• Jak si ve sprše snadněji oholit nohy

  Vybrat správný sprchový set do sprchového koutu není nic snadného. Musí splňovat tolik kritérií! Na mezinárodním koupelnovém veletrhu ISH jsme jeden našli. Sprchování dokonce zase o něco víc povyšuje. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Na co si dát pozor při nákupu zahradního stanu

  Léto je v plném proudu a posezení ve stínu je v podstatě nutností. Pokud jste si doposud efektivní zastínění nepořídili a nevíte, kterému dát přednost, pak přinášíme tip na méně obvyklé řešení. Zahradní stan. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Stěhování řešte rychle a efektivně

  Rozhodnete-li se přestěhovat, může se zdát stěhování vlastními silami levnější, nicméně v konečném důsledku zpravidla přijdete o hodně času. Ten lze využít mnohem efektivněji, třeba na realizaci nových projektů v zaměstnání. Buďme tedy konkrétní a podívejme se mnohem podrobněji na výhody stěhování pomocí profesionální firmy.  Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Zahradní posezení: I na detailech záleží

  Plánujete stavbu nového zahradního posezení, anebo uvažujete o komplexnější rekonstrukci toho stávajícího? Pak nezapomeňte ani na zdánlivé detaily, jež mohou rozhodovat o celkovém vzhledu a funkčnosti exteriéru. Na co všechno si dát při zařizování venkovního posezení pozor? Jak vybírat jednotlivé komponenty? Sdílet článekKomentáře komentáře

Sklo mezi horními a spodními kuchyňskými skříňkami

Sice existuje mnoho materiálů vhodných mezi horní a spodní kuchyňské skříňky, většina z nás ale při úvahách, kterému materiálu dá přednost, nakonec volí sklo. 

Jeho užitné vlastnosti jsou při určitém zpracování perfektní, navíc se snadno udržuje a vybírat můžeme z nepřeberného množství dekorů. Před jeho instalací však přece jen musíme vědět pár drobností.

Máte-li barevnou kuchyňskou linku, použijte její odstín také v obrázku na skle.

Máte-li barevnou kuchyňskou linku, použijte její odstín také v obrázku na skle.

Mezi kuchyňské skříňky se musí používat bezpečnostní kalené sklo s tloušťkou alespoň 6 milimetrů, kterému nevadí zvýšená teplota za varnou deskou a neohrozí ho ani jiné tepelné šoky, jako například rozpálený olej nebo horká voda. Pevná struktura navíc umožní výřezy na zásuvky a vypínače. I tak existuje malý zádrhel. Sklo se nedoporučuje instalovat za plynový sporák, protože hrozí, že by se velký plamen dostal pod skleněnou desku a tím by mohl poškodit grafický motiv. Čelit tomuto problému lze použitím novinky na našem trhu, a to obkladem nazvaným FotoGlass Fire, který vzniká odlišnou technologií a u kterého znehodnocení motivu nehrozí.

Obrázky, fotky, kresby, malby…

Kromě čirého nebo barevného skla můžeme využít i moderní technologie a na sklo přenést obraz podle svého vkusu. Většina firem nabízí výběr z bohaté foto banky, můžete však zvolit i vlastní fotografii, malbu nebo jiný prvek (dopis, bylinky, lisované květiny, tapety, textilii apod.). Přestože dnešní technologie umožňují tisknout přímo na sklo, v tomto případě se doporučuje zvolit technologii, kdy se na skleněnou desku digitální tisk zalaminuje. Laminování totiž chrání tisk, který je mezi skly, a tím pádem je dokonale chráněn proti vnějším vlivům. V případě, že je obraz tištěn přímo na sklo, není dostatečně chráněn a je vystavován mechanickému i chemickému poškození (lepidla, rozpouštědla) nebo puoškození vzniklém vlhkostí.

Tento obraz oživuje jinak studený interiér.

Tento obraz oživuje jinak studený interiér.

V interiéru velmi pěkně vypadá, když obraz opakujeme i na jiných místech. Například na kuchyňských dvířkách, jídelním stole nebo dělicí příčce, případně ho na nich logicky doplňujeme, nebo používáme výřezy z celku. Místnost tak působí sjednoceným dojmem, motiv navíc může výrazně oživit celou atmosféru místnosti.

Údržba

Maximální velikost skleněné desky je 1,45 x 2,75 metru, což je zpravidla dostatečné k tomu, aby deska byla z jednoho kusu materiálu. Nemá tedy žádné spoje, proto se velmi snadno udržuje. Povrch se myje běžným způsobem, konkrétně vodou a standardními přípravky k mytí oken.

Stejné sklo můžete použít i na dalších částech interiéru. Třeba u kuchyňských dvířek.

Stejné sklo můžete použít i na dalších částech interiéru. Třeba u kuchyňských dvířek.

 

Fotogalerie:

Připravila: Karolína Sornas, Foto: Trachea, J. A. P., Kuchyně Sýkora

Související články:

Umístění kuchyně z pohledu Feng shui

Kuchyňská pracovní deska z betonu

Dřezy a baterie do moderní kuchyně

Materiály mezi horní a spodní kuchyňské skříňky

Otevřená nebo uzavřená kuchyně?

Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře