Rady a tipy

Bílé dveře v interiéru nemusí být nuda, ale řešení na mnoho let

Od   | 

Bílé dveře v interiéru nemusí být nudné – je to klasika, po které sahá čím dál víc lidí. A není divu. Bílá barva vás jen tak neomrzí, hodí se ke všem ostatním barvám, nevyjde z módy. A když je doplníte o hezké obložkové zárubně, váš interiér prokoukne.

Bílé dveře v kombinaci se sklem vypadají skvěle tam, kde nejde o soukromí, ale zejména o design a pocitové oddělení prostoru. Zdroj: Sapeli

Proč si vybrat bílé interiérové dveře?

V současnosti je na trhu nepřeberné množství nejrůznějších interiérových dveří, z nichž si můžete vybírat. Avšak i přesto zůstávají velmi oblíbené právě bílé dveře. A proč?

Bílé interiérové dveře jsou:

 • Jsou univerzální
 • Mají stálou barvu
 • Působí elegantně
 • Jsou nadčasové
 • Skvěle se kombinují

Bílé dveře vypadají dobře ve spojení s barevnou výmalbou, dokonalá kombinace je pak s šedou. Zdroj: Sapeli

Stejně jako vše ostatní, i bílé dveře mají také svá negativa. Mezi ně patří jejich náchylnost na nečistoty (avšak čistit budete muset jakékoliv dveře bez ohledu na barvu), v případě bílé výmalby zaniknou.

Bílá nemusí být nudná a sterilní

Bílé dveře si však nemusíte představovat jen v hladké podobě, kterou znáte z nemocnic. I dveře v bílé barvě mohou být nápadité, mohou ladit s dalšími prvky v interiéru. Svůj domov můžete oživit také zakoupením posuvné varianty. Naopak v případě, kdy chcete, aby dveře splývaly s bílou výmalbou (třeba u vstupu do spíže), je ideální dveře kombinovat s bezobložkovou zárubní. Díky tomu budou dveře na první pohled neviditelné.

K bílým dveřím zvolte stylové kliky.
Zdroj: Cobra

Jak se na bílé dveře dívají odborníci?

 

Hodí se ke všem barvám a stylům

Bílé dveře jsou vhodné také v případě, kdy jste zvolili výraznější podlahu. Kombinace rozdílných dekorů na podlaze, nábytku i dveřích by nevypadala dobře. Bílé dveře vypadají dobře také v kombinaci s podlahou imitující beton, případně s betonovou stěrkou na stěnách. Podle konkrétního modelu bílých interiérových dveří si můžete vybrat kousek, který zapadne do kteréhokoliv interiérového stylu: provence, skandinávský, moderní či cottage.

Kombinace bílé barvy a dřeva nezklame. Zárubně mohou ladit s dekorem dřeva ve zbytku interiéru. Zdroj: Dorsis

Povrchové úpravy bílých dveří

Bílá folie

 • Výhoda: nízká cena
 • Nevýhoda: nízká odolnost a levný vzhled

Středotlaký laminát

 • Výhoda: Nízká cena, vysoká odolnost
 • Nevýhoda: Viditelné napojení laminátu na hranách zárubní a dveří

Vysokotlaký laminát

 • Výhoda: Vysoká odolnost
 • Nevýhoda: Napojení na zárubních je velmi viditelné

Lakované dveře

 • Výhoda: Neviditelné napojení laminátu na hranách, elegantní design
 • Nevýhoda: Vyšší cena

Vysoký lesk

 • Výhoda: Luxusní vzhled
 • Nevýhoda: Vyšší cena

Skryté zárubně vytvářejí dokonale čistý prostor. Na dveřích nechte vyniknout kliku. Zdroj: Dorsis

Design bílých dveří v interiéru

Pokud ve svém interiéru nechcete úplně jednoduché bílé dveře, můžete je oživit – například zajímavou ozdobnou lištou čí rámem, případně vyfrézovanou linkou nebo kovovým proužkem. Vybírat si můžete také z prosklených variant. Velmi oblíbená je také kombinace více materiálů a barev.

Bílá a černá kombinace

Skvěle vypadá kombinace černé a bílé. Zatímco dveře budou v bílé barvě, zárubeň či posuvný systém mohou být v černé. Případně můžete volit bílé dveře s černým motivem (třeba na prosklení). Funguje také kombinace bílých dveří a černé kliky.

Bílá barva v kombinaci se dřevem

Velmi dobře vypadá také kombinace bílého základu u dveří v kombinaci se dřevem – například ve formě zárubní či zasklívací lišty. Konkrétní dřevěný dekor můžete zvolit podle zbytku vašeho interiéru.

Bílo-kovová kombinace

V téměř každém moderním interiéru najdete zastoupen také kov – může se jednat o úchytky na nábytku, dekorace, zábradlí. Skvěle mohou vypadat také moderní bílé dveře v kombinaci s kovovými proužky. Možností je také zárubeň z CPL kovolaminátu. Tento laminát svým vzhledem imituje hliníkovou zárubeň.

Bílé dveře jsou elegantní a nikdy nevyjdou z módy.
Zdroj: JAP

Fotogalerie:

 

Bílým dveřím sluší černé kliky

 

 


You must be logged in to post a comment Login