Návštěvy bytů

Barevný panelákový byt pro mladou slečnu

Od   | 

Na první pohled není poznat, že jsme na návštěvě panelákového bytu. To až ten druhý prozradí, že tento barevný dvoupokoják je bezva domov. A není s podivem, že patří mladé slečně, která ví, co chce. A taky to dostane!

Její pracovní vytížení – je zaměstnaná jako manažerka v nadnárodní firmě, jí nedovoluje pobývat mnoho času doma, ostatně ani její nátura tomu není nakloněna. I tak ale chtěla mít domov, který se bude vymykat standardu, a protože je mladá, přála si interiér plný pestrých barev. Nepotřebovala ikony designu, které v ní evokují spíš minulost, ale přála si nábytek s jednoduchými tvary a důraz kladla neotřelé dekorace.

Byt se nachází v běžném panelovém době, je to klasické 2+1, přičemž balkon je připojen k bytu a vytváří zasklenou lodžii, kterou je možné obývat celoročně. Od vstupu se návštěvník ocitne v malé předsíni, ze které se vchází do obývacího pokoje, který zároveň slouží jako ložnice. Celý prostor se nese v duchu třech pestrých barev a to: modrá, červená  žlutá, které sice vytvářejí kontrast, ale vzájemně se neruší. Designérka je použila v prostorách, kde majitelka netráví mnoho času. 

Z obývacího pokoje se vchází do kuchyně, které rovněž vévodí barvy, tentokrát ale v pastelových odstínech. Světle modrá v kombinaci s růžovou dává tušit, že tu žije žena, a provedení pak o ní vypovídá, že preferuje moderní styl. Kuchyně není velká, ale pro její potřebu bohatě postačí, vždyť tady se vaří zřídkakdy.

Zatímco byt se nese v duchu pestrých barev, lůžko umístěné na samostatném pódiu v rohu místnosti je v neutrálních odstínech. To proto, aby si tady oči i mysl odpočinuly. Slečna má ráda hudbu, proto tu nechybí kytara a pořádná aparatura, byť ji doma nepoužívá. Šatní skříň je optickým předělem mezi soukromou a společnou zónou, které jsou v jedné místnosti.

Zasklené lodžii propůjčila majitelka optimistickou žlutou barvu. Vhodná je v prostoru, kam přichází dostatek denního světla, a celkový efekt je pak předáván do celého bytu. Ten tím působí optimistickým dojmem a má neskutečně silný povzbudivý náboj. Přestože vstup do bytu není velký, příjemná modrá malba ho vyzdvihne a už od vstupu dává návštěvníkovi najevo, že majitel tohoto bytu má rád styl.

Fotogalerie

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login