• Jak si ve sprše snadněji oholit nohy

  Vybrat správný sprchový set do sprchového koutu není nic snadného. Musí splňovat tolik kritérií! Na mezinárodním koupelnovém veletrhu ISH jsme jeden našli. Sprchování dokonce zase o něco víc povyšuje. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Na co si dát pozor při nákupu zahradního stanu

  Léto je v plném proudu a posezení ve stínu je v podstatě nutností. Pokud jste si doposud efektivní zastínění nepořídili a nevíte, kterému dát přednost, pak přinášíme tip na méně obvyklé řešení. Zahradní stan. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Stěhování řešte rychle a efektivně

  Rozhodnete-li se přestěhovat, může se zdát stěhování vlastními silami levnější, nicméně v konečném důsledku zpravidla přijdete o hodně času. Ten lze využít mnohem efektivněji, třeba na realizaci nových projektů v zaměstnání. Buďme tedy konkrétní a podívejme se mnohem podrobněji na výhody stěhování pomocí profesionální firmy.  Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Zahradní posezení: I na detailech záleží

  Plánujete stavbu nového zahradního posezení, anebo uvažujete o komplexnější rekonstrukci toho stávajícího? Pak nezapomeňte ani na zdánlivé detaily, jež mohou rozhodovat o celkovém vzhledu a funkčnosti exteriéru. Na co všechno si dát při zařizování venkovního posezení pozor? Jak vybírat jednotlivé komponenty? Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Překlad vymezil umístění kuchyně.
 • Dům slouží i pro větší počet obyvatel, proto tu nechybí pořádně velký jídelní stůl.

Víkendový dům pro radost a relax

Mnoho z nás utíká před městským životem na venkov. Ne, že bychom tu bydleli celoročně, ale možnost zotavit se alespoň o víkendu ocení určitě každý. Podobně se rozhodl manželský pár, který nechal zrekonstruovat domek uprostřed přírody asi dvě hodiny od Prahy.

Požadavek na rekonstrukci byl jednoduchý – navrhnout moderní interiér bez zbytečných příkras, jehož hlavní obytná místnost bude v přízemí a bude zde propojená kuchyně s obytným prostorem. Zároveň si majitelé přáli, aby byl využitý výhled a aby měli možnost vycházet na zahradu francouzskými okny. O patro výš jsou situovány ložnice, nechybí koupelna a samostatná toaleta.

Vestavěné kuchyňské skříně slouží jako spíž, pro úschovu nádobí a vešly se i spotřebiče. Pracovní deska z jednoho kusu materiálu je elegantní.

Vestavěné kuchyňské skříně slouží jako spíž, pro úschovu nádobí a vešly se i spotřebiče. Pracovní deska z jednoho kusu materiálu je elegantní.

Srdce domova

Vzhledem k tomu,že sem manželé jezdí odpočívat, navrhla architektka Ivana Dombková jednoduchý interiér složený z několika zón. Hlavní je prostorná kuchyně, která sestává z vestavěných skříní se zabudovanými spotřebiči a podlouhlým ostrůvkem, na který je ze strany obytného interiéru přimontovaný otevřený úložný díl. Ústředním motivem místnosti je oboustranná krbová vložka, který je zabudovaná do přistavěné zdi dělící opticky jídelní stůl se židlemi od sezení. To je rohové a situované směrem k francouzským oknům, takže majitelé mohou pozorovat okolní přírodu a zároveň vidí na krb. Nábytek je šikovně zakomponován do zdí, takže místnost působí velkorysým a otevřeným dojmem. Převažujícím materiálem je světlé dubové dřevo na podlaze,které se opakuje na některých nábytkových dílech a dále prostupuje do interiéru. 

Oboustranná krbová vložka dovoluje pohled na oheň jak ze sezení, tak i od jídelního stolu.

Oboustranná krbová vložka umožňuje pohled na oheň jak ze sezení, tak i od jídelního stolu.

Vzdušný vstup

Do domu se vchází poměrně velkou, ale užší chodbou, která ovšem nepůsobí stísněným dojmem, protože od hlavního prostoru není oddělená běžnou zdí, ale skleněnými příčkami. Tím dopadá do prostoru dostatek denního světla. Přestože jsou obě místnosti opticky vymezeny, návštěvník má pocit, jako by patřily k sobě. Zatímco v obytném interiéru je na podlaze použito převážně dřevo, ve vstupu dominuje dlažba, stejně jako v kuchyni a koupelně.

Předsíň je od obytného prostoru oddělena pouze skleněnými příčkami.

Předsíň je od obytného prostoru oddělena pouze skleněnými příčkami.

Relax na druhou

Právě proto, že prvotním posláním celého obydlí je odpočinek, pořídili si sem manželé kromě sauny i prostorný masážní bazén, který umístili do zahrady. A tak zde mohou po sportovním odpoledni řádně relaxovat a nabýt sil do pracovního týdne.

Připravila: Lenka Zahradníková, Kontakt: ID Arch

Fotogalerie:

Souvisejí články:

Předsíň jako ze škatulky

Jak správně vybrat sušičku prádla

S chutí do postele aneb najděte si vysněné povlečení

K čemu všemu se může hodit žebřík?

Když se na bydlení nespěchá

Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře