Návštěvy bytů

2+kk podle pravítka: Nápaditý interiér pro mladé bydlení

Od   | 

V tomto bytě vsadili na jasné, jednoduché linie, geometrické vzory a šmrnc, který ukazuje na to, že majitelé nejsou sešňerováni konvencemi. Vznikl tak mladistvý, příjemný interiér.

Celý prostor je účelově a prakticky členěn do několika sekcí, aniž však ztratil otevřenost a sjednocenost. Jednotícím prvkem je černý kov, ze kterého jsou prvky svítidel, ozdobná geometrická stěna, prvky na netradiční zelené skříňce a další detaily. v kontrastu k těmto studeně působícím barvám je zbytek interiéru, cihlová zeď do červena i teplý odstín podlahy, na kterém ostatní prvky krásně vyniknou.

Na interiéru nás také zaujme dokonalá praktičnost, kdy je jasně vidět, že majitelé nechtějí trávit čas zbytečným náročným úklidem, když to lze vyřešit i jinak. Židle jsou zcela omyvatelné, stůl je pokryt praktickým sklem, aby se neponičil a snadno se čistil jednoduše speciálním hadříkem, dlažba je v celém bytě, skříňky v koupelně jsou samozřejmě závěsné pro snadnou údržbu podlahy.

Zelená krásně ladí s cihlovými odstíny. Zdroj: Archilab

Netradičním prvkem interiéru je policový díl, vizuálně složený poliček a modulů různých tvarů a velikostí a doplněný černými výztužemi. Podle velikosti jednotlivých poliček slouží ke skladování knih, jako prostor k prezentaci fotografií i jako malý domácí bar. Police podobného ražení najdeme i u kuchyně, která je maličká, ale pro potřeby jedné až dvou osob dostačující. Právě tyto poličky pomáhají rozšířit úložné prostory a zajišťují, aby vše potřebné, jako například koření, bylo stále po ruce. Dominantou kuchyně je výrazný geometrický vzor na jedné ze stěn, který na sebe strhává veškerou pozornost a vytváří zajímavý efekt i zrcadlením na hladké pracovní desce.

Geometrická stěna je jednou z dominant bytu. Zdroj: Archilab

Prasátko na zdi? Proč ne

Hudba je v životě majitelů velice důležitá, a tak byl gramofonu a hi-fi věži věnován vlastní kout i výmalba. Kresbičky dodávají prostoru “šťávu” a napovídají, že pokud budete do tohoto bytu pozváni na párty, nudit se rozhodně nebudete. Navíc se mohou kdykoliv měnit dle nálady, protože jsou vyvedené křídou na tabulové výmalbě. Plocha tak může sloužit třeba i pro vzkaz.

Kresbičky na zdi se mohou dle nálady měnit. Zdroj: Archilab

S prvky modré

Ložnice je koncipována velice jednoduše, prim hrají přírodní odstíny dřeva, béžové a šedé, na jejichž základě výrazně vyniknou dřevěné stolky v tmavě modré. Dekorace nad postelí odráží zájmy majitelů a netradičně umístěné zrcadlo budí dojem, jak kdyby na boku ložnice byl tajný průchod někam dále. Jednoduchý psací stůl slouží k práci i uskladnění dokumentů. I zde byla volena praktická dlažba, jen v jiném odstínu, než ve zbytku bytu. Tmavá roleta zajišťuje naprosté soukromí i dokonalé odstínění od až příliš horkých slunečních paprsků.

Ložnice odráží záliby obyvatel. Zdroj: Archilab

Koupelna s toaletou jsou laděny do odstínů bílé a hnědé. Obklady připomínající cihlovou zeď jsou velmi příjemným prvkem, na jehož pozadí dobře vyniknou jednoduché, čisté linie koupelnového nábytku. Umyvadlo je hranaté, skříňka pod ním nabízí dostatek úložného prostoru. Sprchový kout oddělený skleněnou stěnou nabízí klasické, kohoutkové baterie, což je sice trochu nepraktické k mísení vhodné teploty vody (již jsme si uvykli jednodušší obsluze pákových baterií), ale zase se vám nestane, že omylem zády drcnete do páky a v tu ránu se opaříte.

Tmavě hnědá koupelně sluší. Zdroj: Archilab

Fotogalerie:

 

 

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login