• Minimalistické tvary, maximum možností
  Novinky v kolekci KOLO Twins

  Současné trendy v zařizování koupelen jasně směřují k větší lehkosti. Kolekce KOLO Twins, která získala prestiží ocenění Red Dot Design Awards, je nyní obohacena o umyvadla Low Rim v moderním designu. Rozšířenou nabídku umyvadel provází i doplnění nových skříněk. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Jak na dětský pokoj pro školáka

  Máte doma ratolest, ze které se stává dítě školou povinné a v září usedne poprvé do lavice? Tato životní změna si žádá i zásah do vzhledu a uspořádání dětského pokoje. A prázdniny jsou ideální dobou, kdy můžete pro své potomky připravit místo, kde se budou cítit dobře nejen při učení. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Trendy krytiny do každé rodiny

  Poradíme vám, jak se zorientovat na trhu s podlahovými krytinami. Zaměříme se na současné trendy, řekneme si, kam se který materiál hodí, a které podlahoviny neomrzí ani za 10 let. Kontakt: KPP Související články: Vše o ekologických podlahách Švédka, kterou by chtěl mít doma každý Vinyl nebo laminát? Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Co je rekuperace tepla a jak může ušetřit peníze?

  Představte si situaci, kdy teplo z kuchyně, koupelny a jiných místností neodchází bez dalšího užitku, „ale recykluje“ se a vy je znovu použijete pro vytopení  domácnosti. Fikce? Kdepak, právě toto je základní princip rekuperace, který využívají nejen podniky, ale čím dál častěji i domácnosti. Sdílet článekKomentáře komentáře

Ve stylové kuchyni nesmí chybět otevřené police

Zatímco u kuchyní moderního vzhledu očekáváme vestavěné skříně s dvířky bez úchytek, venkovský styl je přesným opakem. Méně pravidelné uspořádání a hlavně co nejvíc otevřených polic.

Efektivní je rám zavěšený ze stropu. Zavěšené a postavené nádobí tvoří i dekorativní prvek. Sestava Colonial, HS rustikal.

Efektivní je rám zavěšený ze stropu. Zavěšené a postavené nádobí tvoří i dekorativní prvek. Sestava Colonial, HS rustikal.

Původ tohoto vzhledu sahá daleko do minulosti, kdy byla naprostá většina obydlí vybavována velmi skromně. Tedy kromě několika úložných skříněk měla hospodyňka k dispozici právě jen několik otevřených přihrádek, které zároveň sloužily k odkapání nebo dosušení nádobí.
Dnes nenavrhujeme otevřené police do stylových kuchyní z finanční otázky, ale tak nějak máme pocit, že to k nim patří a pokud někdo vařil v takové kuchyni, pak brzy zjistil, že jsou velmi praktické. Umyté nádobí totiž nemusíme nikam složitě ukládat, ale jednoduše postavíme na polici a máme uklizeno. Navíc je taková řada pěkných talířů nebo hrnků, případně i poklic zároveň i dekorativním prvkem.

Více možností ukládání

K ukládání slouží nejen klasické otevřené police, nabízeny jsou i skříňky se zarážkami přímo na jednotlivé talíře či poklice. Je-li součástí kuchyně ostrůvek, pak velmi efektivní jsou ze stropu zavěšené rámy. Na ně se pokládá nádobí nebo věší kuchyňské nářadí případně i dekorace. Mnozí mohou namítnout, že tato varianta ukládání je sice pohodlná, ale méně praktická, protože se do polic práší. To je samo sebou pravda, ale používá-li se nádobí často, pak se prach nestihne ani pořádně usadit.

 

Fotogalerie:

Text: Karolina Sornas, Foto: Italský nábytek, Kuchyně Colosseum, HS Rustikal, Kuchyně Oresi, HT studio

Související články:

Co do polic venkovských kuchyní?

Malá kuchyně na chatě anebo i o prázdninách se dobře najezte

Kuchyňské baterie. Jakou vybrat?

Baterie a dřezy do venkovských kuchyní

Kuchyně s ostrůvkem

Kuchyně s patinou starých časů

 

Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře