• Jak si ve sprše snadněji oholit nohy

  Vybrat správný sprchový set do sprchového koutu není nic snadného. Musí splňovat tolik kritérií! Na mezinárodním koupelnovém veletrhu ISH jsme jeden našli. Sprchování dokonce zase o něco víc povyšuje. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Na co si dát pozor při nákupu zahradního stanu

  Léto je v plném proudu a posezení ve stínu je v podstatě nutností. Pokud jste si doposud efektivní zastínění nepořídili a nevíte, kterému dát přednost, pak přinášíme tip na méně obvyklé řešení. Zahradní stan. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Stěhování řešte rychle a efektivně

  Rozhodnete-li se přestěhovat, může se zdát stěhování vlastními silami levnější, nicméně v konečném důsledku zpravidla přijdete o hodně času. Ten lze využít mnohem efektivněji, třeba na realizaci nových projektů v zaměstnání. Buďme tedy konkrétní a podívejme se mnohem podrobněji na výhody stěhování pomocí profesionální firmy.  Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Zahradní posezení: I na detailech záleží

  Plánujete stavbu nového zahradního posezení, anebo uvažujete o komplexnější rekonstrukci toho stávajícího? Pak nezapomeňte ani na zdánlivé detaily, jež mohou rozhodovat o celkovém vzhledu a funkčnosti exteriéru. Na co všechno si dát při zařizování venkovního posezení pozor? Jak vybírat jednotlivé komponenty? Sdílet článekKomentáře komentáře

Stůl s betonovou stěrkou

„Od nápadu ke skutečnosti“. Motto, které uvádí firma MALDECOR. „Neobvyklé zakázky, věci na míru, individuální potřeby, výzvy, přání zákazníků, to vše nás posouvá dál a my rosteme,“ říká Michal Kupec, majitel firmy, která uvedla na trh materiál MALDECOR BETON.

Byli jsme osloveni a spolupracovali na projektu stolu, který je ukázkou realizovaného nápadu. Zadání klienta bylo vytvořit originální jednací stůl na míru. Návrhu se ujaly designérky Mariana Hendrychová a Barbora Sacher z interiérového studia reFORMA.

Vznikl návrh stolu v neobvyklé délce 420 cm s nádherným vějířovitým tvarem, který plně odpovídal požadavkům klienta. Konstrukce stolu zaručila, že se stůl ani po čase nezačne prohýbat a materiály, které byly použity, budou stabilní a splní i nejpřísnější požadavky.

Byla zvolena nadčasová kombinace masivního dřeva, skla, betonové stěrky a následně sestaven tým lidí, kteří spolupracovali při celé výrobě stolu. To se vyplatilo – byly doladěny detaily a přechody jednotlivých materiálů tak, aby výsledkem bylo perfektní dílo. Největší výzvou bylo vložení podsvíceného skleněného loga do betonové stěrky, která musela být perfektně spojena se dřevem a zároveň musela umožnit aplikaci skleněného svítícího nápisu.

2B2B8266

Tento požadavek MALDECOR BETON splnil. Cementová stěrka s použitou finální povrchovou úpravou navíc zajistila plnou omyvatelnost a vysokou odolnost vůči mechanickému opotřebení. Aplikace stěrky v tenké vrstvě umožnila vytvořit dokonalé detaily a zároveň nedošlo s použitím tenkovrstvého materiálu k zatížení konstrukce stolu. Stůl vyniká monolitickým dojmem betonové konstrukce s perfektním a odborným zpracováním. Finálně vyrobený stůl je ukázkou skvělé práce, vhodně zvolených materiálů a precizního přístupu.

Byť se projekt zprvu zdál velmi obtížný, výsledkem je unikátní jednací stůl, na který má klient právo být patřičně hrdý.

2B2B8303

Více informací najdete na stránkách MALDECOR BETONBez názvu - 1

Související články:

10 důvodů, proč si domů pořídit betonovou stěrku

Betonová stěrka a její další podoby

Proč si domů pořídit betonovou stěrku?

Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře