Návštěvy bytů

2+kk bez zásahu bytového designéra

Od   | 

Nevelký byt patří čerstvému absolventovi vysoké školy. Vybral si ho ze dvou důvodů: prvním byla poloha, nádraží v pražských Vršovicích, které zajišťuje snadnou dostupnost centra Prahy, je totiž na dohled. Druhým byla skutečnost, že je dům jen pár měsíců po kolaudaci, takže bylo možno se ihned nastěhovat. 

Bílou kuchyni projasnil majitel zlatou stěrkou

Okamžitě se pustil do zařízení nového domova, a protože měl omezený rozpočet, nevzal si na pomoc bytového designéra, ale celý interiér si zařídil podle sebe. A jak to dopadlo?

Industriální srdce bytu

Jako první se pokusil zasadit byt myšlenkově do kontextu reality. Hned pod okny obýváku se nachází stará zrekonstuovaná fabrika s komínem a za ní železniční koridor. Tato část okolí působí stále dost průmyslově. Na základě toho vznikl nápad na osvětlení kuchyně.

“Ačkoliv člověk ve chvíli nákupu bytu nepřemýšlí nad prodejem, dává smysl nad vestavěným vybavením interiéru přemýšlet. Jednoho dne se třeba kvůli dětem budete muset přestěhovat do většího bytu, a jak dokazuje homestaging, vkusně vybavený byt vždy lépe prodáte,” doplňuje Jan Boruta z FérMakléři.cz

Obývací pokoj je propojen s kuchyní, která zasahuje do tmavší části prostoru bez okna. Bílá kuchyně byla v tu chvíli jasnou volbou, protože prozářila kout. Směrem k francouzským oknům vedoucím na lodžii situoval mladík relaxační koutek s minimalistickým gaučem s kobercem a konferenčním stolkem, aby vynikla velká televize s robustní TV skříňkou. “Prostor náhle začínal být přijatelně prosvětlený, ale stále studený,” konstatuje muž, a tak zvolil pracovní desku v kuchyni z dubového masivu a na stěnu aplikoval omyvatelnou stěrkou se zlatavým nádechem. “Na kuchyň navazuje kulatý stůl rovněž z dubového masivu, který se stal středobodem obýváku, protože rád vařím i jím.”

Do části s francouzskými okny situoval muž sezení a televizor

Ložnice v japonském stylu

Tichou ložnici majitel trochu okopíroval od designérů ze studia Hanák, protože od nich získal postel s nočními stolky. Byly totiž k bytu zdarma. “Speciální italská tapeta mi hned padla do oka a obrovská boxspring postel se k ní náramně hodila i s jednoduchými nočními stolky,” doplňuje muž. Pro představu, ložnice vyšla se vším všudy na něco kolem 140 tisíc korun (postel včetně peřin, tapeta a noční stolky). Náklady na obývací pokoj odhaduje muž na tři sta tisíc korun bez nádobí. “Po víc jak roce mám byt kompletně vybavený a s investicí jsem naprosto spokojený,” a na závěr s úsměvem radí: “Při výběru bytu doporučuji neváhat, pokud objevíte něco, co vás osloví. Dnešní situace vyčkávavým a hledačům do karet nenahrává.”

Italská tapeta dodává ložnici osobitý charakter

Fotogalerie:

You must be logged in to post a comment Login