• Jak si ve sprše snadněji oholit nohy

  Vybrat správný sprchový set do sprchového koutu není nic snadného. Musí splňovat tolik kritérií! Na mezinárodním koupelnovém veletrhu ISH jsme jeden našli. Sprchování dokonce zase o něco víc povyšuje. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Na co si dát pozor při nákupu zahradního stanu

  Léto je v plném proudu a posezení ve stínu je v podstatě nutností. Pokud jste si doposud efektivní zastínění nepořídili a nevíte, kterému dát přednost, pak přinášíme tip na méně obvyklé řešení. Zahradní stan. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Stěhování řešte rychle a efektivně

  Rozhodnete-li se přestěhovat, může se zdát stěhování vlastními silami levnější, nicméně v konečném důsledku zpravidla přijdete o hodně času. Ten lze využít mnohem efektivněji, třeba na realizaci nových projektů v zaměstnání. Buďme tedy konkrétní a podívejme se mnohem podrobněji na výhody stěhování pomocí profesionální firmy.  Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Zahradní posezení: I na detailech záleží

  Plánujete stavbu nového zahradního posezení, anebo uvažujete o komplexnější rekonstrukci toho stávajícího? Pak nezapomeňte ani na zdánlivé detaily, jež mohou rozhodovat o celkovém vzhledu a funkčnosti exteriéru. Na co všechno si dát při zařizování venkovního posezení pozor? Jak vybírat jednotlivé komponenty? Sdílet článekKomentáře komentáře

ZAHRADNICKÝ KALENDÁŘ ČERVENEC

Okrasná zahrada

 Nastává vhodná doba pro dělení rostlin a zakořeňování zelených řízků.

 Pravidelně se staráme o trávníky, sekáme je každé dva týdny. V druhé polovině měsíce lze vysévat trávníky nové.

 Přepichujeme dvouletky z červnových výsevů a vyséváme semena cibulových květin.

 Rozmnožujeme pnoucí růže bylinnými řízky, odkvetlé růže odřezáváme i se stonkem, podpoříme tak tvorbu nových květních pupenů.

 Nezapomínáme okopávat plevel na trvalkovém záhoně a odstraňovat odkvetlá květenství rostlin.

 Vzrůstné odrůdy podzimních aster lze v tomto období zakrátit o 30-50 %, docílíme tím většího rozvětvení rostlin a nižší konečné výšky.

 Rostliny v nádobách a okenních truhlících vydatně zaléváme a přihnojujeme.

Pokračujeme ve vylamování fazochů u révy vinné.

Pokračujeme ve vylamování fazochů u révy vinné.

 Ovocná zahrada

 Sklízíme drobné ovoce (angrešt, rybíz, maliny, borůvky), peckoviny (meruňky, broskve) a také pozdní odrůdy třešní, letní jablka a hrušky.

 Ovocem obtěžkané větve stromů podepřeme, aby se nezlomily.

 Po sklizni jahodníku půdu zkypříme, přihnojíme a odstraníme všechny odplozené a slabé výhony jahodníku, ponecháme 6-8 nejsilnějších.

Rajčata trháme hned, jak začnou červenat.

Rajčata trháme hned, jak začnou červenat.

 Ke konci měsíce vysazujeme nové sazenice jahodníku.

 Pokračujeme ve vylamování fazochů u révy vinné.

Zeleninová zahrada

V první polovině měsíce vyséváme hrášek, karotku, čekanku hlávkovou, vysazujeme rané odrůdy kadeřávku, květáku, kedlubny a sazenice pórku, v druhé polovině pak čínské zelí, hlávkový salát, polníček a špenát. Zeleninu sklízíme od druhé poloviny září až do zámrazu.

Každodenně sklízíme plody okurek nakládaček, které nenecháme přerůstat, neboť by se omezila násada nových plodů. Pokračuje sklizeň karotky a zeleného hrášku.

Sklízíme také plody rajčat, které otrháme hned, jak začnou žloutnout. Plody se vybarví dodatečně, pokud je vystavíme na slunci. Ještě rychleji dozrávají v krabici spolu s letními jablky, jejichž vůně uvolňuje etylen.

Sklízíme také ozimný česnek a cibuli (ze sazečky).

Text: Věra Bruknerová, Foto: Archiv
Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře