• Jak si ve sprše snadněji oholit nohy

  Vybrat správný sprchový set do sprchového koutu není nic snadného. Musí splňovat tolik kritérií! Na mezinárodním koupelnovém veletrhu ISH jsme jeden našli. Sprchování dokonce zase o něco víc povyšuje. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Na co si dát pozor při nákupu zahradního stanu

  Léto je v plném proudu a posezení ve stínu je v podstatě nutností. Pokud jste si doposud efektivní zastínění nepořídili a nevíte, kterému dát přednost, pak přinášíme tip na méně obvyklé řešení. Zahradní stan. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Stěhování řešte rychle a efektivně

  Rozhodnete-li se přestěhovat, může se zdát stěhování vlastními silami levnější, nicméně v konečném důsledku zpravidla přijdete o hodně času. Ten lze využít mnohem efektivněji, třeba na realizaci nových projektů v zaměstnání. Buďme tedy konkrétní a podívejme se mnohem podrobněji na výhody stěhování pomocí profesionální firmy.  Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Zahradní posezení: I na detailech záleží

  Plánujete stavbu nového zahradního posezení, anebo uvažujete o komplexnější rekonstrukci toho stávajícího? Pak nezapomeňte ani na zdánlivé detaily, jež mohou rozhodovat o celkovém vzhledu a funkčnosti exteriéru. Na co všechno si dát při zařizování venkovního posezení pozor? Jak vybírat jednotlivé komponenty? Sdílet článekKomentáře komentáře

Úklid podzimní zahrady

Podzim začíná dnes 22. září přesně v 16:21 hodin. Na zahradě už nebudeme trávit tolik času relaxací, ale spíše úklidem a přípravou zeleně na nadcházející zimu. Našli jsme pár drobností, které vám práci usnadní a urychlí.

Oblečení firmy Engelbert Strauss vhodné pro práci na zahradě je střihem slušivé a barevně sladěné.

Oblečení firmy Engelbert Strauss vhodné pro práci na zahradě je střihem slušivé a barevně sladěné.

Pro samotnou práci na zahradě je zapotřebí také kvalitní oblečení, které neprofoukne, ale bude odvádět pot a bude elastické, abychom v něm mohli pohodlně pracovat. Do deštivého období se bezpochyby hodí oblečení nepromokavé. Právě takové jsme objevili u firmy Engelbert Strauss, která nabízí kolekci pánského, dámského i dětské oblečení, vhodného nejen na zahradu, ale i pro další aktivity venku.

Nábytek, kam s ním?

Přestože jste si pořídili venkovní nábytek z materiálů, kterým déšť a zima nevadí, doporučuje se ho přeci jen schovat. Jenže kam, když nemáme přístřešek nebo zahradní domek? Na trhu můžete pořídit přehozy rozměrem a tvarem přizpůsobené tak, abyste jimi mohli zakrýt stůl se šesti židlemi. Podobné přehozy existují i na gril a další zahradní doplňky. Nejčastěji bývají tyto přehozy z pevného igelitu, mohou být i ze speciálních nepromokavých a pevných tkanin.

Plastový kryt na zahradní nábytek oceníme, nemáme-li k dispozici zahradní domek ani přístřešek.

Plastový kryt na zahradní nábytek oceníme, nemáme-li k dispozici zahradní domek ani přístřešek.

 

Zase to listí…

Co nás konkrétně čeká každý měsíc na zahradě, se dozvíte v našem kalendáři, kde ale nepřipomínáme takovou maličkost, jako je sběr listí. K tomu kromě osvědčených hrábí pomohou fukary a vysavače listí. Nemají-li sběrnou nádobu, našli jsme pro vás krásný textilní kontejner, jehož objem i tvar usnadňují tuto podzimní neoblíbenou činnost. 

Tvarem přizpůsobený box na shrabování listí.

Tvarem přizpůsobený box na shrabování listí.

Kokosová deska na přikrytí zeminy v květináči zamezí prochladnutí kořenů a má i dekorativní účel.

Kokosová deska na přikrytí zeminy v květináči zamezí prochladnutí kořenů a má i dekorativní účel.

 

Postarejte se o květiny

Některým květinám mráz nevadí, jiné je potřeba zakrýt. Pořiďte si na zimu textilní tkaninu, kterou květiny a keře obalte. Týká se to zvláště těch, které mají nasazená poupata, která musíme před zimou chránit, aby neomrzla. Na květiny v květináčích si můžeme pořídit speciální stan, který je ochrání, anebo stačí, když zeminu v květináči přikryjete buď chvojím, nebo dekorativní deskou z kokosu.

Jak správně schovat dřevo?

Dřevem vystaveným dešti nezatopíte. Mějte ho proto uskladněné pod přístřeškem, nebo ho zakryjte pevnou nepromokavou fólií. I tak by vám neměl chybět speciální měřič zbytkové vlhkosti ve dřevu.

 

Text: Karolína Sornas, Foto: Engelbert Strauss, Tchibo

Související články:

Nepotřebují kabel!

Venkovní osvětlení

Proutí v hlavní roli

Šest rad jak ochránit zahradu před zimou

Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře