Návštěvy bytů

Barevné 3+kk: Srdcem je prostorný jídelní stůl takřka obtékající kuchyňský ostrůvek

Od   | 

Dnes nahlédneme do bytu s mnoha šikovnými vychytávkami, které šetří prostor a na maximum využívají daných dispozic bytu. Celek působí díky zvoleným pestrým barevým a dekorům pozitivně, vesele a útulně. 

Jídelní stůl takřka obtéká kuchyňský ostrůvek. Zdroj: Studio Clarice Semerene

Propojení prostorů obývacího pokoje a kuchyně bývá už spíše pravidlem, než mimořádností. Nicméně prakticky vždy je snahou využít nějak členění místnosti, která má často tvar do písmene L a obývací pokoj tak sice zároveň má s kuchyní přímé propojení, ale zároveň je jasně stavebně oddělen. Pokud to možné není, je třeba využít alespoň optického dělení, což se na jedničku povedlo právě v tomto interiéru. Vzdušný bílý policový díl nejen, že místnosti vizuálně rozdělil, ale stal se i hlavním prvkem celého prostoru, poskytl místo pro dekorace i praktické využití jako bar, knihovna a příborník. Za policovým dílem se rozprostírá úsporně pojatá kuchyně v krémové barvě se sporákem na samostatném varném ostrůvku. Na ten je napojen jídelní stůl, doslova jej „obrůstá“, což šetří prostor a celek působí zajímavě i neobvykle. Výrazná svítidla a designové židle žlutou barvou krásně rozzáří jinak střídmě barevně pojatou místnost. 

Dopřejte si originální svítidla

Modrá s fialovou? Žádný problém 

Výrazně pestřejší je obývací sezení, kde se designéři odvázali, natřeli celou jednu stěnu na zářivě modro, postavili před ní fialové křeslo se strakatým polštářkem a na stěny umístili co nejbarevnější výtvarná díla. Celek přesto díky neutrálnímu základu působí dokonale harmonicky. Napomáhá tomu i jednotná podlaha v tónu přírodního dřeva. Za posuvnými dveřmi vedle kuchyně je rafinovaně ukryta malý pracovna, která může díky pódiovému provizornímu lůžku, jindy sloužícímu jako sedačka, příležitostně sloužit jako pokoj pro přespání hostů. Kromě toho zde majitelé mají velké množství úložných prostor, což se v bytě vždy hodí. I zde hrají důležitou roli barevné doplňky. 

Za posuvnou stěnou se ukrývá pracovna. Zdroj: Studio Clarice Semerene

Střídmou ložnici zdobí noční lampy 

Konečně ložnice je pojata oproti zbytku bytu střídmě, žádné barevné ani jiné výstřelky zde nenajdeme kromě lampičky a uměleckého díla laděných do zde typické a oblíbené žluté barvy. Součásti pokoje je vestavěná skříň navržená přes celou stěnu a aby prostor nepůsobil zastavěně, jsou posuvné dveře z mléčného skla. Zářivě žlutá dominuje i v koupelně s toaletou, kde malou místnost bez okna opticky zvětšuje a dodává jí světelnost a šmrnc. 

Ložnice získává světlo přes mléčné sklo. Zdroj: Studio Clarice Semerene

Zdroj: Studio Clarice Semerene

Fotogalerie:

Proč toaletu se sprškou?

 

 


You must be logged in to post a comment Login