Návštěvy bytů

2+kk pro mladého muže: Když jdou styl a originalita ruku v ruce

Od   | 

Byt o rozměru 50 metrů čtverečních s dispozicí 2+kk pro první bydlení mladého muže bohatě dostačuje. O to víc, když majitel k jeho zařizování přistoupil se stylem a originalitou sobě vlastními.

Ve spojeném prostoru je patrná převaha černé barvy, která je však vyvážena dřevem a světlými barvami. Zdroj: Archilab

Při vstupu do bytu se ocitáme v prostoru, kde se kladl důraz na zajímavou kombinaci barev i materiálu. Moderně zařízené srdce domova představuje propojený obývací prostor s jídelnou a kuchyní. Vedle vstupních dveří si okamžitě všimneme zelenkavé komody, která stojí u stěny ze surových cihel a prostoru dodává lehce industriální nádech. Ten podtrhuje i přilehlá stěna s tabulovou barvou, kam si může mladý muž psát všechny svoje povinnosti, pocity, nebo se může jednoduše odreagovat. Při nahlédnutí do spojeného prostoru vévodí celku černá barva, která dostala prostor nejen v kuchyni, ale i na drobných detailech, jako jsou svítidla nebo kovové konstrukce nábytku. Strohost a industriálnost naopak zjemňuje jídelní stůl ve světlém dřevě, který ale opět doplňují tři černá závěsná svítidla.

 

Kde vám navrhnou nejhezčí záclony, závěsy, polštářky a další textilní dekorace?

Přestože je byt malý, kuchyně je až nečekaně prostorná a do detailu promyšlená. V jedné části se skládá z horních a dolních skříněk v krémové barvě, kde má majitel uschováno především nádobí. Tato část kuchyně se od zbytku odlišuje nejen světlou barvou, ale i zabudovaným mycím centrem. Naproti pak najdeme ostrůvek v leskle černé barvě, na nějž navazuje malý barový pult pro posezení s přáteli nebo pro rychlou snídani. Ostrůvek disponuje varným centrem a stylovou digestoří. Součástí kuchyně je také panelový úložný systém, kde mimo jiné najdeme černou lednici a další spotřebiče. Nutno také zmínit, že po celém bytě byla položena světlá, jednobarevná dlažba, která příjemně kontrastuje s asymetrickým obkladem v kuchyni.

Kuchyně je netradičně, ale velmi prakticky rozčleněna. Zdroj: Archilab

Ložnice, oddělená od společného prostoru, je poměrně velká, ale přesto je zde všechen nábytek vyroben na míru. Díky tomu je ušetřen každý centimetr a zbyl prostor také pro malý pracovní kout. Manželskou postel doplňuje čelo z šedého čalounění, které na ni navazuje a opticky splývá s dřevěným obložením okolních stěn. Šedá malba nad postelí zde byla ideální volbou a doplňují ji nejrůznější sběratelské cedule. Naproti posteli majitel najde na stěně televizi a pod ní prostor pro sezení, vhodný také pro práci z domova. Naštěstí zde nemusel řešit šatní skříň, jelikož ta byla zakomponována přímo do chodby.

Ložnice je laděna do šedé barvy s nádechem modré. Zdroj: Archilab

Poslední místností je koupelna spojená s toaletou, ve které díky prostornému oknu nechybí dostatek denního světla. Z důvodu ušetření místa majitel zvolil sprchový kout s prosklenými dveřmi. Přední část koupelny byla vyčleněna pro zavěšenou umyvadlovou skříňku, které dominuje posazené umyvadlo. Přestože je prostor poměrně malý, mohl si majitel díky světlému nábytku dovolit i výraznou stěnu v podobě lesklých, tmavých obkladů.

Světlou koupelnu doplňuje tmavý obklad. Zdroj: Archilab

Zdroj: Archilab

Fotogalerie:

 

Trendy jsou svítidla z přírodních materiálů

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login