• Jak si ve sprše snadněji oholit nohy

  Vybrat správný sprchový set do sprchového koutu není nic snadného. Musí splňovat tolik kritérií! Na mezinárodním koupelnovém veletrhu ISH jsme jeden našli. Sprchování dokonce zase o něco víc povyšuje. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Na co si dát pozor při nákupu zahradního stanu

  Léto je v plném proudu a posezení ve stínu je v podstatě nutností. Pokud jste si doposud efektivní zastínění nepořídili a nevíte, kterému dát přednost, pak přinášíme tip na méně obvyklé řešení. Zahradní stan. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Stěhování řešte rychle a efektivně

  Rozhodnete-li se přestěhovat, může se zdát stěhování vlastními silami levnější, nicméně v konečném důsledku zpravidla přijdete o hodně času. Ten lze využít mnohem efektivněji, třeba na realizaci nových projektů v zaměstnání. Buďme tedy konkrétní a podívejme se mnohem podrobněji na výhody stěhování pomocí profesionální firmy.  Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Zahradní posezení: I na detailech záleží

  Plánujete stavbu nového zahradního posezení, anebo uvažujete o komplexnější rekonstrukci toho stávajícího? Pak nezapomeňte ani na zdánlivé detaily, jež mohou rozhodovat o celkovém vzhledu a funkčnosti exteriéru. Na co všechno si dát při zařizování venkovního posezení pozor? Jak vybírat jednotlivé komponenty? Sdílet článekKomentáře komentáře

Velikonoce jsou za dveřmi! Ozdobte svůj domov…

V křesťanství se slaví Velikonoce o víkendu, který přichází po úplňku, který nastal po prvním astronomické jarním dnu 21. března. Letošní Velikonoce začínají 25. března a vrcholí Velikonočním pondělím 28. března. Pro ty z vás, kteří Velikonoce považují jen za „den volna“, máme dobrou zprávu. Nově byl totiž Velký pátek prohlášen za státní svátek a nemusí se do práce.

Velikonoce patří mezi jedny z nejvýznamnějších křesťanských svátků oslavující zmrtvýchvstání Ježíše Krista, ke kterému údajně došlo 3 dny po jeho ukřižování na hoře Kalvarie (Golgota) v 1. století našeho letopočtu. Celým Velikonočním svátkům předchází takzvaný Svatý týden, který vrcholí třemi dny: Zeleným čtvrtkem, Velkým pátkem a Bílou sobotou.

Jaro je tady také

Lidové zvyklosti spojené s Velikonocemi se místně liší. Vzhledem k časové blízkosti křesťanských Velikonoc a jarní rovnodennosti mají tyto tradice s největší pravděpodobností původ v pohanských oslavách příchodu jara. Právě proto se barevnost dekorací a aranžmá nejvíce blíží jarním odstínům – klasicky žlutá a světle zelená –, ale objevují se i ostatní odstíny, jako je lila, růžová, světle modrá, fialková ad.

Velikonoční symboly

Beránek: V křesťanství je beránek jedním ze symbolů Ježíše Krista, neboť obrazně podle křesťanské víry on je beránek obětovaný za spásu světa.
Vajíčko: Symbol nového života, neboť samo zárodek života obsahuje. V mnoha kulturách je vejce symbolem plodnosti, života a vzkříšení. Důvodem pojídání vajec o Velikonocích byla zřejmě i skutečnost, že vejce se nesměla jíst v postní době.
Kočičky: Symbolizují palmové ratolesti, kterými vítali obyvatelé Jeruzaléma přicházejícího Krista. Tradičním křesťanským zvykem je jejich svěcení na Květnou neděli a používání popela z jejich spálení o Popeleční středě.
Zajíček:Má zřejmě původ v pohanských rituálech oslavujících příchod jara, avšak např. v byzantské ikonografii představoval zajíc Krista. Symbolika zajíce pochází z tradice oslav svátku pohanské bohyně plodnosti Eostre. Z jejího jména je odvozeno slovo Easter, anglický název křesťanských Velikonoc.
Křen: Symbolizuje hřebíky či hořkost utrpení Krista. Zvyk pojídat křen o Velikonocích se udržuje především v Polsku, Rakousku a Slovinsku.

Fotogalerie:

Připravila: Lenka Zahradníková, Foto: www.affari.nu, www.shelternes.com, www.designrulz.com, www.digsdigs.com, www.amazon.com, www.lovethispic.com, www.lushome.com, www.pamaciba.lv, www.womandot.com, www.dijknatural.com
Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře