dnech dovoluje stolování početné společnosti, hraní dětí a přesunutí většiny života ven pod širé nebe. K dokonalosti chybí už jen zastřešení/stínění. Materiálem domu je mimo jiné dřevo a kov. Při rekonstrukci mohlo být mnoho z původních materiálů na domu ponecháno, patina není vůbec na škodu a funkčně byl dům zcela v pořádku. Tvar domu do písmene C zajišťuje obyvatelům dostatek soukromí uvnitř i při pobytu na terase a zahradě. 

Skvělé nápady pro osvětlení

Čisté linie a jednoduchý design 

Interiér se pyšní dokonalou čistotou designu, jednoduchostí linií a tvarů a přesto dokonalým domáckým a útulným dojmem. V jednom z krajních křídel domu najdeme pracovnu či místnost na čtení. Je v ní velká knihovna, pracovní stůl, konferenční stolek pro nejen pracovní posezení ve dvou a kombinovaný úložný prostor na spisy, dokumenty a další potřebnosti. Na útulnosti dodávají veselé žluté a zelené tóny právě této police nebo kruhový kusový koberec z přírodního materiálu s vysokým vlasem. Krémově bílé závěsy dovolují vytvořit v místnosti, tak jako ve všech ostatních, dokonalé soukromí. Jejich barva je vybrána velmi prakticky. Jsou dostatečně světlé na to, aby i zatažené neubíraly interiéru na optické velikosti, ale zároveň je tato barva na údržbu přeci jen výrazně méně náročná než čistá bílá. 

Jednotlivé kusy nábytku byly vybírány s citem pro detail. Zdroj: Gláma•Kím

Sezení u kamen 

Z této místnosti přejdete do hlavního obývacího a jídelního prostoru, srdce samotného domu. Hlavním kusem nábytku zde je velkorysá kožená sedačka v příjemném okrovém odstínu. Konferenční stolek je zcela jednoduchý a nenápadný a místo obligátní televize zde rodina po večerech může pozorovat plameny rodinného krbu, který se také v zimních měsících stará o podstatnou část vytápění. Vedle sedací soupravy najdeme prostorný jídelní stůl s designově zajímavými židlemi a nevšedním vrstveným svítidlem. Pro kuchyni na míru bylo zvoleno tmavší dřevo v příjemné kombinaci s čistě bílou a také tmavá dlažba. Nechybí zde barové posezení a nebo třeba vestavná lednice na víno. Celek doplňuje také například výrazný oblý tvar vodovodní baterie a jiné zajímavé designové detaily. Koupelna je obložena bílými kachlíky a přímo z vany je výjimečný výhled třeba na hvězdné nebe. 

Obýváku dominuje velká kožená sedací souprava doplněná obrazy. Zdroj: Gláma•Kím

Umění i dostatečný prostor 

Významnou roli v celém interiéru hrají mimo jiné umělecká díla, restaurované kusy původního nábytku, prkenný strop, přírodní barvy a materiály. Dům skrývá doslova a do písmene víc, než se zdá; v traktu směřovaném do ulice se nachází nejen ložnice, ale i bohaté technické zázemí domu. Tomuto bungalowu tak druhé patro ani v nejmenším nechybí a nabízí plnohodnotné bydlení pro společenskou rodinu s početnými řadami přátel. 

Závěsy v lehce krémově bílé dávají možnost zastínit slunci. Zdroj: Gláma•Kím

Proč nepřímé osvětlení?

Fotogalerie:

Pohodlná a variabilní sedací souprava


You must be logged in to post a comment Login