Návštěvy bytů

150 let starý zámek v novém kabátě

Od   | 

Historický dům v georgiánském stylu se nachází na kopci v klidném venkovském prostředí Surrey, krásného kraje, který najdete na jihovýchodě Anglie asi hodinu cesty autem od Londýna.

Zámek se nachází asi hodinu cesty autem od Londýna

Zámek se nachází asi hodinu cesty autem od Londýna

Zámek byl postaven v roce 1850 a až do nedávna v něm bydleli angličtí podnikatelé. Před několika lety byl prodán a prošel celkovou rekonstrukcí včetně přilehlé velkorysé zahrady. Výsledkem je šest nových bytů. Jeden z nich vám představíme.

Do hlavního obytného prostoru se vchází z prostorné haly. Kuchyně je v sousední místnosti

Do hlavního obytného prostoru se vchází z prostorné haly. Kuchyně je v sousední místnosti

Srdcem mezonetového bytu je velkorysý obývací pokoj, na který navazují dvě místnosti. Do jedné z nich je situována kuchyně, ve druhé je zřízena jídelna a kromě impozantního jídelního stolu tu dokonalou atmosféru dotváří krb s otevřeným ohněm. V přízemí nechybí koupelna. O patro výš se nacházejí tři ložnice, každá vybavená vlastní koupelnou a šatnou.

Dle dávných zvyků je jídelna samostatná

Dle dávných zvyků je jídelna samostatná

Původní stavba nedovolila místnosti zcela otevřít a propojit v jeden velkorysý celek, i tak se ale architektovi podařilo jednotlivé funkce na sebe navázat a prostor opticky spojit. Je to díky dvoukřídlým dveřím, které jsou ponechány otevřené, takže uživatelé bytu na sebe vidí a mají pocit sounáležitosti. Dobové atmosféře a architektuře zámku přispívá několik důležitých prvků. Například okna, která jsou ponechána v původním vzhledu, a použité podlahové krytiny. Hlavní obytný prostor zateplují dřevěné parkety. Ty jsou doplněny vlněnými kusovými koberci, v soukromé ložnicové části pak zútulňují celou místnost. Ostatně textilní doplňky jsou nedílnou součástí interiéru a vytvářejí v prostorných místnostech s vysokým stropem příjemnou a hřejivou atmosféru.

Málo kdo by hledal v zámku moderní kuchyň s bezúchytkovými dvířky. Okna zakrývá jen lehká textilní roleta.

Málokdo by hledal v zámku moderní kuchyň s bezúchytkovými dvířky. Okna zakrývá jen lehká textilní roleta.

Italové v Anglii

Od začátku byl kladen vysoký důraz na kvalitu nejen stavebních prací, ale i na celkové zařízení. Nový majitel hledal kvalitní vybavení, které mu poskytne naprostý komfort při užívání a bude se hodit do zámku ve stylu krále Jiřího. Společně s architektem zvolil nábytek od prestižní italské firmy Alivar, která je známá pro svou vysokou kvalitu a nadčasový design, což byla do stavby, která tu stojí už víc jak 150 let, ideální volba. Majitel se však nespokojil jen s jedním křeslem, ale nábytek s pečlivostí sobě vlastní vybral do celého bytu. A tak se v obývacím pokoji můžete usadit do pohodlné pohovky Portofino a odložit si šálek čaje na stolek Poggio. V jídelně se hosté usadí na měkkých, pohodlných Divachairs, které se skvěle hodí k symetrickému designu jídelního stolu s mramorovým povrchem. Večer pak majitel uléhá na pohodlné čalouněné lůžko s názvem Arca. Druhou ložnici zdobí postel Maya s nočním stolkem Kube. Obojí je čalouněno jemnou kůží, což přesně evokuje celkový charakter domova. Ostatně, že majitel neponechal nic náhodě a vsadil na to nejlepší, ukazuje i relaxační křeslo Fortuna, na kterém může odpočívat a pozorovat z velkorysé terasy okolní dění.

Ložnice jsou velkorysé. Ke každé patří vlastní šatna a koupelna.

Ložnice jsou velkorysé. Ke každé patří vlastní šatna a koupelna.

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login