Návštěvy bytů

Atypický 51 m2 byt předčil všechna očekávání: Nepravidelná dispozice nemusí být na škodu

Od   | 

Menší byt o 51 metrech čtverečních prošel náročnou rekonstrukcí, aby splnil všechna přání a požadavky mladé majitelky. Toužila po dokonalém domově, který se stane pohodovým místem, ze kterého se jí nebude chtít odcházet.

Zvolené rozvržení bytu umožňuje oddělit vchod a soukromé části interiéru. Zdroj: Colombo and Serboli Architecture

Majitelka měla o svém bytě jasnou představu. Chtěla získat otevřený prostor s čistými liniemi a velkým množstvím světla, velkou kuchyňskou linkou, co největší koupelnou s přirozeným světlem a větráním, a dostatek úložných prostor, které budou moderní, praktické a pohodlné na užívání. Jelikož je byt atypicky řešen, nebylo takové uspořádání nic jednoduchého. Půdorys se vyznačuje úzkou středovou částí se dvěma rozšířenými prostory na každém konci. Vstupní část a chodba jsou propojeny s kuchyňským koutem. Ideálním místem pro jídelnu a obývací část se pak stal prostor, kde se místnost rozšiřuje a odkud je výhled na jižní stranu skrze dvě balkonová okna. Nejnáročnější bylo uspořádání koupelny, ložnice a úložného prostoru mezi vchodem a zadní částí bytu.

 

Trendy jsou bílé dveře. Jaké můžete mít provedení?

 

Kuchyně měla být především prostorná a moderní. Spotřebiče jsou vestavěny do šedé kuchyňské linky, pracovní deska je vyrobena ze stejného materiálu jako podlahy v koupelně a zakončuje ji deska, která je šikmo seříznuta, aby splnila přání majitelky, a to mít k dispozici malý snídaňový ostrůvek. Dostatek zásuvek plní další přání, tentokrát na úložné prostory a umožňuje schovat veškeré vybavení. Použité dekorace, barvy a dřevěná podlaha pomáhají vytvořit útulnou a příjemnou atmosféru. 

Kuchyňská deska je zakončena malou zkosenou částí sloužící jako malý barový pult. Zdroj: Colombo and Serboli Architecture

S dispozicemi kuchyňské a jídelní části si architekti poradili bravurně. Zdroj: Colombo and Serboli Architecture

V jídelní části je nízká skříňka proměněna v lavici, která slouží namísto židlí k jídelnímu stolu. Zároveň má i funkci úložného prostoru, který připomíná kufr. Mimo to samozřejmě nechybí ani židle, aby byl dostatek míst k sezení i pro případné hosty a rodinu.  Jídelnu vymezuje nika natřená tlumenou růžovou barvou s LED osvětlením, které je umístěno přímo nad ní. V obývacím pokoji byla ponechána dvě velká okna a původní cihlová zeď, která byla posléze trochu zjemněna bílým nátěrem. Obývací část šikovně navazuje na kuchyni a příjemně se otevírá, takže máte pocit, že jste se ocitli v jiné místnosti. Jde o velmi příjemnou a chytře řešenou část. Nechybí měkká sedací souprava a stylové retro křeslo. Majitelka si potrpí na rostliny, což je vidět na první pohled.

 

Zvýrazněte záclony, závěsy a ostatní bytový textil. Víme jak!

 

Tmavě červená barva v předsíni vymezuje využitý roh u vchodu. V ostrém úhlu mezi dveřmi a šatní skříní jsou vklíněna dubová skříňka na míru, schránka, která ukrývá elektroměr a dvě police na klíče a různé doplňky. Nechybí velké zrcadlo, které je nezbytným vybavením každé ženy.  Chytré rozvržení vytváří předěl mezi vchodem a ložnicí. Oboustranná průchozí šatní skříň poskytuje dostatek místa na oblečení a zároveň je její součástí vchod do koupelny.  Vstup do ložnice vede přes dvoukřídlé dveře. Majitelka nechtěla v místnosti, kde bude odpočívat, nic rušivého. Proto jde o velmi jednoduchý prostor s texturovanými stěnami. Část, která je zakryta šatní skříní a koupelnou, ukrývá dveře do mezipatra ke vzduchotechnickým rozvodům a různým zařízením.

V ložnici jsou přiznané cihly zjemněné světlou barvou. Zdroj: Colombo and Serboli Architecture

Koupelna je obložena vertikálními obklady v šalvějově šedozelené barvě a je navržena tak, aby zjemnila všechny nesrovnalosti. Hlavním prvkem je široký hranolový sprchový kout, který má vestavěné sedátko. Díky průhlednému sklu prochází dostatek světla na toaletu. Veškerý nábytek zde je vyrobený na míru, jelikož běžné kousky z obchodů by sem příliš nezapadly. Hned vedle sprchového koutu je vytvořená chytrá odkládací část, kam se vejdou veškeré koupelnové potřeby. 

Nábytek je vyrobený tak, aby přesně zapadl do celého konceptu koupelny. Zdroj: Colombo and Serboli Architecture

Zdroj: Colombo and Serboli Architecture 

Fotogalerie:

 

Jak doma svítit, abyste si skutečně odpočinuli?

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login