Inspirace

8 inspirací, jak z malého prostoru vytěžit co nejvíce

Od   | 

Trend bydlení v malých bytech a garsonkách nabývá celosvětově stále většího významu, především ve velkých městech, protože se sem stěhuje velké množství lidí. Ale ani bytové domy nejsou nafukovací, proto přibývá bytů typu 1 a 2+kk. Abyste si ze svého malého příbytku vytvořili moderní a útulný domov, využijte fantazii a taky několik chytrých nápadů, které jsme pro vás připravili.

LOŽNICE V KOSTCE

Ať se právě stěhujete nebo už bydlíte, určitě se neustále sami sebe ptáte: „Kam mám dát všechny své věci?!“ Originálním řešením je ložnice 2 v 1, která pojme postel i šatnu zároveň. Pokud budete chtít zakomponovat tuto netradiční kostku do svého bydlení, asi vás to bude něco stát, ale efekt je zaručený rovnou dvojnásob. Dostatek úložného prostoru vyřeší problém s vašimi věcmi a vy i vaše návštěvy nevyjdete z úžasu!

POJÍZDNÁ LOŽNICE

Malé byty jsou styčnými body mezi nedostatkem prostoru a soukromí. Pokud jste nápadití a hraví, můžete vyzkoušet variantu pojízdné ložnice, která jednoznačně vymezí váš sociální prostor a navíc, v případě, že jste doposud spali na rozkládacím gauči, se už u sebe doma nebudete muset cítit jako nezvaný host.

VYUŽIJTE PŮVODNÍ TRÁMY

Původní trámy můžou být dokonalým pomocníkem, když budete chtít oddělit prostor ložnice od zbytku obytné části bytu. Zapojte trochu kreativity a zručnosti, připevněte několik poliček a netradiční knihovna nebo stěna pro dekorace je na světě. Opticky rozdělí místa, která potřebujete, a ještě ji prakticky využijete.

VYUŽIJTE PROSTOR ZA POHOVKOU. AŽ KE STROPU!

Toto originální řešení se snese i v bytě, kde žijete dva. Dřevěná konstrukce prošpikovaná nespočtem malých poliček nabízí spoustu úložného prostoru nejen pro knihy, využít byste ho mohli podle své fantazie, a hlavně svých nejnutnějších potřeb. Oddělený prostor pro spaní pro vás vytvoří dostatek soukromí a místa pro odpočinek.

POZVEDNĚTE POSTEL O LEVEL VÝŠ

Je to především řešení pro mladé, však také působí mladistvě a dynamicky. V bytech s vyššími stropy je postel „ve vzduchu“ skvělým způsobem, jak ušetřit garsonce cenné centimetry ve prospěch rozlohy kuchyně nebo jiné pracovní či odpočinkové plochy. Navíc vytvoří dostatek klidu a soukromí pro každého z páru.

KOSTKA „ALL IN ONE“

Pro ty, kteří se do své garsonky chodí většinou pouze vyspat, se nabízí toto úsporné, ale velice působivé řešení úspory místa. Dřevěný kvádr zastoupí všechny kusy nábytku, který běžně užíváme. Botník, šatní skříň, knihovna, televizní stěna a dokonce postel. To vše se vejde do této jednoduché konstrukce, která je původním dílem švýcarského designera Tilla Könnekera.

ROZDĚLTE PROSTOR KONTRASTNÍ BARVOU

Máte ložnici ve vyvýšeném mezaninu, nebo je součástí jedné místnosti společně s kuchyní? Tak nebo tak, nebojte se použít výrazný kontrastní odstín, který ji vizuálně oddělí od zbylého prostoru. Výrazná barva vám tak vykouzlí zcela jinou atmosféru v místech, kde potřebujete relaxovat.

SMĚŘUJTE VÝŠ: STYLOVĚ A PRAKTICKY

V tomto případě si přijdou na své především milovníci industriálního stylu. Černé kovové konstrukce připevněné ke stropu se budou vyjímat v kuchyni i nad jídelním stolem. Pokud spojíte rámy dřevěnými policemi, získáte tak další úložný prostor navíc, konstrukci ale můžete nechat i bez polic a ozdobit ji živými zelenými rostlinami. Bude tak působit jako stylový, designový doplněk vaší domácnosti.

Zdroj: Interiorzine


You must be logged in to post a comment Login