• Jak si ve sprše snadněji oholit nohy

  Vybrat správný sprchový set do sprchového koutu není nic snadného. Musí splňovat tolik kritérií! Na mezinárodním koupelnovém veletrhu ISH jsme jeden našli. Sprchování dokonce zase o něco víc povyšuje. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Na co si dát pozor při nákupu zahradního stanu

  Léto je v plném proudu a posezení ve stínu je v podstatě nutností. Pokud jste si doposud efektivní zastínění nepořídili a nevíte, kterému dát přednost, pak přinášíme tip na méně obvyklé řešení. Zahradní stan. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Stěhování řešte rychle a efektivně

  Rozhodnete-li se přestěhovat, může se zdát stěhování vlastními silami levnější, nicméně v konečném důsledku zpravidla přijdete o hodně času. Ten lze využít mnohem efektivněji, třeba na realizaci nových projektů v zaměstnání. Buďme tedy konkrétní a podívejme se mnohem podrobněji na výhody stěhování pomocí profesionální firmy.  Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Zahradní posezení: I na detailech záleží

  Plánujete stavbu nového zahradního posezení, anebo uvažujete o komplexnější rekonstrukci toho stávajícího? Pak nezapomeňte ani na zdánlivé detaily, jež mohou rozhodovat o celkovém vzhledu a funkčnosti exteriéru. Na co všechno si dát při zařizování venkovního posezení pozor? Jak vybírat jednotlivé komponenty? Sdílet článekKomentáře komentáře

Zabydlené balkóny a terasy

Máme před sebou ještě kus prázdnin a celé září, kdy může být hezky. Pokud jste si doposud nezvelebili svůj balkón nebo terasu, je nejvyšší čas to udělat. Přinášíme 10 tipů, co na nich nesmí chybět. Uvidíte, že i na těch nejmenších prostorách vám s trochou důvtipu bude dobře.

1. Pohodlí

Terasu i balkón si zabydlujeme proto, abychom měli kde odpočívat pod širým nebem. K tomu nestačí tvrdá země nebo židle, ale pohodlné sezení. V našich podmínkách se vyplatí používat podsedáky, které snadno vypereme a před deštěm schováme. Dovolí-li to velikost, pak zde můžeme zavěsit i houpací síť nebo alespoň houpačku. Je totiž dokázáno, že houpání má příznivý vliv na psychiku.

2. Světla

K prodloužení pobytu pod širým nebem napomohou venkovní svítidla. Buď klasická, která se připojí do elektrické sítě, nebo můžeme použít i ty na baterii. Důležité je zvolit typ svítidel, kterým nevadí déšť ani ostatní venkovní vlivy. V posledních letech se rozmohly solární lampy, jejichž svit se stále zdokonaluje.

3. Dekorace

Bez dekorací by terasa nepůsobila zabydleně. Právě sem se hodí sošky, svícny, polštáře, zrcadla, kameny, misky a další dekorace. Jen nezapomínejte, že venku na ně bude padat víc prachu, případně i pršet, a tak musí být odolné a jejich údržba bude o něco náročnější.

 

4. Stolky

Bez stolu se nám bude jíst poměrně nepohodlně. Pokud máte prostor skutečně malý, použijte rozkládací stolek nebo menší závěsný, který se připevňuje k zábradlí. Myslete zde na materiál, ze kterého je vyrobený. Neměl by mu vadit déšť, abyste ho nemuseli uklízet. Ideální je tedy venkovní nábytek buď z plastu, kovu, nebo vyrobený ze speciálních dřevin.

5. Svíčky

Dokonalou atmosféru udělají svíčky. Rozhodně na nich nešetřete a použijte je všude, kde to je možné. Kromě svícnů a talířků můžete použít i lucerny nebo hurikány, které zamezí sfouknutí plamene.

6. Květiny

Prostor rozhodně zabydlete květinami. Ideálně těmi balkonovými, o které se budete starat jen v sezóně. Zalévání si zjednodušíte, koupíte-li si samozavlažovací truhlíky. Pořiďte si nejrozmanitější barvy, docílíte skvělé atmosféry.

7. Teplo

Zejména na konci prázdnin jsou už letní večery studenější. Pořiďte si deky a plédy, které navíc prostor zabydlí.

8. Sezení

I do malého prostoru můžete použít sedátko nebo skládací židličku. Pokud by se ani ty nevešly, dejte si na zem podsedák, deky nebo polštáře. Na velké balkóny a terasy si dopřejte pohodlná křesla anebo i sedací soupravy. Vybírejte materiály, kterým nevadí zima ani déšť, a to zejména za předpokladu, že je na zimu nebudete schovávat. 

9. Ležení

Kde jinde než právě tady byste si měli dopřát lůžko. Zkuste pro něj najít místo a nezapomeňte na houpací sítě.

10. Podlaha

Podlahová krytina významně ovlivňuje vzhled celého prostoru. Použít můžete dlažbu, některé typy betonové stěrky nebo některé dřevěné podlahy vhodné pro venkovní použití. Poměrně oblíbené jsou i plastové podlahy napodobující přírodní materiály. Můžete použít i koberec,nezapomeňte ale, že by na něj nemělo pršet.

 

Fotogalerie:

Připravila: Lenka Zahradníková, Foto: Ikea, H&M, Alle Ideen, Home Style, House Home, Shelternes, Kutchet Counture, Room decor, Pinterest

Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře