Inspirace

12 Top interiérů od Karima Rashida

Od   | 

Kdybyste náhodou neznali designéra Karima Rashida, tak ho v rychlosti představíme. Vy ostatní se můžete rovnou podívat na jeho nejzajímavější interiéry z posledních let.

Talentovaný egyptský návrhář se narodil 18. září 1960 v Káhiře. Svět si ho díky jeho extravagantnímu, a přitom velmi příjemnému tvůrčímu talentu, všiml velmi záhy. Proslavil se návrhy solitérů, jejichž tvar je přátelský a častokrát i úsměvný. V současnosti to je víc než 3 000 produktů. Jeho design poznáte mezi tisíci, a tak není divu, že získal víc jak tři sta prestižních ocenění (Red Dot, Chicago Athenaeum Good Design Awards aj.). Navrhuje pro světoznámé nábytkové firmy, jako například Bonaldo, Vondom, výrobce osvětlení Artemide, Fabbian, high-tech produkty pro Asus, Samsung…Ve volném čase se věnuje hudbě a také módě. Spolupracoval například s firmou Hugo Boss nebo Kenzo.

Vedle solitérů navrhuje Karim také interiéry, ve kterých jsou ostré hrany nahrazeny oblými a základní barvou je bílá. Ta je doplněna pestrými nebo pastelovými odstíny. O jeho interiérech můžeme směle říci, že aktivují mysl a podněcují k tvůrčí práci.

Fotogalerie:

Text: Karolína Sornas, Foto: Best Interiors Designers, Artsy

You must be logged in to post a comment Login