Rady a tipy

Betonová stěrka: Jak na její údržbu, kam se hodí a z jakých barev si vyberete?

Od   | 

Betonová stěrka patří k jednoduchým způsobům, jak dopřát svému interiéru jinou atmosféru. Váš domov bude útulný, ale přesto moderní. A díky tomu, že se jedná o nadčasové řešení, vám vydrží spousty let. Tento „betonový“ vzhled se hodí jak do prostor zařízených moderně, tak i do těch, kde na vás z každého rohu dýchá kus historie. Víte, kam se betonová stěrka hodí a z čeho si můžete vybírat?

Ukázka použití na obložení krbu v rodinném domě. MALDECOR BETON

Zvolíte-li šedý odstín, můžete do nátěru vnést strukturu. Zdroj: Maldecor beton

Jak na výběr designu betonové stěrky

Velkou výhodou betonové stěrky je fakt, že můžete svoji stěnu vyzdobit nejrůznějšími dekory a efekty – a to za použití nejrůznějších uměleckých technik. Jak se říká: „Sto lidí, sto chutí.“ Nikomu se nelíbí všechno a v tom je kouzlo betonové stěrky – na světě je tolik technik, že si vybere každý tu, která se mu bude líbit nejvíce.

Černé kliky dveřím sluší!

Stěrky lze různě pigmentovat, výsledkem jsou desítky odstínů. Při tvorbě si lze hrát s reliéfem, strukturou, leskem, hladkostí, ale i gletováním. Při použití lesklého laku bude výsledná stěna vypadat luxusněji, nemluvě o příjemné patině. Pokud ji ponecháte v matu, zachová si svůj surový vzhled.

Do stěrky je možné přidat barevný pigment. Zdroj: Canstockphoto

Kam se hodí betonová stěrka?

Betonová stěrka se hodí jak do vaší ložnice, tak i do více namáhaných prostor, jako jsou kuchyně či předsíně. Pokud bude stěrka opatřena také speciální úpravou, nic vám nezabrání kochat se její krásou také v koupelně.

Kromě stěn, kde vypadá dobře, ji můžete použít také na podlahách, kde s ní můžete snadno vymezit dané prostory – například kuchyň od obývacího pokoje nebo sprchový kout od zbytku koupelny, stěnu kolem krbu od zbytku prostoru. Hezky se bude vyjímat také na stěnách u schodiště. Pokud ji použijete v menším množství v celém interiéru, bude prostor vypadat příjemně sjednoceně.

Betonové stěrky jsou v kurzu řadu let. Není divu, protože modernímu interiéru skutečně sluší. Zdroj: Němec

Betonová stěrka jako trend posledních let

Velkou výhodou šedé betonové stěrky je její nadčasovost (šedá je oblíbená už několik let) a snadné kombinování s dalšími barvami. Právě šedou můžete kombinovat téměř s čímkoliv, záleží jen na vašem vkusu. Co se týče materiálů, betonová stěrka si skvěle rozumí se dřevem, ale klidně i s teplejšími odstíny keramické dlažby, marmolea či vinylu.

Betonová stěrka může být i barevná

Jestli se vám představa betonové stěrky líbí, ale šedá barva pro vás není tím pravým ořechovým, můžete využít možnosti pořídit si stěrku v nejrůznějších odstínech kromě bílé (na to jsou zase jiné povrchové úpravy). Kvalitní betonová stěrka je v základu šedá, do ní se pak přidávají anorganické pigmenty. Barva vaší betonové stěrky tak může být shodná třeba s obklady či barvou pohovky. Do směsi je možné přimíchat také metalické či perleťové lazury.

Jedinečná struktura v kombinaci se zlatým leskem. MALDECOR BETON

Vybírat můžete dokonce i z metalických odstínů. Zdroj: Maldecor beton

Betonová stěrka není vhodná jen k použití v interiéru, ale rovněž v exteriéru – zdobit může jak fasádu vašeho domu, tak i různé zídky, komíny, sokly či garáž. V interiéru ji můžete opatřit vhodnou povrchovou úpravou, která umožní její použití v koupelně, kde je vlhko a v kuchyni, kde je mastnota. Vodou omyvatelnou stěrku můžete otírat vlhkým hadříkem a nic se jí nestane.

Jak na údržbu betonové stěrky?

Údržba betonové stěrky je jednoduchá. Je to bezespárový povrch, který oceníte zejména při úklidu koupelny. V interiéru ji můžete otírat vlhkým hadříkem, v koupelně či na toaletě můžete použít dezinfekční prostředek, který omyjete teplou vodou.

Fotogalerie:

 

 


You must be logged in to post a comment Login