• Jak si ve sprše snadněji oholit nohy

  Vybrat správný sprchový set do sprchového koutu není nic snadného. Musí splňovat tolik kritérií! Na mezinárodním koupelnovém veletrhu ISH jsme jeden našli. Sprchování dokonce zase o něco víc povyšuje. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Na co si dát pozor při nákupu zahradního stanu

  Léto je v plném proudu a posezení ve stínu je v podstatě nutností. Pokud jste si doposud efektivní zastínění nepořídili a nevíte, kterému dát přednost, pak přinášíme tip na méně obvyklé řešení. Zahradní stan. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Stěhování řešte rychle a efektivně

  Rozhodnete-li se přestěhovat, může se zdát stěhování vlastními silami levnější, nicméně v konečném důsledku zpravidla přijdete o hodně času. Ten lze využít mnohem efektivněji, třeba na realizaci nových projektů v zaměstnání. Buďme tedy konkrétní a podívejme se mnohem podrobněji na výhody stěhování pomocí profesionální firmy.  Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Zahradní posezení: I na detailech záleží

  Plánujete stavbu nového zahradního posezení, anebo uvažujete o komplexnější rekonstrukci toho stávajícího? Pak nezapomeňte ani na zdánlivé detaily, jež mohou rozhodovat o celkovém vzhledu a funkčnosti exteriéru. Na co všechno si dát při zařizování venkovního posezení pozor? Jak vybírat jednotlivé komponenty? Sdílet článekKomentáře komentáře

V ložnici se i odpočívá

Máte problémy se spánkem a přitom vaši mysl netíží žádné problémy? Pak je možná řešení mnohem jednodušší než by se mohlo zdát. Uspořádejte ložnici tak, abyste se v ní cítili příjemně, pohodlně a útulně.

Ložnice totiž není odkladiště ani skladiště, ale má sloužit zejména k odpočinku a naplňování sexuálních potřeb.

Klidné odstíny

Právě z těchto důvodů by měla být umístěná v takzvané klidové zóně, stranou od vstupních dveří a společenských prostor. Ani děti by v ní neměly hledat útočiště, patří manželům, kteří by zde měli nacházet zejména soukromí.

Její zařízení má být útulné, hledáme tedy nábytek, který působí lehce a vzdušně. Vhodné je dřevo, jehož odstín určuje celkové ladění místnosti. K němu pak vybíráme tón výmalby zdí, případně tapet, s klidným vzorem. Volíme teplé odstíny, např. dohněda (v odstínu cappucina, půdy apod.), okrové, jemně žluté ad. Do těchto tónů ladíme i ložní prádlo, záclony i závěsy. Také ostatní doplňky—obrazy, sochy apod. —mají dotvářet šťastné a přívětivé ovzduší. Nevhodné jsou tedy jakékoliv ponuré barvy, smutné výjevy apod.

Proměna atmosféry

Celkovou atmosféru v ložnici můžeme podpořit osvětlením. Ideální je stmívač, kterým navolíme intenzitu světla. Zpravidla jím ovládáme centrální lampu, kterou doplňujeme nástěnnými modely, stojacím a stolním provedením. U těchto svítidel můžeme zvolit barevná stínítka, případně barevné filtry, které změní odstín světla. K navození intimní atmosféry velkou měrou přispějí i svíčky, které můžete umístit například kolem lůžka či okraje místnosti.

Několik pravidel podle feng shui

Abychom docílili ideální atmosféry, můžeme aplikovat i několik pravidel čínské nauky. V ní se praví, že ložnice není obytnou místností, takže není určená ke sledování televizoru či skladování nejrůznějších věcí. Nepatří sem akvária, suché květiny, které jsou známkou konce života, a ani květiny v květináčích představující omezení. Nepatří sem ani zrcadlo. Pokud ho přece jen v ložnici chceme pověsit, pak by v žádném případě nemělo odrážet postel z pohledu těch, kteří v ní leží. Je to, jako by do postele nahlížela třetí osoba.

Lůžko

Postel s kvalitním roštem i matrací umístěme tak, abychom měli stěnu za hlavou, což nás chrání zezadu, a zároveň měli výhled na dveře. Nad hlavou by nemělo být nic těžkého, například velký obraz, police s knihami apod. Tehdy se nám bude usínat maximálně pohodlně a díky vhodné kombinaci barev se v místnosti budeme cítit bezpečně a útulně.

Pravidla pro útulnou ložnici:

 1. Volte teplé odstíny
 2. Z lůžka byste měli vidět na dveře
 3. Nevyužívejte ložnici jako odkladiště
 4. Snažte se zde udržovat pořádek
 5. Nepatří sem počítač, televizor či cokoli, co je spojeno s prací

ODPOCINEK_LOZNICE

1. Fotorámeček White Flowers, rozměr 13 x 13 cm, fotografie 10 x 10 cm, cena 117 Kč.

2. Servírovací podnos Gold Color, plast, rozměr 45 x 30 x 4,5 cm, cena 363 Kč.

3. Dekorační polštář Simetric Copper, materiál líc z ekokůže, rub z polyesteru, výplň z 280 g polyesteru, rozměr 30 x 45 cm, cena 333 Kč.

4. Podnos do postele Brazil Natural, bambus, rozměr 57 x 31 x 21,5 cm, cena 843 Kč.

5. Krabice na kapesníky Camry, dřevo, rozměr 26 x 14 x 10 cm, cena 265 Kč.

6. Podstavec na svíčku Love, dřevo/sklo, rozměr 12 x 8 x 9,5 cm, cena 105 Kč.

7. Dekorační polštář Emporio Beig, tkanina Jaquard, výplň z polyesterových vláken, rozměr 30 x 50 cm, cena 228 Kč.

8. Pléd Buho Beige, akryl, rozměr 130 x 170 cm, cena 609 Kč.

Připravila: Lenka Zahradníková, Foto: archiv

Související články:

K čemu všemu se může hodit žebřík

S chutí do postele, aneb najděte si vysněné povlečení

Pro LED nepatří do ložnice

Jak na nás působí barvy v ložnici?

21 ložnic ze života

Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře