Návštěvy bytů

50 m2 byt v modrém: Příjemné nadpozemské bydlení

Od   | 

Bydlení v loftovém bytě má obrovské kouzlo – když tu bydlíte sami nebo maximálně s partnerem. A právě v takovéto životní etapě se nachází mladík, pro kterého je vzhled domova stejně důležitý, jako mít cyklistické kolo na očích. A kam jinam v takto velkém bytě než pod schody?

Od vstupu vás uvítá výrazný portál. Zdroj: Pierattelli Architetture’s

Do loftového bytu se mladík zamiloval takřka na první pohled. Dobrá adresa, adekvátní rozloha i možnost upravit si dispozici ke svému životnímu stylu. Muž tráví hodně času v práci a domů se vrací jen odpočívat, a přesně tomu přizpůsobil svůj nový domov. Z nevelkého vstupu, za kterým je hned menší předsíňová stěna, se ocitneme rovnou v prostorné hlavní místnosti, které vévodí modrá barva. Tu majitel zvolil jako jediný výrazný prvek, který je zároveň kontrastní k ostatnímu, zpravidla bílému zařízení. 

Na kuchyni navazuje menší místnost, slouží jako spižírna a sklad. Zdroj: Pierattelli Architetture’s

Kromě modré barvy nás rozhodně zaujme i široký obloukový portál, kterým se vchází do kuchyně. Její bílá barva sestavu potlačuje, a tak může vyniknout elegantní, jednoduchý tvar. Navržena je do jedné roviny a díky dostatečné šíři poskytuje prostor pro pohodlné vaření. V blízkosti nechybí jednouchý stolek pro dva. Na prostor ještě navazuje praktická, menší místnost sloužící jako spižírna a sklad.

Nejčastější a nejhezčí způsoby zavěšení záclon a závěsů

Díky otevřenému portálu vnímáme oba prostory propojené, tomu napomáhá i podlaha navržená v celé místnosti z jednoho materiálu. Dřevo je doplňkovým materiálem k výrazné kombinaci modrá-bílá a vnáší sem přírodní prvek. Zatímco zařízení bylo vybíráno s velmi jednoduchými tvary, schodiště po kterém se vychází do ložnice si všimne každý. Stupně jakoby levitují prostorem a doplněny o cyklistické kolo působí celek futuristickým dojmem.

V kuchyni je maličký stůl pro dva. Zdroj: Pierattelli Architetture’s

Díky rekonstrukci, při které byly vybourány nepotřebné příčky, a vysokému stropu, bylo možné vestavět patro. Sem mladík situoval ložnici. Patro je na nosné kovové konstrukci, která je v černé barvě a je v interiéru přiznaná. Velmi příjemně navazuje na celkové pojetí a vytváří tu další výrazný prvek. Ostatně všimněte si stolní lampy v rohu obýváku – i ta patří k ikonám designu, už v roce 1962 ji navrhli Achille & Pier Giacomo Castiglioni pro italskou firmu Flos.

Ložnici situoval majitel do nově vybudovaného patra. Zdroj: Pierattelli Architetture’s

Vysoký strop umožnil vybudovat standardně pochozí místnost. Přestože nepatří k největším, majitel je rád, že může mít soukromou zónu stranou od srdce bytu. Prosklené zábradlí prostor nezmenšuje a police, které se prolínají ze spodního prostoru až nahou, skvěle obě zóny propojují. Stejně jako modrá barva na stěně u postele. Byt je zařízen nábytkem jednoduchých tvarů, proto si majitel mohl dovolit dekorativní strop z původního dřevěné obložení. A kde jsou uloženy všechny věci? V horním patře ještě zbyl prostor pro samostatnou místnost. Tady má mladík šatnu a prostor pro vše potřebné.

Modrá barva se prolíná interiérem. Zábradlí z čirého skla vytváří větší dojem z prostoru. Zdroj: Pierattelli Architetture’s

Fotogalerie:

Podívejte se, jak vytvořit příjemnou atmosféru díky správnému osvětlení


You must be logged in to post a comment Login