• Jak si ve sprše snadněji oholit nohy

  Vybrat správný sprchový set do sprchového koutu není nic snadného. Musí splňovat tolik kritérií! Na mezinárodním koupelnovém veletrhu ISH jsme jeden našli. Sprchování dokonce zase o něco víc povyšuje. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Na co si dát pozor při nákupu zahradního stanu

  Léto je v plném proudu a posezení ve stínu je v podstatě nutností. Pokud jste si doposud efektivní zastínění nepořídili a nevíte, kterému dát přednost, pak přinášíme tip na méně obvyklé řešení. Zahradní stan. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Stěhování řešte rychle a efektivně

  Rozhodnete-li se přestěhovat, může se zdát stěhování vlastními silami levnější, nicméně v konečném důsledku zpravidla přijdete o hodně času. Ten lze využít mnohem efektivněji, třeba na realizaci nových projektů v zaměstnání. Buďme tedy konkrétní a podívejme se mnohem podrobněji na výhody stěhování pomocí profesionální firmy.  Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Zahradní posezení: I na detailech záleží

  Plánujete stavbu nového zahradního posezení, anebo uvažujete o komplexnější rekonstrukci toho stávajícího? Pak nezapomeňte ani na zdánlivé detaily, jež mohou rozhodovat o celkovém vzhledu a funkčnosti exteriéru. Na co všechno si dát při zařizování venkovního posezení pozor? Jak vybírat jednotlivé komponenty? Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Dřevostavba v Chocni získala druhé místo v soutěži Obnovitelné desetiletí
 • Střechu této dřevostavby pokrývají solární panely, kterými rodina získává potřebnou elektrickou energii.
 • Majitel využil ekologické materiály i při samotné stavbě, jako izolace slouží foukaná celulosa a stěny jsou omítnuté místním jílem.

Soběstačný dům v Chocni

Energeticky soběstačná dřevostavba v Chocni je inspirací pro každého, kdo chce žít v souladu s přírodou. Zároveň je splněným snem jejího majitele, Pavla Černého. Ten s pomocí kamarádů postavil dům, který v sobě spojuje komfort moderního životního stylu se staletími prověřenými technologiemi. Výsledkem je útulný a ekologicky šetrný domov.

K dřevostavbě pana Černého nevedou žádné trubky ani kabely. Elektřina získaná ze solárních panelů ohřívá vodu čerpanou z vrtu, která se čistí přes kořenovou čističku a vrací se zpět do oběhu. V méně slunečných dnech se topí dřevem. Majitel využil ekologické materiály i při samotné stavbě, jako izolace slouží foukaná celulóza a stěny jsou omítnuté místním jílem. Konstrukci domu navíc tvoří staré trámy z rozebraného seníku otce pana Černého.

Majitel využil ekologické materiály i při samotné stavbě, jako izolace slouží foukaná celulosa a stěny jsou omítnuté místním jílem.

Majitel využil ekologické materiály i při samotné stavbě, jako izolace slouží foukaná celulóza a stěny jsou omítnuté místním jílem.

Dřevostavba v Chocni získala v kategorii rodinných domů druhé místo v soutěži Obnovitelné desetiletí, ve které Aliance pro energetickou soběstačnost a Solární asociace ve spolupráci s odbornou porotou ocenili zajímavé projekty obnovitelných zdrojů, které vznikly v České republice za uplynulých deset let. Porota složená z akademiků, politiků a předních expertů v oblasti energetiky v rámci ocenění Obnovitelné desetiletí posuzovala desítky projektů šetrné energetiky. Nejzajímavější se objevily v kategorii Obnovitelná energie pro rodiny. „Na prvních třech místech bodovaly projekty, které nezůstaly jen u umístění solárních panelů na střeše, ale které zvyšují svou energetickou nezávislost pomocí akumulace energie ze slunce do teplé vody, baterií, nebo ji využívají pro pohon svého elektromobilu na cestě do práce. Právě takové projekty ukazují nejlepší přístupy využití místních zdrojů energie,“ shrnuje výsledky ocenění Obnovitelné desetiletí Martin Sedlák, ředitel Aliance pro energetickou soběstačnost.

V přízemí se nachází hlavní prostor, kde se schází celá rodina.

V přízemí se nachází hlavní prostor, kde se schází celá rodina.

Fotogalerie:

Souvisejíc články:

Soběstačný dům v Chocní – rozhovor

Pohádka v Nízkých Tatrách

Jak se bydlí ve skleníku?

Bydlíme v Římě. Stylově!

Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře