• Jak si ve sprše snadněji oholit nohy

  Vybrat správný sprchový set do sprchového koutu není nic snadného. Musí splňovat tolik kritérií! Na mezinárodním koupelnovém veletrhu ISH jsme jeden našli. Sprchování dokonce zase o něco víc povyšuje. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Na co si dát pozor při nákupu zahradního stanu

  Léto je v plném proudu a posezení ve stínu je v podstatě nutností. Pokud jste si doposud efektivní zastínění nepořídili a nevíte, kterému dát přednost, pak přinášíme tip na méně obvyklé řešení. Zahradní stan. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Stěhování řešte rychle a efektivně

  Rozhodnete-li se přestěhovat, může se zdát stěhování vlastními silami levnější, nicméně v konečném důsledku zpravidla přijdete o hodně času. Ten lze využít mnohem efektivněji, třeba na realizaci nových projektů v zaměstnání. Buďme tedy konkrétní a podívejme se mnohem podrobněji na výhody stěhování pomocí profesionální firmy.  Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Zahradní posezení: I na detailech záleží

  Plánujete stavbu nového zahradního posezení, anebo uvažujete o komplexnější rekonstrukci toho stávajícího? Pak nezapomeňte ani na zdánlivé detaily, jež mohou rozhodovat o celkovém vzhledu a funkčnosti exteriéru. Na co všechno si dát při zařizování venkovního posezení pozor? Jak vybírat jednotlivé komponenty? Sdílet článekKomentáře komentáře

„Růžová je novodobá černá!“

hlásal titulek na jednom nejmenovaném e-shopu s oblečením. Vyděsila jsem se. Zamyslela jsem se. A uvědomila jsem si, že potkávám spoustu lidí v růžovém oblečení. Že jsem si objednala nové neposlušné tenisky (rozuměj Converse), které jsou růžové. Že můj oblíbený italský výrobce obkladů a dlažeb uvedl právě na trh novou sérii obkladů a „otvírákem“ je fotografie, kde je růžová v kombinaci s bílou. Jestli ono na tom něco nebude, řekla jsem si. Nicméně k napsání tohoto článku mě nakonec inspiroval – muž.


Trendy růžovou zařadila do portfólia i firma Atlas Concorde. V sérii MEK najdete jak standardní rovnou dlažbu, kterou můžete kombinovat s reliéfní.

Trendy růžovou zařadila do portfólia i firma Atlas Concorde. V sérii MEK najdete jak standardní rovný obklad, tak i reliéfní.

„Všechno už tu kdysi bylo a zase bude,“ zpívá se v jedné písni. Když jsem v tomto oboru začala pracovat, obklady a dlažby byly barevné, rozjásané, menších formátů. Dostali jsme se do stádia, kdy najdeme na trhu obklad v rozměru 162 x 324 cm a všechno je šedé, hnědé, béžové, bílé, imitace stěrky nebo kamene. Obzvláště s mramory se za posledních 6 let doslova roztrhl pytel. Pravda je, že není náchylnějšího materiálu, než je přírodní kámen. Zkuste z travertinu odstranit rtěnku – drobné nehody se stávají, to víme všichni – šance na úspěch je prakticky nulová. A vy, kdo jste navštívili Vilu Tugendhat, jistě víte, že na balkon terasy je přísně zakázáno odkládat cokoliv, a před prohlídkou vám zataví nohy do igelitu, protože…je tam všude právě travertin. Z tohoto úhlu pohledu je keramický obklad či dlažba ideálním řešením, dá se nalézt spousta více či méně zdařilých napodobenin přírodního kamene v různých cenových relacích a myslím, že si vybere opravdu každý.

Růžová v kombinaci s bílou vytváří velmi příjemnou atmosféru. Série MEK firmy Atlas Concorde

Růžová v kombinaci s bílou vytváří velmi příjemnou atmosféru. Série MEK firmy Atlas Concorde

Kamenem úrazu, abych tak řekla a neodchýlila se od tématu, je, že v dnešním přetechnizovaném světě nakonec každý dříve či později zatouží po troše tepla. 
A tak stejně jako já jsem po 28 letech věrnosti černé začala  pošilhávat po barevném oblečení, i situace na trhu obkladů a dlažeb se začala měnit. Lidem barvy začaly chybět. Poptávka rostla. A kdo by chvíli stál, zůstal by stát opodál.

Že to výrobci s růžovou myslí opravdu vážně dokazuje i fakt, že jsou obklady nabízeny v široké škále rozměrů.

Že to výrobci s růžovou myslí opravdu vážně dokazuje i fakt, že jsou obklady nabízeny v široké škále rozměrů.

Pro vaši představu – výrobce, který na veletrhu Cersaie v Bologni představí novou sérii, na ní začal pracovat už 16-18 měsíců před tím. Do fáze vývoje je v dnešní době zahrnuto například i hledisko údržby – takže povrch je vyvíjen tak, aby byl dobře omyvatelný, zamezilo se usazování vodního kamene a tak dále. Je spousta faktorů, které jsou sledovány, a ještě se to vám, konečným spotřebitelům, musí líbit! Mezičlánkem jsme pak my prodejci, protože když se nelíbí nám, neumíme takovou sérii ani prodat. A my (někteří obzvláště) jsme velmi přísní kritici.

V nabídce firem najdete nejrůznější odstíny růžové. Série Colore&Colore (Bardelli) s dekorem od designéra Ruben Toledo.

V nabídce firem najdete nejrůznější odstíny růžové. Série Colore&Colore (Bardelli) s dekorem od designéra Ruben Toledo.

Pak jsou tu novináři, kteří o bydlení píšou. Nemluvím o komerčních článcích na míru, ale o novinářích – lidech. A ti sami říkají, že mají šedé a bílé už dost.
A tak s úsměvem na rtech pozoruji, jak se zase pomalu vracíme k barvám, a pokud té růžové nebude příliš, nastane příjemné období holčičích koupelen a  barevných článků v časopisech.

Jak je vidět, růžové to sluší i na zemi. Dlažba Mirage od studia PopJob

Jak je vidět, růžové to sluší i na zemi. Dlažba Mirage od studia PopJob

A když je to léto a prázdniny a dovolené – běžte se na Vilu Tugendhat podívat. Já vám k tomu nebudu nic říkat, protože je to emoce neopakovatelná a  – nepřenosná. A nechci vás o ni připravit.

I "neposlušné tenisky" dokazují, že růžová je zkrátka trendy

I „neposlušné tenisky“ dokazují, že růžová je zkrátka trendy

Text: Jana Christian, Foto: Atlas ConcordeBardelli, Mirage, LKozák bath and Interiors

kozak_logo

Související články od stejné autorky:

Návrat ke kořenům

10 nejnepraktičtějščích věcí v koupelně

Koupelny. Rady ke zdárnému zařízení. Díl 1.

Koupelny. Rady ke zdárnému zařízení. Díl 2.

Lukáč Poláček a jeho Pohádkový pomeranč

Pohádkový pomeranč aneb cherchez la femme

Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře