Inspirace

Blýskněte se silvestrovskou párty, na kterou hosté jen tak nezapomenou

Od   | 

Rozhodli jste se, že letos uspořádáte pravou a nefalšovanou silvestrovskou párty doma a roli hostitelů hodláte splnit na jedničku? Chcete, aby se u vás všichni dobře bavili a v budoucnu měli na co vzpomínat? S námi to zvládnete na jedničku.

Připravte si seznam

Než začnete cokoliv připravovat, sedněte si a v klidu naplánujte každý krok. Vytvořte si seznam úkolů a věcí, které musíte zajistit, koupit, vymyslet, vytvořit. Sestavte časový harmonogram tak, abyste stihli připravit celý večírek bez zbytečného stresu. Dalším krokem je příprava scénáře průběhu oslavy. Samozřejmě ho nemusíte úplně dodržet, ale pomůže vám ve chvíli, kdy třeba začnete trochu tápat nebo zábava váznout. Na party můžete hosty pozvat telefonicky nebo za nimi zajít. Určitě je ale potěší pozvánky. Stačí jen něco jednoduchého, ale milého. Nebojte se pozvat o něco víc lidí, protože takřka určitě někdo vypadne a účast na poslední chvíli odřekne.

Dobře promyslete, koho a na jakou hodinu na oslavu pozvete. Podle pověr by totiž do vašeho domu měl jako první vejít někdo mladý a svěží. Takový pak bude i váš rok. 

Silvestrovská oslava nemusí stát spoustu peněz

Silvestr se může hodně prodražit. Často se kupuje poměrně dost alkoholu, různých svátečních dobrot a k tomu ještě nějaká ta výzdoba a zajímavé dekorace. Ne všechno ale nutně musíte kupovat. Spoustu dekorací si vyrobíte snadno sami. Použijte krepový papír, balonky, čtvrtky apod. Nápoje a občerstvení nakupujte v akcích, kterých bývá před Silvestrem dostatek nebo se domluvte s ostatními, že každý něco z jídla a pití donese, aby to všechno nebylo jen na vás.

Přizpůsobte prostor

Obývací pokoj zavalený nábytkem, ve kterém si hosté ani nezatancují, je nejspíš příliš neuchvátí. Proto místnost trochu upravte. Je vhodné rozmístit nábytek ke stěnám a ponechat dostatek místa na tanec. Vytvořte různé zóny pomocí stolků, křesel nebo židliček. Myslete také na možné přespání některých hostů. Zvlášť ti, kteří to mají k vám daleko, se asi nebudou chtít vracet. Připravte jim dopředu lůžka, ať to neřešíte uprostřed noci.

Využijte představivost

Nebojte se zapojit představivost a zkusit i netradiční nápady. Do nápojů použijte cukr na špejli jako míchátko, ozdobte sklenice se šampaňským třeba jahodou, použijte umělé křišťály, které různě nasypte na stůl, tác se sklenicemi nebo třeba na police apod. Využijte barevnost dekorací. Naplňte balonky čtverečky barevného papíru, vytvořte pestrobarevné koktejly, namočte sušenky do barevné polevy a ozdoby pověste na stužky různých barev. Pak je pověste všude, kde se dá. Také nápoje si zaslouží trochu ozdobit. Do koktejlů přidejte třeba rybízového pyré, grenadinu apod. Ozdobte jahodou, malinou, borůvkami a můžete podávat. Skvělé jsou i různé bylinky, jako je máta či meduňka, které vypadají moc hezky a zároveň ozvláštní chuť nápoje. Najednou je mnohem lepší i obyčejná voda s ledem.

Bavte se v retro stylu

Restro styl stále frčí a baví. Třpytivá disco koule, třásně, staré fotografie, třpytivé barevné nápoje a třeba i oblečení z let minulých. Proč ne?

Nezapomeňte, že pořádná silvestrovská party je také dost hlasitá. Proto raději dopředu informujte sousedy, že u vás oslava bude probíhat nebo ještě lépe, pozvěte je také.

Práci si co nejvíce zjednodušte

Party má být zábava i pro vás. Nesnažte se za každou cenu, aby bylo všechno perfektní a ve velkém stylu. Vytvořte několik krásných detailů a zbytek nechte zcela jednoduchý. Nemusíte se dělat s několika předkrmy, hlavními chody a chuťovkami. Udělejte jen něco a zbytek ať přinesou ostatní nebo jídlo klidně objednejte. Vytvořte takovou oslavu, kterou si všichni užijete naplno a hlavní hostitelka nepadne vyčerpáním ještě před půlnocí.

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login