Návštěvy bytů

2+kk s výhledem, který se jen tak neokouká

Od   | 

V centru Prahy se stále nacházejí krásné byty, na kterých je sice patrný zub času, projdou-li ale rekonstrukcí, vzniká domov s nádhernými výhledy na historické stavby našeho hlavního města. Stejně tak tomu bylo i v tomto případě, kdy bylo využito výhledu na Pražský hrad, který majitel může pozorovat z pohodlí sedací soupravy.

Celý interiér je laděn do zemitých tónů, což vytváří pohodovou atmosféru. Prostor je osvětlen vestavěnými svítidly v podhledu.

Byt s rozlohou 70 metrů čtverečních je koncipován jako 2+kk, to proto, že hlavní sídlo má rodina na Vysočině a do Prahy jezdí kvůli práci. Takže tu manželé zřídili menší byt, ve kterém nacházejí možnost přespání v případě, že tu potřebují zůstat přes noc. Vzhledem k jeho využití a životnímu stylu, nebylo nutné byt zařizovat pro soužití rodičů s dětmi. Proto tu architekti ponechali více volného prostoru a využili původní atmosféru, která sálá díky blízkosti starodávných pražských staveb.

Interiér sjednocují dřevěné parkety

Z nevelkého vstupu se vchází do obývacího pokoje, kterému dominuje rohová sedací souprava nasměrovaná na úžasné panorama Pražského hradu. V nice za ní jsou k dispozici robustní dřevěné police skvěle dotvářející útulnou atmosféru. K ní přispívá i celkové ladění interiéru, který se nese v zemitých tónech podpořenými dlouhými těžkými závěsy lemující okna obývacího pokoje. 

Aby kuchyně působila subtilně, je horní část schovaná za posuvnými dvířky

Na něj navazuje nevelká kuchyně s jídelnou. Sestavu tvoří spodní skříňky, horní část sestává z polic, které jsou umně schované v nice za posuvnými dvířky. Ke stolování je k dispozici jen malý jídelní stolek, který bohatě postačí pro rychlé občerstvení. 

Mezi ložnicí a koupelnou je onyxová stěna. Jejím prosvětlením z koupelny vzniká nádherný přírodní obraz

Na kuchyňskou část navazuje ložnice. Celý interiér sjednocuje podlaha z dřevěných parket, jejichž kresba ladí se vzhledem nábytku. Většina je navržena na míru prostoru, a tak může zakrývat původní méně vzhledné radiátory, čímž vznikly prostorné okenní parapety zvýrazňující výhledy ven. 

Přírodní materiály nechybí ani v koupelně

Na ložnici navazuje koupelna, ve které je použit přírodní kámen. To nahrálo architektce, která stěnu mezi oběma místnostmi dekorovala velkou onyxovou deskou. Zvláště večer, prokresluje nepřímé světlo z koupelny přírodní materiál a vnáší do pokoje nebývalý náboj. 

Fotogalerie:

Foto: Iveta Kopicová, Realizace: Studio Gens

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login